Makijaż na Sylwestra

W tym temacie warto jest być na czasie. Jakie są najnowsze trendy w makijażu? Co komu pasuje na jaką okazję? Nie bójcie się pytać!
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Makijaż na Sylwestra

Post autor: kiziamizia »

Jak malujecie się w tą jedną noc? W tym roku idę z chłopakiem na bal. Zastanawiam się, jak się pomalować, żeby nie przesadzić. Czy są jakieś zasady robienia takiego wyjściowego makijażu? Np. czy jeśli użyję brokatowego cienia do oczu to mogę też użyć rozświetlającego podkładu, czy pudru z drobinkami złota? Co zrobić, żeby wyglądać ładnie, wystrzałowo, ale nie tandetnie?
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Makijaż na Sylwestra

Post autor: lemur »

Ja kupiłam brokatowy cień w żelu w odcieniu zielono-turkusowym. Jest bardzo błyszczący dlatego nie zamierzam używać np. rozświetlającego pudru. Mam puder matujący z Astora i nim wykończę makijaż. Liczę na efektowny kontrast: blada matowa cera i świecące powieki. Usta pomaluję jasnoróżowym, dyskretnym błyszczykiem.
Lena
Posty: 45
Rejestracja: 28 paź 2010, 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Makijaż na Sylwestra

Post autor: Lena »

kiziamizia pisze:Jak malujecie się w tą jedną noc? W tym roku idę z chłopakiem na bal. Zastanawiam się, jak się pomalować, żeby nie przesadzić. Czy są jakieś zasady robienia takiego wyjściowego makijażu? Np. czy jeśli użyję brokatowego cienia do oczu to mogę też użyć rozświetlającego podkładu, czy pudru z drobinkami złota? Co zrobić, żeby wyglądać ładnie, wystrzałowo, ale nie tandetnie?


W tę jedną noc w roku - można nam wszystko - pytanie tylko, jak się będziesz czuć, kiedy będziesz mocno błyszczeć :)

Podstawową sprawą jest baza pod makijaż, dzięki niej podkład utrzyma się dłużej. Jeżeli masz cerę suchą lub normalną, wtedy śmiało możesz użyć podkładu rozświetlającego, szczególnie gdy widzisz, że skóra jest matowa, poszarzała, wtedy podkład rozświetlający jest dobrym rozwiązaniem.

Makijaż sylwestrowy z założenia jest makijażem przesyconym blaskiem. dlatego brokat jest jak najbardziej wskazany, szczególnie, że w świetle sztucznym wygląda zdecydowanie najlepiej. Jeżeli zdecydujesz się na wyrazisty makijaż oczu, zrezygnuj z ciemnych ust. Wystarczy błyszczyk lub pomadka w naturalnym odcieniu. I koniecznie pamięta - podkreśl kości policzkowe, a nad róż połóż odrobinę rozświetlacza.
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: Makijaż na Sylwestra

Post autor: joanna »

Ja uważam, że trzeba zaszaleć - też mam wielkie wyjście i zaopatrzyłam się w sztuczne rzęsy i puder rozświetlający. Oczy - raczej smokey eye, ale z nutką brokatu. Zamierzam rzucać się w oczy.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Makijaż na Sylwestra

Post autor: JolaZ »

Ja właśnie się pomalowałam spryskałam sprayem z Kryolanu. Na oczach mam brokatowy cień w kolorze granatowym. Mam wieelkie sztuczne rzęsy z ozdobami na końcówkach a we włosach trochę lakieru z brokatem zakupionego wczoraj w drogerii natura :D mi się podoba - chociaż ciut ciut tandetnie wyglądam, ale co tam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makijaż”