KONGRES KOBIET POLSKA DLA KOBIET - wasze zdanie?

Opowiedzmy o tym, jak działamy społecznie. Zapytajcie się, jak możecie pomóc innym, do jakiej organizacji przystąpić.
X+Y
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2011, 13:19

KONGRES KOBIET POLSKA DLA KOBIET - wasze zdanie?

Post autor: X+Y »

Uważam, że Magdalena Środa jest mądrą kobietą w sposób intelektualny i racjonalny. Natomiast sferę emocjonalną ma "uprzedzoną". Widać to w wypowiedziach telewizyjnych i wielu wywiadach na łamach prasy. Pod skórą przemyca niechęć do płci przeciwnej - a uważam, że nie potrzebnie. Ciekawe czy Pani Magda mogłaby świadomie pokochać mężczyznę. A przynajmniej jak sobie to wyobraża. Żałuję że Magda Mołek nie zadała jej tego pytania w swoim programie. Program ten skierował mnie na drogę refleksji i kiedy Pani Magdalena Środa wypowiadała się można było między słowami odczuć pewną samotność, myślę że lęk, tęsknotę. Bez ironii - bo nie taki mój zamiar. Świetnie, że M.Ś. lubi zwierzęta, wyobraża sobie starość na wsi ale gdzieś wewnątrz odczuwam, że jest tam pewna tęsknota. Mężczyźni też przecież tęsknią. Kobiety też. Też czują, też kochają, też cierpią. Też w końcu popełniają błędy.

Moim zdaniem trudno Pani M.Ś. skierować miłość do mężczyzn i dlatego zastępczo kieruje je na inne obiekty ( zwierzęta) . To często opisywana skłonność w psychologii.

Czy kobieta czy mężczyzna - jakie to ma znaczenie - chyba o ludzi chodzi - i o to kim są. Doceniam w pracy tak wiele wspaniałych kobiet, ich zdolności, doświadczenie, wiedzę - ale to samo mogę powiedzieć o mężczyznach.

Kobiety mniej zarabiają - to prawda - ale zmieniajmy mentalność, rozmawiajmy, uczmy kobiety wymagać równej pensji.

W mojej firmie kobieta rządzi - i właśnie ona płaci kobietom mniej. Nie rozumiem czego wymagać od takiej postawy.

Nie dzielmy ludzi ze względu na wymiar męskość/kobiecość bo to dla mnie działania godne tryglodyty.
To jak segregacja rasowa, bądź jakkolwiek inna: na kolor oczu, włosów, kolor skóry.

Raczej popatrzmy na ludzi jako:

dobry w czymś / zły w czymś
godny aby mu zaufać/ lub nie
prawy / lub nie

Parytety nic nie zmienią, kobiet walczą między sobą i widać to w obecnej polityce. To nie ma znaczenie. Płeć nic nie przyniesie. To człowiek może coś zmienić.

W TV wywiad M.Środy, gdzie to kobiety chcą rozpuścić "kolesiostwo" etc. Czy kobiety to nie dotyczy? Nawet teraz widzę wypowiedź Pani z PIS w TV - kiedy piszę tego maila i widzę - polityczną manipulację skierowaną do partii rządzącej. Myślę, że kobiety tak samo będą się trzymać w komitywie - co już widać jak bardzo zaciekle kongres walczy z "samcem" Rozczarowanie ogarnęło mnie kiedy będąc na I kongresie okazało się, że to bardziej "wiec nawoływań" - a nie dojrzała dyskusja. Zupełnie inne były moje oczekiwania. Właśnie dlatego, że to kobiety organizowały, to miało być miejsce kobiet i dla kobiet. Tu miała każda kobieta czuć się dobrze. A tym czasem ku mojemu zdziwieniu - sytuacja wyglądała jak na kampanii wyborczej - gdzie skanduje się mało mające z rzeczywistością antagonizmy.

Drogie Panie nie tak - jako kobiety trzeba pokazać klasę, właśnie kobiecą wyjątkowość.

Taka polityka kongresu doprowadzi do pozyskiwania członkiń, które przejawiają urazę do płci przeciwnej bądź zaburzonych, zranionych, z uprzedzeniami. A w takim towarzystwie trudno być sędzią. Zwłaszcza we własnej sprawie.

Tym bardziej uważam, że ustaleniami i ustawami nic się nie da zdziałać. To musi samo się przemienić. Nie próbujmy w 10 lat zmienić czegoś co wymaga czasu. Doceniajmy kobietę - i szanujmy to co kobietę. Doceniajmy mężczyzn i szanujmy to co męskie.

