Ciekawe miejsca w Europie

Pole─ç restauracj─Ö idealn─ů na kolacje we dwoje, podpowiedz, gdzie mo┼╝na um├│wi─ç si─Ö na biznesowy lunch albo gdzie sp─Ödzi─ç weekend z dala od zgie┼éku miasta.

Re: Ciekawe miejsca w Europie

Postby JolaZ » 11 Dec 2011, 20:41

Planowanie wycieczki jest super je┼Ťli si─Ö to potrafi robi─ç i dodatkowo zna j─Özyk obcy. Ja troch─Ö si─Ö boje zwiedzania na w┼éasn─ů r─Ök─Ö. Zw┼éaszcza w takich krajach jak Francja czy W┼éochy jest trudno bo znaczna cz─Ö┼Ť─ç spo┼éecze┼ästwa nie m├│wi po angielsku - jak si─Ö zgubisz (nawet z map─ů) nie spytasz o drog─Ö... :?
JolaZ

Postby coralie » 12 Dec 2011, 20:38

Na zorganizowanych wycieczkach zawsze czuj─Ö si─Ö jak taka turystka, fajnie by┼éoby wmiesza─ç si─Ö w t┼éum ;) a W┼éosi faktycznie s┼éabo znaj─ů angielski ale w takich punktach jak hotele czy restauracje zazwyczaj mo┼╝na si─Ö dogada─ç - m├│wi─Ö "zazwyczaj", bo kiedy┼Ť by┼éam w schronisku pod Rzymem i tam by┼éa masakra - interes prowadzi┼éo starsze ma┼é┼╝e┼ästwo W┼éoch├│w. Kiedy co┼Ť chcia┼éam do nich powiedzie─ç, podchodzi┼éam z rozm├│wkami w r─Öku. Komiczna sytuacja i bardzo ┼╝enuj─ůca. :D
coralie

Postby lemur » 18 Dec 2011, 20:37

Ja tam wol─Ö robi─ç tak: pierwsze odwiedziny w danym miejscu z wycieczk─ů zorganizowan─ů z przewodnikiem, a kolejne wycieczki ju┼╝ na w┼éasn─ů r─Ök─Ö planowane.
lemur

Postby coralie » 19 Dec 2011, 22:59

Gdybym mia┼éam wybiera─ç, to ch─Ötnie bym pojecha┼éa zwiedzi─ç Transylwani─Ö. Zawsze marzy┼éam, ┼╝eby zobaczy─ç s┼éynny zamek w Karpatach. Chocia┼╝ troch─Ö chyba ba┼éabym si─Ö miejscowych ludzi, bo z opowie┼Ťci niekt├│rych, kt├│rzy tam byli - wie┼Ťniacy s─ů gorsi ni┼╝ Dracula. ;)
coralie

Postby Lirene » 01 Jan 2012, 16:40

Haha, bardzo mo┼╝liwe, ┼╝e tubylcy s─ů negatywnie nastawieni do ludzi przyjezdnych, ale chyba nie zdaj─ů sobie spraw─Ö, ile mog─ů zyska─ç dzi─Öki turystom. Transylwania to faktycznie wyj─ůtkowe miejsce na mapie Europy.
Lirene

Postby olivia » 04 Jan 2012, 20:44

Mnie jako┼Ť kompletnie nie ci─ůgnie w tamt─ů stron─Ö Europy i wydaje mi si─Ö, ┼╝e generalnie kraje wschodnie maj─ů u nas raczej z┼é─ů opini─Ö.
olivia

Postby dafne » 15 Jan 2012, 18:43

Ja powiem tyle - Pary┼╝ jest niesamowity. By┼éam z ch┼éopakiem tam na sylwestra i by┼éo cudownie. Miasto nie jest wcale przereklamowane, nie rozumiem ludzi, kt├│rzy s─ů takiego zdania. By┼éam tam ju┼╝ nie pierwszy raz i jestem zadowolona. polecam.
dafne

Postby kassandra » 24 Sep 2012, 13:45

olivia wrote:Mnie jako┼Ť kompletnie nie ci─ůgnie w tamt─ů stron─Ö Europy i wydaje mi si─Ö, ┼╝e generalnie kraje wschodnie maj─ů u nas raczej z┼é─ů opini─Ö.

by─ç mo┼╝e maj─ů z┼é─ů opini─Ö, ale w wi─Ökszo┼Ťci to stereotypy z kt├│rymi trzeba walczy─ç :)
by┼éam w wielu miejscach, ale ci─ůgle wracam my┼Ťlami do 2 najbli┼╝szych mi:
- estońska wyspa hiuma
- ukraiński krym
kassandra

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Ciekawe miejsca

Valid XHTML 1.0 Strict