Lekko odstające uszyka

Awatar użytkownika
boxxy
Posty: 27
Rejestracja: 15 mar 2011, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Lekko odstające uszyka

Post autor: boxxy »

Mam takie pytanie do tych które już wykonywały taki zabieg?

Mam lekko odstające uszka - ale widać że są sterczące zwłaszcza na górnych koniuszkach. Chciałabym poznać jakieś wasze opinie na temat korekcji uszu. Jestem ciekawa czy to boli i czy po zabiegu widać jakieś blizny? Dodatkowo czy to nie jest tak, że po zabiegu będę miała jakoś szczególnie te miejsca wrażliwe - tylko dlatego że miałam taki zabieg. Np tak jak przy złamaniu nogi - zawsze na taką nogę już się uważa.

Oglądałam takie zabiegi na stronie dr Piotra Knasta - na jego stronie jest galeria takich zabiegów i świetnie to wygląda. Czy jeżeli mam 24 lata - to z jakiegoś powodu nie powinnam korzystać z takiego zabiegu?
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Lekko odstające uszyka

Post autor: JolaZ »

Korekcję uszu można wykonać nawet u dzieci od 6 roku życia, więc jako 24-latka jak najbardziej możesz poddać się takiej operacji. Do 10 roku życia operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, więc w Twoim przypadku byłoby to znieczulenie miejscowe.
Po zabiegu przynajmniej przez miesiąc trzeba unikać ekspozycji uszu na działanie mrozu, upału czy wiatru.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Lekko odstające uszyka

Post autor: Kenza »

Po operacji nic nie powinno boleć. Lekarz każe wziąć leki przeciwbólowe i tyle. Trzeba nosić opaskę jeśli jest chłodno i nie można spać na zoperowanym uchu. ;)
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Lekko odstające uszyka

Post autor: olivia »

To jest bardzo powszechna operacja. Co więcej, często korzystają z niej panowie. Ja sama też mam lekko odstające uszka. Może kiedyś też zdecyduję się na poprawienie tego defektu.
beautyme
Posty: 43
Rejestracja: 04 sie 2011, 07:15

Re: Lekko odstające uszyka

Post autor: beautyme »

tak trzeba uważać na nowe uszka, żeby za nie szarpnąć, uważać, przy ubieraniu bluzek i czesaniu, ale rzeczywiście jakiejś wielkiej rekonwalescencji po tym zabiegu nie ma, wystarczą środki przeciwbólowe, jednak najlepiej powie Ci o wszystkim lekarz bo on zna procedurę postępowania po zabiegu, wybierz się na konsultacje do jakiegoś sprawdzonego lekarza np dr Osuch i pogadaj co i jak z tymi uszkami
ODPOWIEDZ

Wróć do „Metody korekcji uszu”