Bądźmy ze sobą i doceniajmy siebie nawzajem. Nie róbcie z kongresu kobiet wiecu wymierzonego "w mężczyznę" Nie na tym polega dobro - które ukryte jest w kobiecie.

Wiem, że to trudny temat - wątków jest wiele: prawa kobiet, równość, płace, władza, siła, udziały, polityka prorodzinna, socjalna, podejście do invitro, religia. Rozmawiajmy.
Awatar użytkownika
boxxy
Posty: 27
Rejestracja: 15 mar 2011, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: KONGRES KOBIET POLSKA DLA KOBIET - wasze zdanie?

Post autor: boxxy »

Tutaj jest świetny komentarz dr Romana Dolczeskiego z Krakowa. Bardzo mądrze to napisał.

Tekst "Oświadczenia Gabinetu Cieni" jest oczywiście bardzo dobry - problem w tym, że nie znalazł zupełnie oddźwięku w mediach, a więc nie dotarł do świadomości ani wyborców, ani kobiet. Jest pilnie potrzebny Apel Kongresu Kobiet, a nie Gabinetu Cieni, do Kobiet Polskich, w którym nie tylko będą wymienione najważniejsze postulaty wobec rządzących kobietami mężczyzn, ale i wezwanie Polskich Kobiet do jedności. Kobiet - wyborczyń jest w Polsce 14 milionów - jeśli zgodnie zagłosują w wyborach na kobiety, mogą wygrać wybory! Ale do wyborów powinny stanąć i pani prof. Magdalena Sroda, i pani Prezes Henryka Bochniarz, a także pani Kazimiera Szczuka i pani Katarzyna Bratkowska - pod firmą Partii Kobiet lub innej partii pokazującej w swoim programie, że na sprawach kobiet im zależy
Dr Roman Dolczewski, Kraków


Cytat pochodzi ze strony http://kongreskobiet.pl

Natomiast artykuł x-y powinien doczekać się publikacji w jakimś magazynie po drobnych korektach. Bo jest to świetny punkt widzenia. Napisany z szacunkiem dla obu płci.
interadmin
Administrator
Posty: 12
Rejestracja: 02 kwie 2010, 12:09
Kontakt:

Re: KONGRES KOBIET POLSKA DLA KOBIET - wasze zdanie?

Post autor: interadmin »

Tak ciekawie to napisane, że nawet jako admin włączę się do dyskusji.

Wszystko jest prawdą w tym artykule. I zgadzam się chyba ze wszystkimi argumentami.
Natomiast myślę, że to wszystko co tutaj się dzieje z "całym kongresem kobiet" problem można rozwiązać w inny sposób.

Panie, które chcą rządzić w Polsce lub mieć realny wpływ na kształtowanie polityki. Niech założą partię polityczną pod nazwą np. jak zasugerował przedmówca "PARTIA KOBIET"

Dzięki temu będą pierwsze na listach wyborczych w swoich partiach. I otrzymają to o co im chodzi. Jedynym warunkiem jest uzyskanie poparcia. Parytety nie będą potrzebne - jeżeli w demokratycznych wyborach obywatele zagłosują na partię kobiet. Myślę że to propozycja godna do przemyśleń.

Nie uważam, aby w tym był jakiś problem. Przecież każdy ma dostęp do polityki - ma możliwość przedstawienia programu, własnych perspektyw, wizji.

Jeżeli społeczeństwo zdecyduje się oddać władze kobietom ( zagłosuje na partię kobiet) to i nawet niech będzie 100% kobiet w parlamencie. Ja nie mam nic przeciwko. Tylko nie zgodzę się ze sztucznym ustalaniem granic - bo to od razu kojarzy mi się z działaniami handicap'u którego uważam, że kobiety nie potrzebują. (to nie jest jakaś grupa upośledzona - więc ich nie obrażajmy) Kobiety posiadają wspaniałe możliwości w wielu dziedzinach i nie ustępują mężczyznom w niczym. Różnice w poszczególnych obszarach umiejętności oceniam jako promilowe i raczej wynikają z różnic zainteresowań i motywacji - niż zdolności.

Admin
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: KONGRES KOBIET POLSKA DLA KOBIET - wasze zdanie?

Post autor: dafne »

Moim zdaniem kobiety i mężczyźni mają równe szanse w polityce. Znam mnóstwo kobiet, które potrafią zawstydzić swymi poglądami nie jednego pana. To prawda, że podziały powinny zniknąć, bo w pewnych dziedzinach jesteśmy równi sobie. Ale to się nie stanie. Kobieta w nauce, w polityce, w wielu innych dziedzinach, zawsze będzie spychana na drugi plan.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizacje,stowarzyszenia, fundacje NGO”