Domowe przepisy na peelingi

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
juropa
Posty: 40
Rejestracja: 31 sty 2012, 09:33

Re: Domowe przepisy na peelingi

Post autor: juropa »

mój sprawdzony przepis to:
- cukier lub sól jako substancja peelingująca
- olej rzepakowy (bo ma dużo witaminy E i jest przy tym dość tani)
- sok z cytryny (ma własciwości wybielające przebarwienia skóry)
- żel pod prysznic o ładnym zapachu
Działa świetnie! :)
Awatar użytkownika
dalia
Posty: 61
Rejestracja: 09 lis 2011, 10:38

Re: Domowe przepisy na peelingi

Post autor: dalia »

Stosujesz ten zwykły olej rzepakowy? Ten rafinowany?
juropa
Posty: 40
Rejestracja: 31 sty 2012, 09:33

Re: Domowe przepisy na peelingi

Post autor: juropa »

dalia - tak, ten zwykły. Mitem jest, że rafinacja zabija wszystko co dobre w oleju - różnice składowe są niewielkie, a rafinowany olej jest czystszy od tego tłoczonego na zimno.
lorna
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2012, 18:23

Re: Domowe przepisy na peelingi

Post autor: lorna »

@juropa - wypróbowałam Twojego przepisu na peeling i powiem że jest super. Robiłam wcześniej peeling z cukru ale nigdy z żelem i olejem naraz. W takim połączeniu łatwo rozprowadza się specyfik i jednocześnie uzyskuje się dokładne oczyszczenie, a olej zapewnia nawilżenie na dłużej więc skóra jest miła w dotyku i nawilżona a jednocześnie nie pozostaje tłusta bo użyliśmy żelu.
juropa
Posty: 40
Rejestracja: 31 sty 2012, 09:33

Re: Domowe przepisy na peelingi

Post autor: juropa »

to polecę Ci jeszcze jeden, który ostatnio wypróbowałam - boski! bierzesz skórkę z grejfruta, suszysz w piekarniku a potem kroisz na drobne kawałki, dodajesz starty imbir (ma właściwości przeciwzapalne), cukier i ponownie - olej rzepakowy. pachnie przepięknie, a skóra - miodzio :)
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Domowe przepisy na peelingi

Post autor: Eewa »

:shock: wow skąd Ty masz takie ciekawe przepisy na peelingi @juropa? Brzmi interesująco, Na pewno wypróbuję. Nie spotkałam się jeszcze z takim peelingiem.
Awatar użytkownika
dalia
Posty: 61
Rejestracja: 09 lis 2011, 10:38

Re: Domowe przepisy na peelingi

Post autor: dalia »

Dziękuję! Świetne przepisy, jeśli masz jakieś wiosenne to dawaj ja będę testować, próbować. Idę po kg cukru. :)
juropa
Posty: 40
Rejestracja: 31 sty 2012, 09:33

Re: Domowe przepisy na peelingi

Post autor: juropa »

Hihi :) Znalezione - to tu to tam ;) Już nawet nie pamiętam gdzie. Ten pierwszy, który stosuję regularnie pochodzi ze strony o oleju rzepakowym :P o tej: http://pokochajolejrzepakowy.pl/ Jak znajdę i wypróbuję jakieś jeszcze to na pewno się podzielę :) Póki co zakochałam się w tym z grejpfruta i tak sobie stosuję już jakiś czas ;)
juropa
Posty: 40
Rejestracja: 31 sty 2012, 09:33

Re: Domowe przepisy na peelingi

Post autor: juropa »

Jak obiecałam, to słowa dotrzymuję :) Wczoraj wypróbowałam jeszcze taki:
- 3 łyżki gorzkiego kakao
- 1 filiżanka brązowego cukru
- olej rzepakowy - ile trzeba :) (swoją drogą, to doczytałam, że olej rzepakowy chroni przed starzeniem się skóry :))
Pachnie czekoladą i aż nabrałam ochoty na brownies ;) Tylko czyszczenie kabiny prysznicowej trochę trwało ;)
lorna
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2012, 18:23

Re: Domowe przepisy na peelingi

Post autor: lorna »

Ja robię od tygodnia taki peeling:
- 2 łyżki otrębów pszennych,
- odrobina soku z aloesu,
- żel do mycia twarzy.
Taki peeling delikatnie złuszcza i oczyszcza (dzięki sokowi z aloesu). Najlepiej jeśli macie możliwość dodać miąższ z liści aloesu- ja sobie wyhodowałam aloes, więc mogę tak robić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”