Pielęgnacja dłoni

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Pielęgnacja dłoni

Post autor: megan »

Ja stosowałam krem zmiękczający zrogowacenia firmy Vichy Podexine. Co prawda jest raczej przeznaczony do stóp, ale skoro masz takie problemy z dłońmi to może warto się przełamać i spróbować? Nie jest jakiś strasznie drogi - ok. 30 zł, a bardzo szybko usuwa zrogowacenia i teraz jak już go nie stosuje to skórę mam nadal miękką.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Pielęgnacja dłoni

Post autor: coralie »

Jest tak wiele kremów do rąk, że można naprawdę zgłupieć. Ja polecam Ci kremy glicerynowe, bo nawilżają jak żadne inne i moim zdaniem są w stanie wyleczyć twoje dłonie. Z tych, które miałam najlepiej się sprawdził ten z avonu glicerynowy z silikonem. Nie wiem czy nadal jest w ofercie, bo wtedy był przy okazji Świąt Bożego Narodzenia, ale podejrzewam, że firma nie zrezygnowała z tak dobrego produktu. Miałam też glicerynowy, megatani krem z czterech pór roku, ale nie był już taki dobry.
trudi
Posty: 17
Rejestracja: 05 kwie 2012, 18:18

Re: Pielęgnacja dłoni

Post autor: trudi »

A czy to prawda, że gliceryna wyciąga wodę ze skóry. Oznaczałoby to, że stosowanie kremu glicerynowego wysusza skórę. Specjalnie wybredna nie jestem w kremach, czasem kupuję te tańsze czasem droższe. Najważniejsze by dobrze się wchłaniał. Dobre są kremy z serii hand care, niestety nie w każdej drogerii są, w rossach nie ma a tam najczęściej chodzę.
lorna
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2012, 18:23

Re: Pielęgnacja dłoni

Post autor: lorna »

trudi pisze:A czy to prawda, że gliceryna wyciąga wodę ze skóry. Oznaczałoby to, że stosowanie kremu glicerynowego wysusza skórę. Specjalnie wybredna nie jestem w kremach, czasem kupuję te tańsze czasem droższe. Najważniejsze by dobrze się wchłaniał. Dobre są kremy z serii hand care, niestety nie w każdej drogerii są, w rossach nie ma a tam najczęściej chodzę.

To chyba zależy jaka gliceryna. Gdzieś kiedyś czytałam, że istnieje gliceryna roślinna, dodają ją do lepszych kosmetyków naturalnych i ona nie wysusza skóry, nie wyciąga wody z niej. Natomiast co do tego, czy w ogóle gliceryna wyciąga wodę i wysusza nie mam zdania, bo też czasami zdarza mi się używać kremów glicerynowych i raczej zawsze efekt był pozytywny, tzn. skóra miękka i nawilżona.
darka
Posty: 16
Rejestracja: 17 maja 2012, 14:14

Re: Pielęgnacja dłoni

Post autor: darka »

Podstawa to dobry krem do rąk. Warto wydać nieco więcej, kupiłam sobie ostatnio odżywczy krem do rąk Artdeco i od razu poczułam różnicę.
Blossom
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2012, 13:18

Re: Pielęgnacja dłoni

Post autor: Blossom »

Krem do zniszczonych rąk raczej nie pomoże skoro już próbowała i nie dało to efektów.
Kochana, to są Toje dłonie, coś co widać na pierwszy rzut oka, więc lepiej zamiast próbować różnych cudownych metod udaj się do dermatologa.
O nasze ciało trzeba dbać i jeśli same sobie nie radzimy - skorzystajmy z pomocy specjalisty!
juropa
Posty: 40
Rejestracja: 31 sty 2012, 09:33

Re: Pielęgnacja dłoni

Post autor: juropa »

Polecam moczenie w ciepłym olejku - można dać oliwę z oliwek, ale to drogie rozwiązanie, a równie dobrze sprawdza się zwykły olej rzepakowy - należy go podgrzać, ale nie za mocno i trzymać w nim dłonie kilka minut. Dzięki witaminie E odżywi i zregeneruje skórę. Po takiej kąpieli można założyć na takie olejowe dłonie bawełniane rękawiczki i położyć się w nich spać. Olej rzepakowy nie ma zapachu, więc nie trzeba się martwić, że się będzie pachnieć jak frytka ;)
InstytutGlamour
Posty: 20
Rejestracja: 03 paź 2012, 07:28

Re: Pielęgnacja dłoni

Post autor: InstytutGlamour »

ja kiedyś przez pracę miałam strasznie zniszczone dłonie. Uratowałam je kremem z Garniera , tym takim czerwonym do zniszczonych dłoni właśnie. I zastosowałam sobie taka kurację, że smarowałam bardzo grubo tym kremem, a nawet zostawiałam biała warstwę, czekałam aż się wchłonie, resztę rozsmarowywałam i tak po kilka razy dziennie. Po paru dniach dłonie "odżyły"
juropa
Posty: 40
Rejestracja: 31 sty 2012, 09:33

Re: Pielęgnacja dłoni

Post autor: juropa »

Jedna ważna rzecz przy kremach do rąk, na którą trzeba zwrócić uwagę - kremy na zimę nie mogą być na bazie wody, bo inaczej mogą bardziej szkodzić niż pomagać. Osobiście jestem jednak fanką moczenia rąk w oleju o czym pisałam wyżej, a w torebce noszę maść z witaminą E zamiast kremu do rąk.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”