Co sądzicie o treningu w domu przy konsoli?

Zgubione zbędne kilogramy, poprawiona kondycja, lepsze samopoczucie i zgrabna sylwetka. Jakie jeszcze korzyści czerpiemy z fitnessu? Aerobik czy pilates? Co wdaje się być dla nas odpowiedniejsze? Zapytaj na forum.
izaubisoft
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2011, 10:18

Co sądzicie o treningu w domu przy konsoli?

Post autor: izaubisoft »

Witajcie,

pytam, bo ostatnio popularne są na konsole gry, dzięki którym można trenować sylwetkę bez wychodzenia z domu.
Dostępne są różnego rodzaju gry, od klasycznego fitness począwszy, a na nauce tańca skończywszy (chociażby wydana niedawno na Xbox Kineck i PS3 Move, gra Michael Jackson: The Experience).

Ciekawi mnie dziewczyny, czy próbowałyście swoich sił w tego typu grach?
Czy Waszym zdaniem taki domowy trening jest w stanie zastąpić wyjście do normalnego klubu fitness lub szkoły tańca?

Pozdrawiam
Iza
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co sądzicie o treningu w domu przy konsoli?

Post autor: kotsimon »

Miałam okazję wypróbować czegoś takiego u znajomych. Sama jestem zbyt staroświecka na takie coś, po prostu mój umysł odbiera to jako grę, jest nastawiony na rozrywkę a nie na wysiłek. Aktywność jest jakby na drugim miejscu. Kiedy idę na fitness wiem, że idę ćwiczyć, nastawiam się na to że po paru miesiącach osiągnę jakiś tam wyznaczony sobie cel. A spalanie kalorii w trakcie gry to dla mnie dostawanie czegoś w gratisie, a kiedy dostajemy coś niby "for free" to nie doceniamy tego, tak bardzo jak to, nad czym pracowaliśmy. Ja wolę jednak tradycyjne sposoby ćwiczeń. Natomiast te gry wydają mi się idealnym pomysłem dla młodzieży - lepiej jak poskaczą niż jakby mieli siedzieć przed komputerem.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Co sądzicie o treningu w domu przy konsoli?

Post autor: dafne »

A ja bym chętnie wypróbowała takich gier. Deszcz, zimno - to częste preteksty, dla których olewam codzienny trening. A jakbym miała w domu konsole i te gry to nie miałabym wymówki i może wreszcie pozbyłabym się problemów z regularnością ćwiczeń. :D Nie mówiąc już o tym, że wreszcie nauczyłabym się tańczyć i może namówiłabym do tego mojego mężczyznę :D który na te dwa słowa: "szkoła tańca" reaguje niekontrolowanym śmiechem. :? Hmm taka gra, może być pomysłem na romantyczny wieczór :D
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Co sądzicie o treningu w domu przy konsoli?

Post autor: Eewa »

Pomysł świetny :) dobry sposób żeby uzależnić się od ćwiczeń w domu :D
beautyme
Posty: 43
Rejestracja: 04 sie 2011, 07:15

Re: Co sądzicie o treningu w domu przy konsoli?

Post autor: beautyme »

bardzo fajny pomysł, tez uważa, że to świetna sprawa, że takie rzeczy powstają na konsole a nie tylko strzelanki i inne krwawe rzeczy , po za tym to bardziej mobilizuje, bo przy tym jest świetna zabawy i niezły ubaw a swoje kilogramy się traci
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Co sądzicie o treningu w domu przy konsoli?

Post autor: megan »

Jak dla mnie super! Nie mogę się zmobilizować do ćwiczeń, a to połączenie zabawy ze sportem czyli czegoś przyjemnego i pożytecznego. Dla takich leniuchów jak ja to jest szansa na powrót do formy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fitness”