Makijaż dla okularnicy

W tym temacie warto jest być na czasie. Jakie są najnowsze trendy w makijażu? Co komu pasuje na jaką okazję? Nie bójcie się pytać!
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Makijaż dla okularnicy

Post autor: Kenza »

Niewiarygodny efekt daje sposób wskazany w pierwszym poście, przez dafne, mianowicie podkreślanie białą kredką wewnętrznej części dolnej powieki. Ostatnio oglądałam make-up tutorial poświęcony Angelinie Jolie i na filmiku pani używała właśnie białej kreski. Ja też spróbowałam, i efekt jest super! Mam raczej małe oczka i muszę je optycznie powiększać, dlatego tą wskazówkę zapamiętam sobie na długo. :) Teraz używam jasnej kredki codziennie ;) i właśnie polecam ją bardzo dziewczynom, które mają małe oczy. Sądzę, że u krótkowidzów noszących okulary ten sposób też się sprawdzi.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Makijaż dla okularnicy

Post autor: lemur »

Powiększyć oko możemy także stosując perłowy jasny cień nad zewnętrzną częścią łuku brwiowego, oraz pod okiem. Cień może zastąpić profesjonalny rozświetlacz, ale trzeba uważać z ilością kosmetyku. "Przedawkowanie" rozjaśniacza sprawi, że będziemy wyglądały tandetnie jak Edyta Górniak.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Makijaż dla okularnicy

Post autor: megan »

Zwłaszcza te perłowe cienie odbijają światło i powstają takie plamy na twarzy. Przy okularach lepiej nie szaleć z rozjaśniaczami.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Makijaż dla okularnicy

Post autor: JolaZ »

Także dziewczyny noszące soczewki kontaktowe powinny pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim wybierać kosmetyki dobrej jakości, takie, które nie podrażnią oka, najlepiej hipoalergiczne. Soczewki wkładamy przed wykonaniem makijażu. Lepiej też wybierać cienie prasowane a nie sypkie czy w kremie. Ważne, żeby ściągnąć soczewki przed demakijażem, bo płyn czy krem oczyszczający może je nawet zniszczyć.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Makijaż dla okularnicy

Post autor: coralie »

Z tego co wiem, to jeśli nosi się soczewki kontaktowe lepiej nie rysować kreski na wewnętrznej stronie powieki, bo kosmetyk może spłynąć do oka i podrażnić. Lepiej unikać też miękkich kredek do oczu, bo one też mogą się rozpuszczać i drażnić.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Makijaż dla okularnicy

Post autor: lemur »

Jeśli chodzi o malowanie kresek eyelinerem to słyszałam, że ich grubość powinno się dopasować do szerokości oprawek, o tak: szerokie oprawki - gruba linia wzdłuż górnej linii rzęs, cienkie oprawki - cienka linia.
Awatar użytkownika
babina
Posty: 6
Rejestracja: 22 sie 2012, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Makijaż dla okularnicy

Post autor: babina »

Ja mam minusy i nawet nie wiedzialam, ze sa jakies zasady i podzialy jak malowac oczy z taka lub inna wada :D I sama doszlam do tego jak powinnam sie malowac. Na codzien uzywam brazowych cieni i podkreslam gorna powieke czarnym eyelinerem. Na dolna klade tylko cien o ciut ciemniejszym odcieniu niz ten, ktory mam na gornej powiece. (przepraszam, ze pisze bez polskich znakow, ale klawiatura cos mi swiruje :D)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makijaż”