Sprzęt do ćwiczeń

Zgubione zbędne kilogramy, poprawiona kondycja, lepsze samopoczucie i zgrabna sylwetka. Jakie jeszcze korzyści czerpiemy z fitnessu? Aerobik czy pilates? Co wdaje się być dla nas odpowiedniejsze? Zapytaj na forum.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Sprzęt do ćwiczeń

Post autor: megan »

Chciałabym kupić sobie jakiś sprzęt do ćwiczeń. Zależy mi żeby ćwiczenie na nim pomogło mi pozbyć się kilku centymetrów zwłaszcza w udach i talii. Chciałabym też zrzucić kilka kg i zredukować tkankę tłuszczową. Co mi radzicie? Orbiterek, bieżnia, a może rowerek albo jeszcze coś innego?
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Sprzęt do ćwiczeń

Post autor: JolaZ »

Wiesz co, ja specjalistą od fitnessu nie jestem, aaale sama mam w domu orbiterek właśnie i jestem mega zadowolona, bo odkąd na nim ćwiczę, a ćwiczę prawie codziennie, to znikły mi takie wredne, jak ja to nazywam "boczki", chodzi mi o tkankę tłuszczową po zewnętrznej stronie ud. Nienawidzę tego, a niestety mam tendencję i jeszcze rok temu musiałam moje ulubione dżinsy wciągać na tyłek z dużym wysiłkiem. A czemu ćwiczę regularnie? No właśnie temu, że ćwiczy się bardzo przyjemnie. Kiedy zaczynam ćwiczyć odpalam ulubiony program w tv i nawet nie wiem kiedy mija mi czas. :D
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: Sprzęt do ćwiczeń

Post autor: kiziamizia »

Na tkankę tłuszczową zalegającą na udach powinnaś działać na zmianę ćwiczeniami siłowymi i aerobowymi. Polecam Ci motylek na uda i wykonywanie przysiadów, a potem trening aerobowy na rowerku albo bieżnię - zależy co wolisz bardziej - biegać czy jeździć. Powodzenia! :)
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Sprzęt do ćwiczeń

Post autor: Kenza »

Ja też polecam motylek do ćwiczeń, bo świetnie kształtuje wewnętrzną część ud! Bez problemu pozbędziesz się tłuszczu z tych okolic, jeśli tylko będziesz ćwiczyć regularnie!
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Sprzęt do ćwiczeń

Post autor: dafne »

Dla mnie najprzyjemniejsze są ćwiczenia na orbiterku, co prawda jest trochę droższy niż bieżnia czy rowerek ale wolniej się męczysz i jesteś w stanie dłużej ćwiczyć, a bardzo fajnie modeluje nogi.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Sprzęt do ćwiczeń

Post autor: megan »

Kupiłam sobie dzisiaj agrafkę czyli motylek. Ćwiczyłam na nim pół godziny i powiem, że takie małe urządzenie a daje wycisk! Na początku bardzo trudno było zgiąć agrafkę, a kiedy umieściłam ją między udami, a potem kolanami to dopiero poczułam że mam mięśnie nóg :D Myślę, że jeśli tylko zachowam systematyczność to poprawię kondycję mięśni. Dzięki za radę, z motylka jestem bardzo zadowolona, a wcześniej nie wiedziałam o jego istnieniu. ;)
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Sprzęt do ćwiczeń

Post autor: olivia »

Motylek jest super! Daje w kość, a jednocześnie jest tak banalnym urządzeniem, że aż trudno uwierzyć że tyle można z nim zrobić.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Sprzęt do ćwiczeń

Post autor: lemur »

Niekoniecznie trzeba od razu inwestować w drogi sprzęt do ćwiczeń, żeby zrzucić tłuszczyk z ud. Możesz zacząć od zwykłych zestawów ćwiczeń, no chyba że bardzo chcesz mieć bieżne, czy orbiterek lub jeszcze coś innego. Ten motylek to też jest dobre i tanie rozwiązanie.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Sprzęt do ćwiczeń

Post autor: megan »

Ale taki sprzęt jest też pewną formą motywacji do ćwiczeń. Wcześniej, po prostu nie chciało mi się ćwiczyć, a teraz jak mam chociażby tego małego motylka to od razu jest przyjemniej, tym bardziej że mogę ćwiczyć np. nogi i robić coś jeszcze, np. oglądać telewizję.
Foniax
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2012, 09:33

Re: Sprzęt do ćwiczeń

Post autor: Foniax »

Ja też mam zamiar kupić sobie sprzęt do ćwiczeń, gdyż chcę zrzucić parę kilo. Dlatego znalazłam ciekawą drabinkę na www.atepaa.pl ale nie wiem czy oprócz tej drabinki trzeba mieć także inny sprzęt. Proszę o podpowiedź.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fitness”