Łysienie/ wypadanie włosów

Porozmawiajmy o pielęgnacji włosów, najmodniejszych fryzurach i najlepszych fryzjerach.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Łysienie/ wypadanie włosów

Post autor: olivia »

Potwierdzam, jak najbardziej z nerwów można wyłysieć. Moja ciocia straciła wiele włosów kiedy musiała zostać w szpitalu na 2 tygodnie i bardzo bała się operacji. Źle znosiła pobyt tam, obawiała się najgorszego. Teraz, mimo że minął już rok nadal ma bardzo przerzedzone włoski, a przed chorowaniem miała gęstego boba.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Łysienie/ wypadanie włosów

Post autor: Kenza »

Na wypadanie włosów wpływa też niewłaściwa pielęgnacja podczas lata dlatego nie można zbytnio narażać włosów na długotrwałe promieniowanie UV i potrzebne jest stosowanie właściwych kosmetyków. Bez tego parę miesiecy po wakacjach zaczną wam wypadać włosy.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Łysienie/ wypadanie włosów

Post autor: lemur »

Zgadzam się, dlatego właśnie na lato polecane są szampony z ochroną UV. Nawet Ziaja ma taką serię słoneczną, więc z dostępem nie ma problemu. Trzeba tylko zmienić nastawienie i uswiadomić sobie że wakacje w słonecznym ciepłym miejscu wymagają specjalnego przygotowania.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Łysienie/ wypadanie włosów

Post autor: dafne »

Od wielu lat borykam się z pewnym problemem; otóż na czubku głowy wyczuwam niewielki (o średnicy może 0,7 cm) punkt który jest jakby bardziej przerzedzony w porównaniu z innymi miejscami. Próbowałam już różnych preparatów które mogłyby pobudzić cebulkę włosa ale no od kilku lat nie jest ani lepiej, ani gorzej. Kiedy np. ktoś zrobi mi zdjęcie sylwetki od tyłu i z góry w taki sposób że widać czubek głowy, no widać taki wyróżniający się z otoczenia ciemnych włosów punkt. On nie jest łysy tylko właśnie taki przerzedzony. Jak sądzicie, co mi może pomóc? byłam z tym u specjalisty kilka lat temu, powiedział że "tak czasami jest" i że minie jak zastosuje jakiś tam preparat który odłożyłam po 6 miesiącach stosowania bo nie było skutków. Co polecacie?
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Łysienie/ wypadanie włosów

Post autor: Kenza »

Póki to przerzedzenie nie poszerza się to chyba nie musisz się przejmować. Ja na twoim miejscu uderzyłabym kolejny raz do dermatologa, tym razem jakiegoś może bardziej rozeznanego w temacie. To że raz nie trafiłaś na profesjonalistę, nie znaczy że i za drugim razem tak będzie. Te objawy które podałaś nie wskazują na tzw. łysienie plackowate moim zdaniem, poza tym chyba umiem sobie zwizualizować twój problem i widziałam go już wiele razy u innych kobiet. Na pewno nie jesteś sama. ;)
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Łysienie/ wypadanie włosów

Post autor: JolaZ »

Polecam zarówno szampon, jak i balsam do włosów i lotion firmy Seboradin. Jest przeznaczony do włosów przetłuszczających się i skłonnych do wypadania, działa przeciwko łupieżowi i utracie włosów, zalecany też przy łojotokowym zapaleniu skóry. A przy okazji nie kosztuje jak pozostałe kosmetyki profesjonalne - ceny w okolicach 20 zł.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łysienie/ wypadanie włosów

Post autor: kotsimon »

Przy wzmożonym wypadaniu włosów pomoże płukanka z pokrzywy, ale trzeba ją robić regularnie.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Łysienie/ wypadanie włosów

Post autor: Kenza »

Ostatnio mam osłabione włosy i jakoś bardziej skłonne do wypadania. Dotychczas znajdowałam na szczotce kilka - kilkanaście włosów dziennie, było ich bardzo mało, teraz znajduję trochę więcej. Zapytałam o to mojego lekarza rodzinnego i poradził mi mycie włosów w szamponie z czarną rzepą. Zdziwiłam się trochę, bo sądziłam że czarna rzepa jest głównie na przetłuszczające się włosy, ale okazuje się że nie tylko. Stosuję ten szampon z Joanny od kilku dni. Jeszcze trudno mi mówić coś o efektach, chociaż wydaje mi się że jest lepiej. Za jakiś czas powiem Wam czy to faktycznie działa. Jedną poważną wadę ma ten szampon - oczywiście zapach :?
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Łysienie/ wypadanie włosów

Post autor: olivia »

Czarna rzepa śmierdzi ale tylko kiedy się ją wącha bezpośrednio z opakowania. Ja też kiedyś się przemogłam i zaczęłam stosować. Nawet komicznie tania z Malwy za 3 zł działa według mnie lepiej od niektórych szamponów za 30 zł. Prawda jest taka, że za dużo chemii nakładamy na włosy i później są z nimi problemy. Kiedyś moja fryzjerka mi powiedziała: "Dziecko, przecież musiałabyś wyrzucić wszystkie te roztwory którymi myjesz włosy, żeby mieć zdrowe i błyszczące". Uważam jej opinię za zbyt skrajną, ale fakt faktem trochę racji ma. Więc, jeśli tylko mamy możliwość lepiej odrzucajmy szampony których składem zadrukowane jest pół etykiety. Szkoda tylko, że nawet czarna rzepa z malwy czy joanny zawiera składnik SLS czyli tradycyjny spieniacz, który strasznie wysusza włosy.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Łysienie/ wypadanie włosów

Post autor: dafne »

Ja stosuję Vitapil z Biotyną. Włosy naprawdę rosną. Paznokcie się wzmocniły. Najważniejsze, że to przerzedzenie na czubku głowy o którym wcześniej pisałam powoli znika, jest coraz mnie widoczne.
Oto jak działa ten preparat:
* Pobudzają krążenie i ukrwienie skóry głowy (witamina PP, cholina)
* Odżywiają cebulki włosowe, nadają włosom połysk (proteiny sojowe, drożdże)
* Pobudzają wzrost włosa (biotyna, cholina, inozytol, jod)
* Wspomagają odbudowę struktury włosa, nawilżają łodygę włosa (witamina B5)
* Spowalniają proces siwienia (PABA, kwas foliowy, miedź)
* Pobudzają syntezę keratyny – niezbędnego białka budulcowego (cynk, żelazo)
* Ograniczają nadmierną aktywność gruczołów łojowych (biotyna, cynk, żelazo)
Kupiłam go w aptece za ok. 30 zł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o włosach”