Ciekawe miejsca w Europie

Poleć restaurację idealną na kolacje we dwoje, podpowiedz, gdzie można umówić się na biznesowy lunch albo gdzie spędzić weekend z dala od zgiełku miasta.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Ciekawe miejsca w Europie

Post autor: JolaZ »

Planowanie wycieczki jest super jeśli się to potrafi robić i dodatkowo zna język obcy. Ja trochę się boje zwiedzania na własną rękę. Zwłaszcza w takich krajach jak Francja czy Włochy jest trudno bo znaczna część społeczeństwa nie mówi po angielsku - jak się zgubisz (nawet z mapą) nie spytasz o drogę... :?
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Ciekawe miejsca w Europie

Post autor: coralie »

Na zorganizowanych wycieczkach zawsze czuję się jak taka turystka, fajnie byłoby wmieszać się w tłum ;) a Włosi faktycznie słabo znają angielski ale w takich punktach jak hotele czy restauracje zazwyczaj można się dogadać - mówię "zazwyczaj", bo kiedyś byłam w schronisku pod Rzymem i tam była masakra - interes prowadziło starsze małżeństwo Włochów. Kiedy coś chciałam do nich powiedzieć, podchodziłam z rozmówkami w ręku. Komiczna sytuacja i bardzo żenująca. :D
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Ciekawe miejsca w Europie

Post autor: lemur »

Ja tam wolę robić tak: pierwsze odwiedziny w danym miejscu z wycieczką zorganizowaną z przewodnikiem, a kolejne wycieczki już na własną rękę planowane.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Ciekawe miejsca w Europie

Post autor: coralie »

Gdybym miałam wybierać, to chętnie bym pojechała zwiedzić Transylwanię. Zawsze marzyłam, żeby zobaczyć słynny zamek w Karpatach. Chociaż trochę chyba bałabym się miejscowych ludzi, bo z opowieści niektórych, którzy tam byli - wieśniacy są gorsi niż Dracula. ;)
Lirene
Posty: 13
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:17

Re: Ciekawe miejsca w Europie

Post autor: Lirene »

Haha, bardzo możliwe, że tubylcy są negatywnie nastawieni do ludzi przyjezdnych, ale chyba nie zdają sobie sprawę, ile mogą zyskać dzięki turystom. Transylwania to faktycznie wyjątkowe miejsce na mapie Europy.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Ciekawe miejsca w Europie

Post autor: olivia »

Mnie jakoś kompletnie nie ciągnie w tamtą stronę Europy i wydaje mi się, że generalnie kraje wschodnie mają u nas raczej złą opinię.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Ciekawe miejsca w Europie

Post autor: dafne »

Ja powiem tyle - Paryż jest niesamowity. Byłam z chłopakiem tam na sylwestra i było cudownie. Miasto nie jest wcale przereklamowane, nie rozumiem ludzi, którzy są takiego zdania. Byłam tam już nie pierwszy raz i jestem zadowolona. polecam.
Awatar użytkownika
kassandra
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2012, 13:49

Re: Ciekawe miejsca w Europie

Post autor: kassandra »

olivia pisze:Mnie jakoś kompletnie nie ciągnie w tamtą stronę Europy i wydaje mi się, że generalnie kraje wschodnie mają u nas raczej złą opinię.


być może mają złą opinię, ale w większości to stereotypy z którymi trzeba walczyć :)
byłam w wielu miejscach, ale ciągle wracam myślami do 2 najbliższych mi:
- estońska wyspa hiuma
- ukraiński krym
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe miejsca”