tae bo - sztuka walki czy forma aerobiku?

Sporty kontaktowe to ┼Ťwietny spos├│b na odreagowanie stres├│w dnia codziennego i bardzo intensywna forma ruchu. Co zyskujemy dzi─Öki treningom sztuk walki? Jak wygl─ůdaj─ů treningi i jakie mamy w tym temacie do┼Ťwiadczenia?

tae bo - sztuka walki czy forma aerobiku?

Postby princesita » 07 Oct 2010, 21:31

Drogie forumowiczki,
wyja┼Ťnijcie pewn─ů kwesti─Ö prosz─Ö dotycz─ůc─ů tae bo. za┼éo┼╝y┼éam si─Ö z kole┼╝ank─ů o to, czy jest to sztuka walki czy forma aerobiku. nagrod─ů jest fajny lakier do paznokci firmy rimmel :D
ja obstawiam , ┼╝e jest to forma aerobiku, no bo gdzie nie zajrze to jest jak byk napisane, uwaga:
TAE-BO jest now─ů form─ů aerobiku, kt├│rej popularno┼Ť─ç w Polsce stale wzrasta. W Stanach Zjednoczonych ju┼╝ na dobre sie zakorzeni┼éa. Zaj─Öcia te tak naprawd─Ö nie maja nic wsp├│lnego ze sztukami walki czy technikami samoobrony.
Du┼╝a ilo┼Ť─ç kopni─Ö─ç, uderze┼ä pi─Ö┼Ťci─ů i podskok├│w, sprawia ze trening TAE-Bo jest niesamowicie wyczerpuj─ůcy. Prawid┼éowa technika ─çwicze┼ä pozwala natomiast wzmocni─ç mi─Ö┼Ťnie i wyrze┼║bi─ç po┼Ťladki, uda, mi─Ö┼Ťnie brzucha i ramion (miejsca najbardziej podatne na odk┼éadanie sie tkanki t┼éuszczowej).

Ten rodzaj aktywno┼Ťci polecany jest dla os├│b wytrzyma┼éych, kt├│re ─çwicz─ů systematycznie (dla os├│b zaawansowanych), gdy┼╝ ze wzgl─Ödu na szybko┼Ť─ç i intensywno┼Ť─ç nie s─ů polecane dla os├│b rozpoczynaj─ůcych przygod─Ö ze sportem.

─ćwiczenia kszta┼étuj─ů wszystkie partie cia┼éa, wysmuklaj─ůc je i jednocze┼Ťnie wzmacniaj─ůc. Poprawiaj─ů koordynacj─Ö ruchow─ů i kondycj─Ö. G┼é├│wn─ů zalet─ů jest uelastycznienie oraz wzmacnianie mi─Ö┼Ťni.
to ze strony fitness.magicsport pl
princesita

Re: tae bo - sztuka walki czy forma aerobiku?

Postby AngelOfMine » 12 Oct 2010, 21:59

podobno najlepszy w te klocki i to taebo zrobiło z niego niezłe ciasteczko mniam :twisted:
AngelOfMine

Postby basia » 14 Oct 2010, 19:21

mi si─Ö to ciasteczko wcale nie podoba ale trening fajny :) mo┼╝na przynajmniej poudawa─ç ┼╝e si─Ö boksuje i unikn─ů─ç siniak├│w :) nie wiem gdzie takie co┼Ť jest we Wroc┼éawiu , wiecie ?:)
basia

Postby Eewa » 08 Apr 2011, 12:27

Tae-bo co prawda ┼é─ůczy elementy wschodnich sztuk walki z zaj─Öciami ruchowymi przy muzyce ale to jest forma AEROBIKU. Filmik mi si─Ö nie wy┼Ťwietla niestety, ale widzia┼éam inne na youtube.
We Wrocławiu jest już kilka miejsc, gdzie można sobie to poćwiczyć. Znalazłam takie adresy:

Fitness Club Sportwerk - ul.Kozanowska 69

fitness Club PLATINIUM - ul.Kazimierska 15

fitness Club Biskupin - ul.Jackowskiego 57

fitness Club Dynami - ul.Skrzydlata 11a

rozkład zajęć jest na stronie: http://www.tae-bo.com.pl/index.php/rozklad-zajec
Eewa

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Sztuki walki

Valid XHTML 1.0 Strict