Jak przedłużyć zapach?

Podziel się swoją opinią na temat nowych perfum. Nowości oraz skuteczność antyperspirantów.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Jak przedłużyć zapach?

Post autor: Kenza »

Nawet drogie perfumy po kilku godzinach odfruwają w niepamięć... Właściwie mówię tu raczej o wodach toaletowych i perfumowanych bo na prawdziwe perfumy mnie nie stać. Kiedyś byłam w muzeum perfum Fragonard w Paryżu i tam pani (Polka zresztą!) powiedziała, że by przedłużyć zapach trzeba spryskiwać się w odpowiedni sposób. Pamiętam, że wspominała o skraplaniu w zgięciu łokci, za uszami i między piersiami chyba - ale nie jestem tego pewna. Jakie macie sposoby na przedłużenie zapachu? Pochwalcie się! Może powinnam stosować balsamy zapachowe z tej samej linii co woda toaletowa?
Można perfumować włosy? - czy to ich nie wysusza?
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Jak przedłużyć zapach?

Post autor: olivia »

Generalnie perfumujemy te miejsca, które są ciepłe i w których szybciej płynie krew. Czyli to będzie: nadgarstek, zgięcia łokci, skronie, kark, i tak jak pisałaś - skóra między piersiami. Ale jeśli masz dobre perfumy to nie powinnaś skraplać wszystkich miejsc na raz bo będzie tego za dużo. Poza tym nie wolno rozcierać zapachów. Wiele dziewczyn miewa odruch rozcierania wody toaletowej na nadgarstkach! źle bo wtedy zapach ulatuje w oka mgnieniu (w nosa mgnieniu? ) :D
Jeśli masz naprawdę dobrą wodę toaletową to ona na pewno towarzyszy Ci przez wiele godzin ale Ty tego nie czujesz po prostu! Przyzwyczajamy się szybko do zapachu i potem on jest dla naszego nosa niewyczuwalny. Więc być może pachniesz a o tym nie wiesz :D
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Jak przedłużyć zapach?

Post autor: JolaZ »

Można też perfumować ubrania ale tylko te z naturalnych tkanin jak bawełna, jedwab czy kaszmir bo tkaniny syntetyczne pochłaniają to co najcenniejszego w zapachu i mam wrażenie że jak się taką spryska to potem czuć trochę sam alkohol na bazie którego zapach został zrobiony. Pryska się głównie szale, chusty, apaszki, kołnierze, brzegi spódniczki ale nie ze zbytnio bliskiej odległości! Uwaga na to!! Ja w ten sposób załatwiłam sobie w poprzednim sezonie beżową spódniczkę... :roll: pożyczyłam sobie od mamy perfumy Niny Ricci spryskałam tak z odległości 3 -5 cm no i zrobiła się mokra plamka myślałam że wyschnie a potem (podczas randki :evil: ) zauważyłam że mam żółtawą plamę!! wrrr
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak przedłużyć zapach?

Post autor: kotsimon »

Można też spryskać bieliznę albo trzymać coś ładnie pachnącego w szufladzie z bielizną :D
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Jak przedłużyć zapach?

Post autor: dafne »

Lepiej wybierać te wody perfumowane bo mają mocniejszy zapach, poza tym ważne jest czy skóra jest nawilżona, dlatego firmy tworzą te balsamy zapachowe żeby się nimi kremować, nawilżać, bo z suchej skóry zapach ucieka. Poza tym nie można trzymać perfum w oświetlonym miejscu bo się szybciej ulatniają czyli zamiast na toaletce lepiej w szafce.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Jak przedłużyć zapach?

Post autor: Kenza »

No ja trzymam na szafce w łazience, czyli w oświetlonym miejscu... ups. A co do sposobów perfumowania to dzięki wielkie dziewczyny! będę próbować z odzieżą i przestanę rozcierać perfumy na nadgarstkach bo przyznaję się, że tak czynię :D
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Jak przedłużyć zapach?

Post autor: dafne »

A wiecie, że są specjalne perfumy do włosów?? Widziałam je w ofercie firmy FM Group ale inne firmy też to mają, o chociażby Channel - oto co pisali o nich na snobce:
Chanel Allure możesz kupić także jako perfumy do włosów – delikatne, nie podrażniające i nie wysuszające fryzury, ale nasączające ją delikatnym aromatem perfum. Nuty zapachowe: cytryna, sycylijska mandarynka, owoc passiflory, róża majowa, orientalny jaśmin, magnolia, kapryfolium, lilia wodna, haitański wetiwer, wanilia z wyspy Reunion. Cena perfum do włosów o pojemności 35 ml – 146 zł,

Wiadomo, że u fm one są o wiele tańsze (ok. 20 zł) jeszcze nie próbowałam ale chyba się skuszę. ;)
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Jak przedłużyć zapach?

Post autor: Kenza »

Perfumy do włosów brzmią ciekawie, tym bardziej że skoro są przeznaczone specjalnie dla włosów no to pewnie nie wysuszają. Dziękuje za info dafne :D
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Jak przedłużyć zapach?

Post autor: dafne »

No problem, zawsze służę dobrymi pomysłami :D
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak przedłużyć zapach?

Post autor: kotsimon »

Żeby ładnie pachnieć przez cały dzień to niestety nie ma wyjścia trzeba odświeżać zapach co ileś godzin. Chyba że masz takie prawdziwe perfumy w których jest duża zawartość esencji zapachowej. One są wyczuwalne nawet na drugi dzień. Woda perfumowana i woda toaletowa to jednak nie to samo co perfumy.

Najważniejsze żeby pachnieć czymś przyjemnym. Najbardziej mnie drażni zapach jak ja to nazywam "nastoletni" czyli taniego perfumika z rossmana albo wręcz dezodorantu. Niestety zauważyłam że niektóre moje koleżanki też nie postanawiają zainwestować w coś ładnie pachnącego i tak sobie pachną tandetnie na kilometr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Perfumy i zapachy”