po co to robicie ?

Co sądzicie na temat chirurgii plastycznej oraz operacjach poprawiających wygląd? Jakie jest wasze zdanie? Argumenty za i przeciw.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: po co to robicie ?

Post autor: dafne »

No to chyba zależy od tego co sobie zoperowaliśmy.
A co do tego, co pisze Marta - notabene badania pokazują że Polscy mężczyźni wolą kobiety o przeciętnej urodzie. Niecodzienne piękności to dla nich zbyt wiele zachodu - bo taka to może odejść szybko do innego, bo się wszystkim podoba, prędzej też zostanie oskarżona przez męża o zdradę. Ja myślę, że to ciągłe poprawianie siebie bierze się też w dużej mierze z zazdrości, tylko po co ta zazdrość o urodę, skoro potem szczęśliwsze i tak są takie przeciętne szaraczki jak ja :)
HollyPolly
Posty: 14
Rejestracja: 13 maja 2011, 09:22

Re: po co to robicie ?

Post autor: HollyPolly »

Myślę, że Polsce daleko do Wenezueli czy Brazylii, poprawiamy defekty urody, a nie tworzymy modelki i modeli - większość osób, które decydują się na operację mają bardzo poważne problemy z samoakceptacją, co przekłada się na inne wymiary życia.więc dlaczego nie pomóc sobie w ten sposób?
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: po co to robicie ?

Post autor: dafne »

No jak najbardziej, w Wenezueli jest szaleństwo, wielkie boom na operacje plastyczne, ale to taki skrajny przykład. Nikt tu nie porównuje Polek do Wenezuelek. ;)
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: po co to robicie ?

Post autor: olivia »

Wenezuela nam nie grozi, za bardzo rozwinięty jest u nas kult naturalności. Nie wiem, co mówią statystyki i badania, ale wydaje mi się, że nadal chirurgia plastyczna jest w Polsce czymś nadzwyczajnym i dziwacznym. Póki co daleko nam do podejścia "to sobie poprawie, a może jeszcze to przy okazji". Raczej staramy się akceptować siebie takimi jacy jesteśmy. Poza tym, wielu Polaków po prostu nie stać na operacje plastyczne i raczej żaden z nich nie będzie odkładał pieniędzy na operację nosa dla córki, prędzej na jej wykształcenie.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: po co to robicie ?

Post autor: Kenza »

Ja zauważyłam że tak jak na zachodzie nikt nie mówi specjalnie o tym, że zrobił sobie nos, biust czy policzki u nas to jest prawdziwy temat do dyskusji. Jak ktoś zrobi sobie operację to staje się liderem którego z ciekawością słuchają inni. Chociażby tu na forum - przecież właśnie po to powstało wiele wątków - żeby osoby, które miały operacje plastyczne opowiadały o swoich wrażeniach, doświadczeniach. Hmmm my chyba podziwiamy tych ludzi nie wiem może to dla nas rodzaj odwagi... chyba też powód do zazdrości. Ja jak słyszę że jakaś koleżanka sobie coś "zrobiła" zaczynam czasami myśleć że mi by się też przydało i zaczynam dostrzegać defekty, których wcześniej nie było, które dla mnie nie istniały.
beautyme
Posty: 43
Rejestracja: 04 sie 2011, 07:15

Re: po co to robicie ?

Post autor: beautyme »

może tak byc jak mówisz, ale trzeba też na to spojrzeć z tej strony, że chirurgia plastyczna jest niezbędna w niektórych przypadkach i dobrze , że jest bo czasami boże to znacznie poprawić komuś samopoczucie, nie mówię tutaj o poprawianiu sobie milionowej rzeczy bo takie mam widzi misie ale , że na naszym ciele znajdujące blizy lub rzeczy, z którymi sami nie jestesmy w stanie sobie poradzić
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: po co to robicie ?

Post autor: dafne »

Chirurgia plastyczna jako terapia psychologiczna? Hmm, no tak, ale to jest bardzo niebezpieczne... Taka terapia nie ma końca...
gosia7
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2011, 10:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: po co to robicie ?

Post autor: gosia7 »

dziewczyny, nie róbcie sobie cycków :D nic tak tragicznie nie wygląda jak zrobione, sterczące, nienaturalne piersi :shock: :o
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: po co to robicie ?

Post autor: megan »

Mi też nie podoba się sztuczny biust, ale wydaje mi się, że takie piersi powiększane własnym tłuszczem wyglądają naturalnie i estetycznie. Natomiast silikonów za nic bym sobie nie wstawiła, bo laska ze sztucznymi piersiami automatycznie spada do "drugiej klasy" nienaturalnych, "zrobionych" laleczek, które nadają się tylko do jednego...
murfi
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2011, 10:57

Re: po co to robicie ?

Post autor: murfi »

Każda kobieta chce być atrakcyjna. Bardzo często chcemy upodobnić się do narzuconego przez media "ideału piękna". Wydaje mi się, że to jest głównym czynnikiem skłaniającym kobiety do poddania się operacji plastycznym. Innym czynnikiem może być niska samoocena, kompleksy i mniemanie, że ludzie piękniejsi mają w życiu o wiele lepiej i są bardziej lubiani. I tak korygujemy nos, piersi, wstrzykujemy silikon w usta... Inną sprawą są operacje plastyczne dojrzałych kobiet. Głównym motorem napędzającym ich do tych działań jest paniczny strach przed starością.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne rozmowy o Chirurgii Plastycznej”