Ciekawe miejsca w Europie

Pole─ç restauracj─Ö idealn─ů na kolacje we dwoje, podpowiedz, gdzie mo┼╝na um├│wi─ç si─Ö na biznesowy lunch albo gdzie sp─Ödzi─ç weekend z dala od zgie┼éku miasta.

Ciekawe miejsca w Europie

Postby Lirene » 03 Oct 2011, 18:26

Zastanawiam si─Ö, czy macie jakie┼Ť ulubione miejsce w Europie, kt├│re sprawia, ┼╝e szybciej bije Wam serce, kiedy o nim pomy┼Ťlicie. Mam na my┼Ťli tak─ů przestrze┼ä, do kt├│rej zawsze chcia┼éyby┼Ťcie wr├│ci─ç, bo sp─Ödzi┼éy┼Ťcie tam wiele wspania┼éych chwil. Czekam na Wasze wypowiedzi.
Lirene

Re: Ciekawe miejsca w Europie

Postby olivia » 06 Oct 2011, 19:28

Ja tak mam, kiedy pomy┼Ťl─Ö o Hondarribii (znanej tak┼╝e jako Fuenterrab├şa). Jest to miasteczko le┼╝─ůce w Kraju Bask├│w. Posiada ┼Ťredniowieczny rynek i zamek, oraz barokowy ko┼Ťci├│┼é. Niedaleko znajduje si─Ö lotnisko San Sebastian. Sp─Ödzi┼éam tam tydzie┼ä, kt├│rego nigdy nie zapomn─Ö. To niewielkie miasto, a jednak ma "to co┼Ť", za czym t─Öskni─Ö... Kiedy tam by┼éam, wiedzia┼éam ┼╝e w tym miejscu mog┼éabym si─Ö zestarze─ç, ┼╝e tam by┼éabym szcz─Ö┼Ťliwa. W Polsce... nie mog─Ö znale┼║─ç dla siebie miejsca. Bardzo mocno my┼Ťl─Ö o wyje┼║dzie. Kto wie, mo┼╝e do Hondariibii :D Tak, czy siak, z pewno┼Ťci─ů jeszcze tam pojad─Ö. ;)
olivia

Postby JolaZ » 07 Oct 2011, 20:01

Lazurowe Wybrze┼╝e - je┼Ťli raz tam pojedziecie, zapewniam, ┼╝e b─Ödziecie wraca─ç. Dotychczas by┼éam w r├│┼╝nych miastach tego regionu ale najmilej wspominam Antibes i Cannes.
JolaZ

Postby kiziamizia » 09 Oct 2011, 20:17

Ja bardzo miło wspominam miasto Breda w Holandii - malownicze i dosyć spokojne. Ma swój klimat, który niektórych może nudzić, a niektórych inspirować.
kiziamizia

Postby Kenza » 10 Oct 2011, 21:41

Ja nie b─Öd─Ö oryginalna, bo te dziewczyny, kt├│re rozmawiaj─ů ze mn─ů ju┼╝ od jakiego┼Ť czasu na forum wiedz─ů, ┼╝e jestem zakochana we Francji i mo┼╝e to banalne ale kocham Pary┼╝. Je┼╝d┼╝─Ö tam kiedy tylko mog─Ö. Mam swoje ulubione miejsca (np. most Aleksandra Wielkiego). Par─Ö lat temu, kiedy nie mog┼éam znale┼║─ç sobie pracy w Polsce, znalaz┼éam j─ů przez po┼Ťrednictwo w Pary┼╝u... za┼éatwia┼éam ju┼╝ formalno┼Ťci potrzebne do wyjazdu, kiedy okaza┼éo si─Ö ┼╝e z powod├│w osobistych, naprawd─Ö musz─Ö zosta─ç w Polsce. Do dzi┼Ť troch─Ö cierpi─Ö z tego powodu, chocia┼╝ nie m├│wi─Ö o tym moim bliskim, bo nie chc─Ö im sprawi─ç przykro┼Ťci. Nadal marz─Ö o Pary┼╝u. To jest dla mnie najciekawsze miejsce w Europie.
Kenza

