BIEGANIE NAD ODR─ä

Zgubione zb─Ödne kilogramy, poprawiona kondycja, lepsze samopoczucie i zgrabna sylwetka. Jakie jeszcze korzy┼Ťci czerpiemy z fitnessu? Aerobik czy pilates? Co wdaje si─Ö by─ç dla nas odpowiedniejsze? Zapytaj na forum.

BIEGANIE NAD ODR─ä

Postby boxxy » 16 Mar 2011, 09:47

Co roku - jak temperatura przekroczy 10 stopnia - otwieram sezon jogingowy. Jako, ┼╝e jestem mieszkank─ů Wroc┼éawia (mojego ukochanego miasta) - udaj─Ö si─Ö codziennie rano nad Odr─Ö i biegam wzd┼éu┼╝ wa┼é├│w przeciwpowodziowych. Jest to dla mnie ┼Ťwietna pobudka, cho─ç niekiedy wybieram si─Ö popo┼éudniem. Znalaz┼éam takie miejsce we Wroc┼éawiu, gdzie jest mi─Ödzy mostami odleg┼éo┼Ť─ç ok. 4 kilometr├│w. Za pierwszym razem ci─Ö┼╝ko jest przebiec - wi─Öc czasami robi─Ö tak, ┼╝e troch─Ö biegn─Ö a potem dalej id─Ö lub truchtam.

Zalety:
Nie ma nic fajniejszego jak uprawia─ç sport na ┼Ťwie┼╝ym powietrzu.
Odra jest uroczym miejscem, gdzie ludzie sobie spaceruj─ů z w├│zkami a dooko┼éa rozpo┼Ťciera si─Ö widok wody i zieleni.
Sama decyduj─Ö, kiedy wci─ůgu dnia mog─Ö pobiega─ç.
Sama dostosowuj─Ö swoje umiej─Ötno┼Ťci oraz kondycj─Ö do trasy. (mo┼╝e to te┼╝ by─ç Nordic Walking - jak kto┼Ť woli)
Ten czas kiedy biegam - jest r├│wnie┼╝ uczt─ů dla uszu - cz─Östo jest to jedyna chwila w ci─ůgu dnia kiedy mog─Ö pos┼éucha─ç na s┼éuchawkach mojej ulubionej muzyki.
Jako, ┼╝e biegam co drugi dzie┼ä (mog─Ö tak naprawd─Ö je┼Ť─ç wszystko i w ka┼╝dej ilo┼Ťci) U mnie jest to tak, ┼╝e przy dystansie 4 km - spalanie tak si─Ö poprawia, ┼╝e chudn─Ö - jedz─ůc normalne obiady, ┼Ťniadania i kolacje.
Bieganie na powietrzu nic nie kosztuje (spora oszcz─Ödno┼Ť─ç w stosunku do karnet├│w na si┼éowni─Ö)
Siłownia jest nudna. (takie moje własne zdanie)

Wady:
Czasami wad─ů jest to, ┼╝e gdy psuje si─Ö pogoda - bieganie nie jest przyjemno┼Ťci─ů.
Zim─ů bieganie jest do┼Ť─ç trudne i mo┼╝na si─Ö przezi─Öbi─ç
Latem gdy jest bardzo gor─ůco - te┼╝ trudno biega─ç - ale mo┼╝na biega─ç wcze┼Ťnie nad ranem i to rozwi─ůzuje ten problem.
Zdarte buty po 6 miesi─ůcach biegania po ┼╝wirku. :)

Generalnie jak biegam czuj─Ö si─Ö o wiele zdrowsza i bardziej sprawna. Zauwa┼╝y┼éam te┼╝, ┼╝e bieganie daje inny efekt ni┼╝ si┼éownia. Wysmukla i wyci─ůga mi─Ö┼Ťnie, gdzie dla mnie chodzenie na si┼éowni wi─ůza┼éo si─Ö z dusznymi sesjami, oraz przybraniem wagi ze wzgl─Ödu na wzrost tkanki mi─Ö┼Ťniowej. Bieganie natomiast daje szybkie efekty - po 2 tygodniach biegania co 2 dzie┼ä - sylwetka znacznie lepiej - a waga leci w d├│┼é.
boxxy

Website: http://ilovebeauty.pl

Re: BIEGANIE NAD ODR─ä

Postby olivia » 22 Apr 2011, 19:02

Kiedy mieszka┼éam przy Biskupinie, a dok┼éadnie na Tramwajowej, to te┼╝ biega┼éam wzd┼éu┼╝ odry, bo takie malownicze miejsca mia┼éam niedaleko mieszkania. Teraz mieszkam w centrum Wrocka, wi─Öc zostaje mi park przy fosie miejskiej przy Podwalu. Przeszkadza mi to, ┼╝e tyle tam ludzi. Bez wzgl─Ödu na to czy biegam o 7 rano czy o 20 i tak mijam wiele os├│b i brakuje mi tej samotno┼Ťci nad Odr─ů... tam by┼éo jako┼Ť pustko, spokojnie, samotnie, fajnie ;)
olivia

Postby coralie » 28 Jun 2011, 14:47

Ja uwielbiam biega─ç bulwarem Xawerego Dunikowskiego naprzeciwko Ostrowa Tumskiego ;)
coralie

Postby DORAFIT » 02 Sep 2011, 21:12

Jogging- rewelacja . Gorzej ,je┼Ťli kto┼Ť ma problemy ze stawami.
Ale polecam- sama od kilku lat systematycznie biegam szykuj─ůc form─Ö na zawody fitness :D
DORAFIT

Postby olivia » 04 Sep 2011, 18:39

Je┼Ťli biega si─Ö m─ůdrze, to nie trzeba nara┼╝a─ç staw├│w. Wystarczy zadba─ç o dobre buty i skonsultowa─ç si─Ö ze specjalist─ů.
olivia

Postby DORAFIT » 04 Sep 2011, 23:18

To prawda, dobre butki to podstawa. Warto też wybierać odpowiednie podłoże- w miarę miękkie, a unikać twardych chodników itp.
DORAFIT

Postby Kenza » 08 Sep 2011, 23:23

A jak nie ma innego wyj┼Ťcia to mie─ç buty przystosowane do biegania po twardej powierzchni.
Kenza

Postby Lirene » 29 Sep 2011, 22:05

Ja uwielbiam aktywnie sp─Ödza─ç czas, tak┼╝e na urlopie, bieganie po pla┼╝y to dla mnie idealna forma sportu, a je┼Ťli po┼é─ůcz─Ö to ─çwiczeniami, jestem w si├│dmym niebie. Niestety trudno znale┼║─ç partnera, kt├│ry by podziela┼é moje zainteresowania.
Lirene

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Fitness

Valid XHTML 1.0 Strict