Szampon idealny?

Porozmawiajmy o pielęgnacji włosów, najmodniejszych fryzurach i najlepszych fryzjerach.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Szampon idealny?

Post autor: megan »

Macie swój ulubiony szampon, do którego zawsze wracacie po nieudanych "skokach w bok"? Ja wciąż szukam. Mam suche włosy, które czekają na cud albo na dobry szampon. Co polecacie? Z góry mówię, że zastanawiam się nad biosilkiem.
klara
Posty: 27
Rejestracja: 13 mar 2012, 19:25

Re: Szampon idealny?

Post autor: klara »

Jak dla mnie jedwab z Joanny, a Biosilk to zła inwestycja, wyrzucanie kasy w błoto. Mi po nim strasznie plątały się włosy, a powinno być przecież na odwrót! Niezłe są też niektóre szampony z Syossa. Ja miałam Shine i Volume. Dają radę, ale jedwabiu nie przebiją.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Szampon idealny?

Post autor: coralie »

Idealnego szamponu jeszcze nie odkryłam ale znam kilka dobrych szamponów. Przykładowo z Timotei szampon z henną do ciemnych włosów - po nim włoski są miękkie, łatwiej się rozczesują i świetnie pachną. Inny dobry moim zdaniem szampon - na bazie skrzypu z Redicala. Co prawda nie pieni się za dobrze, ale wzmacnia włosy i po kilku tygodniach stosowania widać, że włosy już tak nie wypadają, jak wcześniej. Jako ostatni polecam z Yves Rocher szampon z chinowcem.
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: Szampon idealny?

Post autor: joanna »

Właściwie do każdego problemu z włosami dobry byłby inny szampon. Ja miałam przez długi okres czasu problem z łupieżem i naprawdę skuteczny jest nizoral, chociaż też słyszałam, że niektórym pomaga, a innym nie.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Szampon idealny?

Post autor: Kenza »

Mówią że to co jest do wszystkiego, to jest do niczego. Szampon idealny nie istnieje, ale ja mam kilka typów, które się sprawdzą w przypadku włosów suchych, trochę uszkodzonych farbowaniem i prostowaniem
- Pharmaceris - szampon regenerujący
- Radical ze skrzypem
- Palmolive z mlekiem i miodem.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Szampon idealny?

Post autor: lemur »

Jak dla mnie szampon regeneracyjny do włosów suchych i zniszczonych z Flos-Leku, seria ElestaBion R.
Awatar użytkownika
emilee92
Posty: 33
Rejestracja: 17 lut 2011, 17:40
Kontakt:

Re: Szampon idealny?

Post autor: emilee92 »

Ja nie mam może idealnego i tak sobie skacze od szamponu do szamponu :) Gdzieś zresztą kiedyś wyczytałam, że podobno powinno się zmieniać szampony co jakiś czas. No ale do rzeczy ja mam włosy bardzo długie bo do połowy pleców, przetłuszczające się, jest ich dużo ale nie są jakieś wybitnie grube i nie farbowane.
Więc tak mi najbardziej odpowiada:
-Schauma push-up aż się zdziwiłam jak się rano obudziłam i zobaczyłam jakie mam puszyste włoski bo nie spodziewałam się jakichś specjalnych efektów ale efekt był i to dobry zwłaszcza jak na takie długie włosy. Puszystość utrzymywała mi się cały dzień, włosy były miłe, pięknie się świeciły no ale nie poradził sobie z przetłuszczaniem ( jeszcze żaden nie dał rady :D )
- Timotei różne do włosów blond to mój ulubiony
- loreal elseve nutri gloss crystal fajny efekt łądnie pachnie generalnie dobrze działa na moje włosy
- szampon z ziaji do włosów przetłuszczających się lawendowy i do normalnych figowy
- biosilk też rewelacja ale zwykły jedwab też dobrze dawał radę na moich włosach.
- a jak się do mnie przyplącze łupież to wtedy headandshoulders ( jedna duża butla i po łupieżu na długi czas ostatnio używałam go jakieś trzy lata temu.
Awatar użytkownika
spencer
Posty: 14
Rejestracja: 24 kwie 2012, 17:39

Re: Szampon idealny?

Post autor: spencer »

Ja właśnie zmienia co jakiś czas szampon. Czasami używam szamponu z Yves Rocher do włosów ciemnych, czasami biosilka, czasami syoss volume albo shine - generalnie nie ma zasady. Mam słabość do nowości rynkowych i gdy tylko pojawia się coś nowego muszę sprawdzić co to jest i przetestować. Dawno darowałam sobie szukanie szamponów bez sztucznych dodatków spieniających, ponieważ jeśli już znajdę taki szampon to włosy po nim są jakieś tłuste, jakby niedomyte - np. tak mam po zastosowaniu radicala ze skrzypem, o którym pisała coralie.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Szampon idealny?

Post autor: dafne »

Polecam szapom Himalaya do włosów suchych i zniszczonych, dobry jest też z tej samej firmy polecany przy wzmożonym wypadaniu włosów, ale ten trzeba używać przynajmniej 2 tygodnie żeby zauważyć, że faktycznie straty są mniejsze. Czasami najprostsze i najtańsze rozwiązania są najlepsze temu od czasu do czasu, kiedy widzę, że włosy zmęczyły się stylizacją kupuje im naszego białego jelenia. :D
Szpila
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2012, 10:15

Re: Szampon idealny?

Post autor: Szpila »

Ja szukam nowego szmaponu. Zamierzam przestać stosować produkty z silikonami - a raczej ograniczyć ich ilość. Możecie coś polecić? Macie jakieś ulubione bezsilikonowe szmpony?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o włosach”