Łysienie/ wypadanie włosów

Porozmawiajmy o pielęgnacji włosów, najmodniejszych fryzurach i najlepszych fryzjerach.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Łysienie/ wypadanie włosów

Post autor: lemur »

Moja mama kiedy po chorobie tarczycy zaczęły wypadać jej włosy stosowała Hauser PAR-O-STAR.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Łysienie/ wypadanie włosów

Post autor: Kenza »

NIE polecam jednak szamponu z czarną rzepą. Sprawił, że moje włosy stały się cienkie i przyklapnięte. Nie zauważyłam żadnego pozytywnego rezultatu. Nie dość że nieprzyjemnie pachnie, to jeszcze pogarsza stan włosa, zamiast go polepszać. Czarnej rzepie mówię NIE!
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Łysienie/ wypadanie włosów

Post autor: dafne »

Wzmacniająco na włosy działa także płukanka ze skrzypu. Wystarczy zaparzyć 2 saszetki herbatki ze skrzypu i ostudzić, po umyciu zlać włosy uzyskanym naparem. Skrzyp pobudza włosy do wzrostu i zapobiega ich przetłuszczaniu się.
certyfikowane_piekno
Posty: 16
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:15

Re: Łysienie/ wypadanie włosów

Post autor: certyfikowane_piekno »

Problemu łysienia lepiej nie bagatelizować. Jeśli żadne domowe specyfiki nie pomagają, lepiej wybrać się do certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej który zaleci prawidłową kurację bądź zabiegi.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Łysienie/ wypadanie włosów

Post autor: olivia »

Ja polecam szampon z Yves Rocher przeciw wypadaniu włosów AntiChute. Stymuluje aktywność cebulek włosowych i ogólnie wzmacnia włoski. W przeciwieństwie do innych takich szamponów jest skuteczny z tego co widzę. Używam go kilka tygodni a widzę już poprawę. Na szczotce coraz mniej włosów, na głowie coraz więcej ;)
beautyme
Posty: 43
Rejestracja: 04 sie 2011, 07:15

Re: Łysienie/ wypadanie włosów

Post autor: beautyme »

ja uważam, że najlepiej wybrać się do specjalisty, do dermatologa np i powiedzieć jaki jest problem, może wypisze jakieś maści i zaleci szampon, jesli jednak problem jest poważny, słyszałam, że dobrym rozwiązaniem jest przeszczep włosów, czytałam, że jednym z najlepszych specjalistów jest dr Osuch z warszawy, może warto wybrać się do niego na konsultacje
Awatar użytkownika
emilee92
Posty: 33
Rejestracja: 17 lut 2011, 17:40
Kontakt:

Re: Łysienie/ wypadanie włosów

Post autor: emilee92 »

Problem nie jest aż tak poważny żeby robić przeczep ale warto by wypróbować jakieś dobre szampony i inne preparaty na łysienie ( w przypadku mojego ukochanego to zakola i odrobinkę na czubku głowy ) normalnie tego nie widać ale dopiero jak umyje włosy wtedy jest to zauważalne. Nie chce żeby mi się facet kompleksów nabawił dlatego bardzo Wam dziękuje za rady przejże jeszcze raz i po wypłacie wybiorę się do apteki i zafunduje mu jakiś porządny specyfik :)
beautyme
Posty: 43
Rejestracja: 04 sie 2011, 07:15

Re: Łysienie/ wypadanie włosów

Post autor: beautyme »

skoro tak to warto wypróbować jakieś preparaty wspomagające porost włosów i wzmacniające te włosy, które są , nie ma się co oszukiwać, że trzeba dbac o takie włosy ze zdwojoną siłą, tutaj znalazłam taki preparat http://www.veba.pl/product-pol-8321-UOMO-Krem-Prewencyjny-Przeciw-Wypadaniu-Wlosow-40-ml.html może zainteresuje Ciebie i twojego mężczyznę
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Łysienie/ wypadanie włosów

Post autor: Eewa »

Dziewczyny, powiedzcie mi, czy można wyłysieć od urazu mechanicznego? Kilka dni temu bardzo mocno uderzyłam się w głowe - aż mi się słabo zrobiło i musiałam usiąść. Następnego dnia zauważyłam, że mam lekkiego guza i to miejsce jest bolesne, a dzisiaj mam wrażenie, że przerzedziły mi się włosy w tym miejscu :(
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: Łysienie/ wypadanie włosów

Post autor: kiziamizia »

Eewa pisze:Dziewczyny, powiedzcie mi, czy można wyłysieć od urazu mechanicznego? Kilka dni temu bardzo mocno uderzyłam się w głowe - aż mi się słabo zrobiło i musiałam usiąść. Następnego dnia zauważyłam, że mam lekkiego guza i to miejsce jest bolesne, a dzisiaj mam wrażenie, że przerzedziły mi się włosy w tym miejscu :(

O ile dobrze pamiętam, jest coś takiego jak łysienie bliznowaciejące. Nie jestem pewna, czy ono może być skutkiem uderzenia w głowę, ale wiem że tam chodzi o niszczenie torebek włosowych np. poprzez zewnętrzny uraz. Myślę, że jeśli wypadanie włosów będzie postępowało musisz iść do specjalisty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o włosach”