Rak piersi - jak można się przed nim obronić?

Porozmawiajmy o swoich bolączkach, dolegliwościach i sposobach radzenia sobie z nimi.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Rak piersi - jak można się przed nim obronić?

Post autor: lemur »

Razem z mamą, która przeszła przez chorobę nowotworową naczytałyśmy się już wiele o teoriach profilaktyki nowotworowej. Niedawno wpadła nam w rękę książka "Możesz wygrać z rakiem i alergią" Janusza Picia, dietetyka i tam znalazłyśmy parę rozsądnych przepisów, co do których się stosujemy, a ponadto cenną radę - sen - jest bardzo ważny, a co ciekawe jeśli kładziemy się ok. 22.00 to wydziela się najwięcej melatoniny czyli silnego antyutleniacza. Ponadto warto odłożyć na bok dietę kwasotwórczą bogatą np. w produkty pochodzenia zwierzęcego, cukier, kasze itd. Myślę, że warto poczytać o tym, jak zmusić organizm do samoleczenia i niszczenia komórek nowotworowych.
Awatar użytkownika
spencer
Posty: 14
Rejestracja: 24 kwie 2012, 17:39

Re: Rak piersi - jak można się przed nim obronić?

Post autor: spencer »

Chyba każdy z nas czuje, które produkty mogą szkodzić a które nie. Nie potrafimy sobie odmówić cukru białego, słodyczy, tłustych dań, czy produktów pochodzenia zwierzęcego. Nie jedzenie takich składników dla 90% społeczeństwa jest dziwactwem. Ja sama wiem doskonale co służy mojemu zdrowiu, ale czasami wyskoczę ze znajomymi do maca na hamburgera bo nie wypada im odmówić (a na drugi dzień mam wyrzuty sumienia wobec siebie, a z drugiej strony pocieszam się "to tylko 1 hamburger na jakiś czas, przecież nie jesz ich codziennie"). Zdrowe odżywianie nadal jest czymś nowym i dziwacznym w Polsce. Znam jedną restauracje, gdzie serwują wegańskie jedzenie i chociaż nie jestem wegetarianinem ani weganinem lubię tam jeść, bo mi smakuje, a do mięsa zwykle zmuszam się, bo po prostu mi nie smakuje, po mleku czasami dziwnie się czuję, a jak zjem więcej niż jedno jajko... wyskakuje mi pryszcz!
klara
Posty: 27
Rejestracja: 13 mar 2012, 19:25

Re: Rak piersi - jak można się przed nim obronić?

Post autor: klara »

Mamy taki jadłospis jak kulturę, czyli trochę monotematyczny i od dekad niezmienny. To byłby ciekawy temat na pracę badawczą i książkę - czy kultura i zwyczaje narodowe mają wpływ na procent ludzi chorujących onkologicznie w danym kraju. Kto podejmuje się pisania?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy zdrowotne”