Postby dafne » 11 Oct 2011, 20:17

No to by┼éo do przewidzenia Kenza, ┼╝e napiszesz w┼éa┼Ťnie o Pary┼╝u, ale ja te┼╝ zwiedzi┼éam to miasto i musz─Ö powiedzie─ç, ┼╝e jest niesamowite! Trudno si─Ö nie zakocha─ç. By┼éam te┼╝ w Londynie, ale on ju┼╝ nie ma tego uroku, nie jest a┼╝ taki ciekawy. Powiedzia┼éabym nawet, ┼╝e w Londynie jest dos┼éownie kilka fajnych miejsc do zobaczenia, a w Pary┼╝u prawie ka┼╝da uliczka jest wyj─ůtkowa. ;) Mieszka─ç chyba bym tam nie chcia┼éa, bo jednak za du┼╝y ruch. Akurat je┼║dzili┼Ťmy po Pary┼╝u samochodem i temu mam z┼ée wspomnienia komunikacyjne (prawie godzina stania w korku przed wjazdem do centrum), ale to ju┼╝ jest czepliwo┼Ť─ç z mojej strony, bo przecie┼╝ nawet we Wroc┼éawiu w godzinach szczytu tak jest.
dafne

Postby megan » 12 Oct 2011, 18:24

Dla mnie takim magicznym miejscem w Europie jest most Karola i stare miasto w Pradze.
megan

Postby lemur » 14 Oct 2011, 17:17

Oo, ja te┼╝ uwielbiam ┼éazi─ç po ulicach Pragi. Zw┼éaszcza wieczory sp─Ödzone w knajpach przy piwku, czasami zasma┼╝any ser, ten klimat i w og├│le. Kurcze nie wiem czy to jest tak, ┼╝e wsz─Ödzie jest dobrze gdzie nas nie ma... czy Praga jest naprawd─Ö taka wyj─ůtkowa. Czuj─Ö si─Ö tam lepiej ni┼╝ w jakimkolwiek mie┼Ťcie w Polsce, a mieszka┼éam w przer├│┼╝nych miejscach.
lemur

Postby JolaZ » 15 Oct 2011, 20:59

Wielu Polak├│w uwa┼╝a podobnie - wydaje nam si─Ö, ┼╝e ┼╝yjemy w kraju bez perspektyw i ┼╝e gdzie┼Ť indziej na pewno by┼éoby lepiej. To nie do ko┼äca prawda. Francja, Czechy czy inne kraje te┼╝ maj─ů swoje problemy czy to gospodarcze, czy polityczne, z czasem ┼éadne widoki mog┼éyby nam nie wystarczy─ç.
JolaZ

Postby kotsimon » 16 Oct 2011, 18:08

Te┼╝ mam swoje ukochane miejsce i te┼╝ nie le┼╝y ono w Polsce. Neapol. To specyficzne miejsce, ale ja je kocham i moje serce bije szybko za ka┼╝dym razem kiedy tam wracam, a nawet wtedy kiedy planuj─Ö wyjazd, zamawiam bilety. W┼éochy s─ů pi─Ökne, jak┼╝e inne od pa┼ästw s┼éowia┼äskich. Moje pierwsze "wypady" do tego kraju troch─Ö mnie zniech─Öci┼éy, bo mieszka┼äcy potrafi─ů by─ç irytuj─ůcy... poza tym to wszystko co si─Ö m├│wi o temperamencie W┼éoch├│w jest prawd─ů. Na pocz─ůtku to mi┼ée kiedy zaczepiaj─ů Ci─Ö na ulicy, ale kiedy zaczynaj─ů Ci si─Ö narzuca─ç i nie toleruj─ů odmowy to zaczyna by─ç nieprzyjemnie. Mimo tych niekorzystnych wra┼╝e┼ä, jestem zakochana w Neapolu, mam tam znajomych W┼éoch├│w, z kt├│rymi utrzymuj─Ö kontakt, je┼╝d┼╝─Ö tam tak cz─Östo jak pozwala mi na to czas i portfel.
kotsimon

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Ciekawe miejsca

Valid XHTML 1.0 Strict