Powiększanie własnym tłuszczem

HollyPolly
Posty: 14
Rejestracja: 13 maja 2011, 09:22

Powiększanie własnym tłuszczem

Post autor: HollyPolly »

Co sądzicie o takim zabiegu? Jest najmniej inwazyjny ze wszystkich metod powiększania piersi, najbezpieczniejszy, bo nie grozi nam ryzyko powikłań czy alergii, tyle, że efekt jest najmniej spektakularny - piersi można powiększyć mniej więcej o jeden rozmiar. W sumie jest to też zabieg najbardziej naturalny i pod względem użytego składnika (w końcu to nic syntetycznego jak silikon czy preparaty z kwasem hialuronowym), jak i pod względem rezultatu - piersi są wypełnione i podniesione, nie ma żadnej drastycznej zmiany. Co prawda niewielu lekarzy propaguje tę metodę, z warszawskich chirurgów plastycznych na pewno tym zajmuje się dr Piotr Osuch.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Powiększanie własnym tłuszczem

Post autor: olivia »

Sam pomysł bardzo mi się podoba - można zabrać trochę tłuszczyku z brzuszka, nóg czy ud i powiększyć nim piersi, ale ta metoda wykonywana jest przez niewielu specjalistów, nawet podobno nie jest dostępna w każdym kraju. Poza tym, to na tyle młoda metoda, że nie wiadomo do końca jakie może dawać skutki uboczne. Wiadomo już, że u kobiet które przetestowały ten sposób czasami dochodziło do rzekomego wykrycia guza piersi, który okazywał się tylko zwapnieniem, jednak na badaniach wyglądał jak guz. Do końca nie jestem przekonana, tym bardziej że o jeden rozmiar różnicy to niewiele. Nie wiem jak też jest z długotrwałością efektu?
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powiększanie własnym tłuszczem

Post autor: kotsimon »

Mnie osobiście trochę brzydzi ten pomysł. Jak sobie wyobrażam jak wygląda ten tłuszcz to myślę tylko o tym, że raz pozbywszy się go z ciała nie chciałabym go spowrotem. ojej... nie czuję, że rymuję :)
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Powiększanie własnym tłuszczem

Post autor: JolaZ »

Metoda ta może jest bezpieczna i daje najbardziej naturalny efekt, ale po pewnym czasie może się zdarzyć że tłuszcz wszczepiony w pierś zaniknie, zostanie wchłonięty przez ciało.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Powiększanie własnym tłuszczem

Post autor: Kenza »

Wyczytałam, że w jedną pierś wstrzykuje się najwyżej 150 ml tłuszczu, a część z niego (czasami nawet połowa) zostanie zmetabolizowana w ciągu roku, ale tylko ta część, czyli piersi nie powinny wrócić zupełnie do pierwotnego wygląd. Uważam że to bardzo fajny zabieg. ;)
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Powiększanie własnym tłuszczem

Post autor: coralie »

Mnie zniechęca to, że wypełnienie piersi własnym tłuszczem musi poprzedzać liposukcja własnego tłuszczu :roll: to właściwie dwie operacje pod jedną nazwą.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Powiększanie własnym tłuszczem

Post autor: lemur »

Ciekawe jest też to, że do przeszczepu wybierane są nie wszystkie komórki, tylko te macierzyste (komórki te zachowują zdolność do potencjalnie nieograniczonej liczby podziałów). Taka selekcja sprawia, że tłuszcz utrzymuje się w biuście na dłużej. Tłuszcz aplikowany jest w niewielkich ilościach w całych piersiach.
pudell
Posty: 21
Rejestracja: 22 paź 2012, 12:22
Kontakt:

Re: Powiększanie własnym tłuszczem

Post autor: pudell »

Czy pobierane komórki macierzyste mogą pochodzić z banku ? jeśli już ktoś uzyskał je z krwi pępowiny. Ostatnio pobierałam je z pępowiny dziecka w laboratorium - _www.bank.diag.pl/. Oczywiście nie chce ich przeznaczyć na chirurgię plastyczną dla siebie, są wyłącznie do dyspozycji mojego dziecka. Zastanawiam się tylko czy jest taka możliwość ? :idea:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sposoby korekcji piersi”