ćwiczenia na zgrabne kolana i łydki

Czy brzuszki rzeczywiście wyrzeźbią mięśnie brzucha? Ile przysiadów pozwoli zredukować cellulit? Podzielmy się sprawdzonymi zestawami ćwiczeń na zgrabną sylwetkę.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: ćwiczenia na zgrabne kolana i łydki

Post autor: Eewa »

No i przede wszystkim, jeśli chcemy schudnąć, zmniejszyć tkankę tłuszczową musimy ćwiczyć minimum te 40-50 minut minimum 3 razy w tygodniu. Jeśli raz na dzień zrobimy sobie rowerek w powietrzu na parę minut to to nic nie da. Nie będzie efektów. Pamiętajmy, że tkanka tłuszczowa spala się dopiero po 30-40 minutach ćwiczeń.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: ćwiczenia na zgrabne kolana i łydki

Post autor: Kenza »

A propos rowerka w powietrzu to przecież genialne ćwiczenia na smukłe nogi jest! Naprawdę daje nieźle w kość (a raczej w mięsień) ale zgadzam się z Ewą że trzeba ćwiczyć przynajmniej te 40 minut, dlatego warto takie ćwiczonko wpleść w zestaw innych ćwiczeń.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: ćwiczenia na zgrabne kolana i łydki

Post autor: olivia »

Polecam ćwiczenia z piłką - chwytasz piłkę między łydki leżąc i podnosisz do góry zachowując proste kolana.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: ćwiczenia na zgrabne kolana i łydki

Post autor: kotsimon »

No muszę Wam się pochwalić, że mam o prawie 2 cm mniej w obwodzie łydek. Biegam i zmieniłam dietę na jeszcze bardziej zdrową niż wcześniej. W mojej lodówce jest bardzo zielono, a jedyne "słodycze" jakie wyznaję to pomarańcze i marchewki. Co robiłam? Oprócz biegania, stosowałam przynajmniej 3 razy w tygodniu ćwiczenia pokazane na filmiku wklejonym przez JolaZ, wyraźnie wzmocniły się wszystkie mięśnie nóg, są znacznie twardsze, wytrzymują coraz większe obciążenie, stosowałam też inne ćwiczenia typu rowerek itp. No cel został osiągnięty.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: ćwiczenia na zgrabne kolana i łydki

Post autor: JolaZ »

No to gratuluję! Cieszę się, że mogłam pomóc :)
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: ćwiczenia na zgrabne kolana i łydki

Post autor: Kenza »

Zawsze można jeszcze optycznie wyszczuplić nogi, wysmuklić łydki i kolana. Jak?
1/ spódnica z podwyższonym stanem
2/oliwka do ciała, albo nawet oliwa z oliwek nałożona na środek ud i łydek pionową linią nieco wysmukli nogi
3/ brązer - z połyskującymi drobinkami sprawi że nogi będą wyglądały szczuplej
4/ oczywiście buty na wysokich obcasach
;)
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: ćwiczenia na zgrabne kolana i łydki

Post autor: lemur »

Ćwiczenia rozciągające, które pomagają zmniejszyć obwód umięśnionej łydki:

Ręce wyprostowane opierają się o ścianę. Wykrok jednej nogi do przodu i doginanie jej pozostawiając tylną stopę na ziemi.
Siad prosty, nogi wyciągnięte przed siebie. Rękami chwytamy palce stóp i przyciągamy je do siebie.

[Stretchingu nie należy wykonywać na zimnych mięśniach, bo może dojść do urazu – rozgrzejmy się wcześniej krótki marszem lub wykopami. ]
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: ćwiczenia na zgrabne kolana i łydki

Post autor: coralie »

Czasami zapominamy o tym, ze ćwiczenia to nie tylko sposób na ładnie wyrzeźbione nogi ale i profilaktyka w walce z żylakami. Jazda na rowerze i na rolkach, pływanie, ćwiczenia na stepie, czy maszerowanie mogą zapobiec powstawaniu żylaków i pajączków naczyniowych. Warto też pobudzać krążenie w nogach siedząc za biurkiem - wystarczy co jakiś czas ruszać stopami.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: ćwiczenia na zgrabne kolana i łydki

Post autor: megan »

Też chciałabym mieć szczuplejsze nogi. Jestem raczej szczupłą osobą, noszę ubrania w rozmiarze 34/36 mimo to moje nogi wydają się być krótkie (przy wzroście 174 cm) i dosyć masywne. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Brakuje mi motywacji i determinacji do ćwiczeń. Nie jestem w dobrej kondycji. :? :(
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: ćwiczenia na zgrabne kolana i łydki

Post autor: dafne »

Rower! i jeszcze raz rower! Nie ma lepszego sposobu żeby wymodelować łydki i wyszczuplić uda. Przy okazji poprawia się stan stawów. Z doświadczenia wiem, że lepiej się zmęczyć na rowerze. Jeśli wybierzemy proste trasy bez wzniesień i bez wysiłku efekty przyjdą ale po dłuższym czasie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zestawy ćwiczeń”