Operacja czubka nosa

Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Operacja czubka nosa

Post autor: lemur »

"Operacja czubka nosa jest uważana za najtrudniejszy zabieg wymagający dużej precyzji i wprawy od chirurga plastyka. Celem korekty czubka nosa może być:
- zniżenie wysokości czubka nosa, usuwana jest wtedy część środkowa chrząstek skrzydełkowych;
- zmniejszenie nozdrzy, korekta polega wtedy na usunięciu bocznej części chrząstki skrzydełek nosa;
- korekta zbyt wypukłych nozdrzy za pomocą odpowiedniego wymodelowania tej części nosa;
- podniesienie czubka nosa za pomocą zszycia dwóch chrząstek skrzydłowych;
- uzupełnienie brakujących fragmentów chrząstek czubka nosa za pomocą usuniętych chrząstek skrzydełkowych."

Chciałam zapytać czy po takiej operacji pozostają widoczne blizny? Słyszałam o tym, że operacje plastyczne nosa dzielą się na zamknięte - po których nie ma blizn i otwarte, po których pozostaje delikatna blizna. Rozumiem, że operacja czubka nosa należy do metody otwartej?
Szmaragdowa
Posty: 11
Rejestracja: 27 paź 2011, 11:53

Re: Operacja czubka nosa

Post autor: Szmaragdowa »

Tak, ale najlepiej jakbyś ze swoimi wątpliwościami udała się na konsultacje do jakiegoś sprawdzonego lekarza, nie wiem w którym miejscu Polski mieszkasz, ale ja słyszałam bardzo dużo dobrego o dr Kratochwilu z Wrocławia, ma pewną rękę i jest sprawdzonym specjalista z wieloletnim doświadczeniem, nie ma co, specjalista najlepiej Ci powie co i jak z tym noskiem
balbinka
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2011, 12:32

Re: Operacja czubka nosa

Post autor: balbinka »

Mój wujek miał operację czubka nosa i niestety lekarz coś zrobił nie tak. Wujek ma ciągle czerwony ten czubek nosa.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Operacja czubka nosa

Post autor: coralie »

O kurcze nie sądziłam że taki skutek operacji jest w ogóle możliwy. A wiesz, że Twój wujek może pozwać lekarza o nienależyte wykonanie operacji? Błędy lekarskie - zdarzają się, ale nie trzeba tego tak zostawiać. Na miejscu Twojego wujka domagałabym się poprawek, albo odszkodowania i poszłabym do lepszego lekarza.
Lena
Posty: 45
Rejestracja: 28 paź 2010, 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Operacja czubka nosa

Post autor: Lena »

Ja miałam operację nosa i wszystkie blizny mam wewnętrzne. Korygowaną miałam zarówno część kostną (ścierany mały garbek), jak i chrzęstną.
Lena
Posty: 45
Rejestracja: 28 paź 2010, 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Operacja czubka nosa

Post autor: Lena »

Szmaragdowa pisze:Tak, ale najlepiej jakbyś ze swoimi wątpliwościami udała się na konsultacje do jakiegoś sprawdzonego lekarza, nie wiem w którym miejscu Polski mieszkasz, ale ja słyszałam bardzo dużo dobrego o dr Kratochwilu z Wrocławia, ma pewną rękę i jest sprawdzonym specjalista z wieloletnim doświadczeniem, nie ma co, specjalista najlepiej Ci powie co i jak z tym noskiem


Ja Kratochwila polecić nie mogę. Byłam po wypadku, jako nastolatka - nie podjął się, stwierdził, że za świeża sprawa i nalezy czekac. Natomiast dr Sidorowicz, również z Wrocławia wziął mnie od razu pod swoje skrzydła i naprawił to, co zostało zniszczone na skutek wypadku. Jestem mu dozgonnie wdzięczna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Metody korekcji nosa”