Perfumeria QUALITY

Poleć restaurację idealną na kolacje we dwoje, podpowiedz, gdzie można umówić się na biznesowy lunch albo gdzie spędzić weekend z dala od zgiełku miasta.
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 67
Rejestracja: 05 wrz 2010, 12:26

Perfumeria QUALITY

Post autor: Marta »

Drogie Koleżanki

Chciałam zwrócić Waszą uwagę na pewne miłe miejsce, które nie jest ani restauracją, ani kawiarnią. To jest perfumeria QUALITY, która mieści się w holu hotelu Sofitel. Mają tam cudowne, orginalne perfumy (takie, których używał Napoleon, księżna Diana, George Clooney). Rzeczywiście są tam unikalne perfumy i kosmetyki warte fortunę, ale warto tam zajrzeć, bo Panie, które tam pracują, chętnie opowiadają historie powstawania i pochodzenia perfum z całego świata. Można tam usłyszeć wiele ciekawych informacji. Ostatnio spędziłam tam 2 godziny i wyszłam stamtąd bardzo zrelaksowana. Dostałam wiele cennych rad na temat jak dobierać perfumy, jak pielęgnować skórę. Nie ma tam zgiełku jak w Sephorze czy Douglasie. Panuje tam intymna i kameralna atmosfera. Poza tym niektóre perfumy można kupić już od 70 zł. Naprawde miło i spokojnie. Trzeba sie wyzbyć myślenia, że takie miejsca zarezerwowane są tylko dla bogatych adwokatek i żon wielkich biznesmenów. Podarujcie sobie odrobine luksusu Koleżanki Drogie. Pozdrawiam Was 8-)
Awatar użytkownika
basia
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2010, 12:38

Re: Perfumeria QUALITY

Post autor: basia »

na to mnie teraz nie stać , ale widac miejsce ciekawe i warte odwiedzenia. jeśli ludzie robią coś z pasją to warto to docenić :) :D
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Perfumeria QUALITY

Post autor: Kenza »

No proszę, muszę tam zajrzeć koniecznie bo wizytę w paryskim muzeum perfum Fragonard wspominam bardzo dobrze, a tu zamysł jest podobny bardzo. Historia perfum jest bardzo ciekawa. Chciałabym kiedyś spróbować testu na rozpoznawanie zapachów, w Fragonard pani mówiła że tak się zdaje egzamin na tzw. "nosa" czyli perfumiarza. niektórzy z nich rozpoznają setki zapachów. Zazdroszczę ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe miejsca”