Makijaż dla okularnicy

W tym temacie warto jest być na czasie. Jakie są najnowsze trendy w makijażu? Co komu pasuje na jaką okazję? Nie bójcie się pytać!
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Makijaż dla okularnicy

Post autor: dafne »

Proszę Was o rady odnośnie tego jak powinna się malować okularnica. Ja jestem krótkowidzem, ale jeśli macie też rady dla dalekowidzów to też piszcie, na pewno komuś się przydadzą. 8-)
:geek:
Z rad jakie znalazłam dla krótkowidzących na internecie zapadły mi w pamięć:
- perłowe cienie, w jasnej kolorystyce, kontrastującej z kolorem tęczówki
- powiększenie oka poprzez zaznaczenie białą lub beżową kredką do oczu wewnętrznej części dolnej powieki
- rozcieranie ciemnej kredki do oczu

co jeszcze?
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Makijaż dla okularnicy

Post autor: JolaZ »

Ważne jest też jakie masz oprawki. Przy grubych oprawkach robisz minimalny makijaż przy delikatnych prawie niewidocznych oprawkach możesz trochę bardziej poszaleć.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Makijaż dla okularnicy

Post autor: Kenza »

Pozwolę sobie pokazać Wam bardzo fajny, interaktywny tutorial, w którym wybieracie kolorystykę make-upu jaka Was interesuje i instruktaż Anny Galińskiej z Sephory:
Enjoy!



Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Makijaż dla okularnicy

Post autor: dafne »

Ten makijaż Galińskiej bardzo ostry. Nie podejrzewałam, że nosząc okulary można tak mocno się malować. Jak widać pani Galińska nie uważa jak nasza Jolka ;) (pozdrawiam) że do grubych oprawek tylko delikatny makijaż. Ja osobiście przyznałabym Joli rację, ale widzę że dość mocny makijaż z grubszymi oprawkami i tak wygląda fajnie. Ja mam cieniutkie oprawki tzn, widać tylko ich górny łuk, na dole szkła są podtrzymywane taką przezroczystą żyłką. Dzięki za fajne tutoriale i czekam na dalsze rady, jeśli coś jeszcze dla mnie macie :)
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Makijaż dla okularnicy

Post autor: JolaZ »

No generalnie taka jest zasada, ale jak widać w modnych kujonkach wszystko przejdzie ;) również pozdrawiam wszystkie okularnice z naszego forum :D
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Makijaż dla okularnicy

Post autor: Eewa »

minusy - jasne cienie
plusy - ciemniejsze cienie

należy dokładnie wytuszować rzęsy (w obu przypadkach)

minusy- pod łukiem brwiowym nanieś jasny połyskujący cień
unikaj: mocnej kreski eyelinerem na dolnej powiece

plusy - można zdecydować się na makijaż typu "smoky eyes", wybieramy ciemne, matowe cienie
unikaj: jasnych, perłowych cieni i kresek (które powiększają oko)
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Makijaż dla okularnicy

Post autor: Kenza »

Krótkowidze wcale nie muszą używać tylko jasnych barw. Żeby powiększyć oko lepiej jakiś jasny połyskujący cień rozprowadzić na górnej powiece aż do linii brwi. Użyć go można także w wewnętrznych kącikach. Do tego można skontrastować ciemniejszy trochę, żywszy, bardziej wyrazisty kolor, taki który będzie przyciągał uwagę.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Makijaż dla okularnicy

Post autor: kotsimon »

Dalekowidzące dziewczyny muszą też unikać "kociego oka". Niestety ten makijaż ujdzie na sucho okularnicy z minusami ale u tej z plusami będzie wyglądał przedziwnie a nawet śmiesznie.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Makijaż dla okularnicy

Post autor: Kenza »

Makijaż swoją drogą ale ważne są oprawki. Parę dni temu mijałam kobietę z takimi okularami bez oprawek - nie wiem jak to nazwać, one są takie delikatne, praktycznie same szkła połączone taką żyłką - pani wyglądała bardzo ładnie, praktycznie okulary nie wpływały na jej wygląd, z kolei chwilkę temu widziałam pewien program w telewizji w którym kobieta miała grube czerwone oprawki - takie szerokie na górnym łuku okularów (kojarzą mi się z latami 20., 30.). No wyglądało to nieestetycznie, odbierało jej uroku chociaż widać było że miała ładną twarz. W sieci jest mnóstwo poradników jak dopasować okulary do kształtu twarzy dlatego nie będu tu dublować tych informacji.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Makijaż dla okularnicy

Post autor: JolaZ »

Przy plusach nie powinno się robić zbytnio dużych kresek a moja koleżanka nosi plusy i maluje krechy a nie kreski i w efekcie ma takie wieeelkie oczy jak z bajki o wilku :D dziewczyny nie róbcie z siebie misia pandy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makijaż”