tae bo - sztuka walki czy forma aerobiku?

Sporty kontaktowe to świetny sposób na odreagowanie stresów dnia codziennego i bardzo intensywna forma ruchu. Co zyskujemy dzięki treningom sztuk walki? Jak wyglądają treningi i jakie mamy w tym temacie doświadczenia?
Awatar użytkownika
princesita
Posty: 43
Rejestracja: 06 wrz 2010, 21:05

tae bo - sztuka walki czy forma aerobiku?

Post autor: princesita »

Drogie forumowiczki,
wyjaśnijcie pewną kwestię proszę dotyczącą tae bo. założyłam się z koleżanką o to, czy jest to sztuka walki czy forma aerobiku. nagrodą jest fajny lakier do paznokci firmy rimmel :D
ja obstawiam , że jest to forma aerobiku, no bo gdzie nie zajrze to jest jak byk napisane, uwaga:
TAE-BO jest nową formą aerobiku, której popularność w Polsce stale wzrasta. W Stanach Zjednoczonych już na dobre sie zakorzeniła. Zajęcia te tak naprawdę nie maja nic wspólnego ze sztukami walki czy technikami samoobrony.
Duża ilość kopnięć, uderzeń pięścią i podskoków, sprawia ze trening TAE-Bo jest niesamowicie wyczerpujący. Prawidłowa technika ćwiczeń pozwala natomiast wzmocnić mięśnie i wyrzeźbić pośladki, uda, mięśnie brzucha i ramion (miejsca najbardziej podatne na odkładanie sie tkanki tłuszczowej).

Ten rodzaj aktywności polecany jest dla osób wytrzymałych, które ćwiczą systematycznie (dla osób zaawansowanych), gdyż ze względu na szybkość i intensywność nie są polecane dla osób rozpoczynających przygodę ze sportem.

Ćwiczenia kształtują wszystkie partie ciała, wysmuklając je i jednocześnie wzmacniając. Poprawiają koordynację ruchową i kondycję. Główną zaletą jest uelastycznienie oraz wzmacnianie mięśni.
to ze strony fitness.magicsport pl
AngelOfMine
Posty: 8
Rejestracja: 12 paź 2010, 21:41

Re: tae bo - sztuka walki czy forma aerobiku?

Post autor: AngelOfMine »

podobno najlepszy w te klocki i to taebo zrobiło z niego niezłe ciasteczko mniam :twisted:
Awatar użytkownika
basia
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2010, 12:38

Re: tae bo - sztuka walki czy forma aerobiku?

Post autor: basia »

mi się to ciasteczko wcale nie podoba ale trening fajny :) można przynajmniej poudawać że się boksuje i uniknąć siniaków :) nie wiem gdzie takie coś jest we Wrocławiu , wiecie ?:)
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: tae bo - sztuka walki czy forma aerobiku?

Post autor: Eewa »

Tae-bo co prawda łączy elementy wschodnich sztuk walki z zajęciami ruchowymi przy muzyce ale to jest forma AEROBIKU. Filmik mi się nie wyświetla niestety, ale widziałam inne na youtube.
We Wrocławiu jest już kilka miejsc, gdzie można sobie to poćwiczyć. Znalazłam takie adresy:

Fitness Club Sportwerk - ul.Kozanowska 69

fitness Club PLATINIUM - ul.Kazimierska 15

fitness Club Biskupin - ul.Jackowskiego 57

fitness Club Dynami - ul.Skrzydlata 11a


rozkład zajęć jest na stronie: http://www.tae-bo.com.pl/index.php/rozklad-zajec
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sztuki walki”