DIETA KOPENHASKA

Odpowiednia dieta to klucz do ┼Ťwietnego samopoczucia i utrzymania w┼éa┼Ťciwej wagi. Co je┼Ť─ç, by by─ç w formie? Kt├│ra dieta jest naprawd─Ö skuteczna? Jakie produkty dostarczaj─ů wa┼╝nych sk┼éadnik├│w mineralnych? Na te i inne pytania w kwestii od┼╝ywiania odpowiedzi szukajcie w tym dziale!

DIETA KOPENHASKA

Postby boxxy » 16 Mar 2011, 09:10

Dieta kopenhaska
Wed┼éug jednych doskona┼éy spos├│b na szybk─ů utrat─Ö wagi. Wed┼éug innych metoda na rozregulowanie organizmu.

(Moje w┼éasne do┼Ťwiadczenie pozwala mi powiedzie─ç, ┼╝e ta dieta poprawia znacznie - prac─Ö w─ůtroby (lepsze wyniki pr├│b w─ůtrobowych) Ze wzgl─Ödu, ┼╝e mam du┼╝─ů ilo┼Ť─ç cholesterolu oraz tr├│jgliceryd├│w stosowa┼éam t─ů diet─Ö i wyniki po 2 tygodniach znacznie si─Ö poprawi┼éy [tr├│jglicerydy spad┼éy o 100, waga o 6,5 kg, cholesterol nie zmieni┼é si─Ö bo zbyt szybko by┼é mierzony.]

Dla mnie ta dieta jest trudna ale dzi─Öki temu trzyma┼éam si─Ö wyra┼║nie polece┼ä. Uwa┼╝am, ┼╝e dieta jest dla os├│b, kt├│re maj─ů problemy z mobilizacj─ů i nie mog─ů korzysta─ç z diet bez harmonogramu. Warto te┼╝ na tej diecie by─ç aktywnym -> np. zajmowa─ç si─Ö prac─ů czy nauk─ů. Ja po prostu du┼╝o my┼Ťla┼éam o jedzeniu, gdy nie mia┼éam co robi─ç.

Polega na stosowaniu, przez 13 dni, ustalonego z g├│ry menu. Zastosowanie tej diety ma spowodowa─ç pobudzenie przemiany materii i uregulowanie metabolizmu.

W trakcie dnia jemy trzy posi┼éki - nale┼╝y pami─Öta─ç, ┼╝e obiad musimy zje┼Ť─ç mi─Ödzy 12. a 14., natomiast kolacj─Ö przed 18. Plan ┼╝ywieniowy jest do┼Ť─ç monotonny i sk┼éada si─Ö z chudego mi─Ösa, jaj, warzyw i niewielkiej ilo┼Ťci owoc├│w. Eliminujemy z diety produkty zbo┼╝owe, s┼éodycze i napoje alkoholowe. Musimy pami─Öta─ç aby wypija─ç codziennie oko┼éo 2 litr├│w wody lub zielonej herbaty. Mo┼╝emy r├│wnie┼╝ pi─ç czarn─ů kaw─Ö z jedna kostk─ů cukru. Wypicie jej rano, ma pobudzi─ç organizm do dzia┼éania.

Wa┼╝ne jest, aby diety nie skraca─ç, ani nie przed┼éu┼╝a─ç. Stosowa─ç j─ů nale┼╝y dok┼éadnie przez 13 dni.

(Ja zgodz─Ö si─Ö z tym, aby takiej diety nie przed┼éu┼╝a─ç - bo 14 dni to i tak za du┼╝o) Natomiast je┼╝eli kto┼Ť stwierdzi, ┼╝e chce j─ů przerwa─ç - to najlepiej po 1 cyklu. Tylko uwa┼╝a─ç, aby potem nie zacz─ů─ç nagle je┼Ť─ç bez umiaru - bo w├│wczas efekt jojo murowany.

Rozkład posiłków

Jakie efekty nas czekaj─ů?
Wed┼éug autor├│w, rygorystycznie przeprowadzona dieta, mo┼╝e spowodowa─ç schudni─Öcie od 7 do nawet 20 kg. Dodatkow─ů zalet─ů jest uregulowanie przemiany materii. Dzi─Öki temu po zako┼äczeniu diety mo┼╝emy zacz─ů─ç je┼Ť─ç normalnie, bez ryzyka ponownego przyrostu wagi. Powinna przesta─ç przychodzi─ç ochota na s┼éodycze i inne tucz─ůce przek─ůski. Taki stan utrzymywa─ç si─Ö b─Ödzie przez dwa lata, po kt├│rych to, diet─Ö mo┼╝na powt├│rzy─ç. Nie nale┼╝y tego robi─ç wcze┼Ťniej, bo zwi─Öksza si─Ö ryzyko nadmiernego os┼éabienia organizmu.

Aby unikn─ů─ç tego zagro┼╝enia, przed przyst─ůpieniem do diety, powinni┼Ťmy od┼╝ywia─ç si─Ö w spos├│b zr├│wnowa┼╝ony (dostarcza─ç do organizmu odpowiednie ilo┼Ťci witamin i minera┼é├│w). Szczeg├│lne znaczenia ma to u kobiet, kt├│re bezwzgl─Ödnie powinny spo┼╝ywa─ç odpowiednie ilo┼Ťci ┼╝elaza, wapnia i witaminy D.

R├│wnie┼╝ po zako┼äczeniu diety nale┼╝y uwa┼╝a─ç na to co jemy. W szczeg├│lno┼Ťci musimy wystrzega─ç si─Ö zbyt du┼╝ej ilo┼Ťci w─Öglowodan├│w.

Plan posiłków:

DZIEŃ 1 i 8
Śniadanie: 1 kubek kawy, 1 kostka cukru
Obiad: 2 jajka na twardo, gotowany szpinak 100g, 1 pomidor
Kolacja:1 du┼╝y befsztyk, sa┼éata z olejem i cytryn─ů 150g

DZIEŃ 2 i 9
Śniadanie:1 kubek kawy,1 kostka cukru
Obiad:1 du┼╝y befsztyk, sa┼éata z olejem i cytryn─ů 150g
Kolacja:1 plaster szynki, 2-3 szklanki jogurtu naturalnego

DZIEŃ 3 i 10
Śniadanie:1 kubek kawy,1 kostka cukru, 1 grzanka z razowego pieczywa
Obiad: gotowany szpinak,1 ┼Ťwie┼╝y owoc, 1 pomidor
Kolacja:1 plaster szynki, 2 gotowane jajka, sa┼éata z olejem i cytryn─ů 150g

DZIEŃ 4 i 11
Śniadanie:1 kubek kawy,1 kostka cukru
Obiad: tarta marchewka 150g, jajko na twardo, twaro┼╝ek naturalny 100g
Kolacja: sałatka owocowa 100g, 2-3 szklanki jogurtu naturalnego

DZIEŃ 5 i 12
┼Üniadanie: du┼╝a tarta marchew z cytryn─ů
Obiad: du┼╝a chuda ryba
Kolacja:1 befsztyk, sałata i brokuły 200g

DZIEŃ 6 i 13
Śniadanie: 1 kubek czarnej kawy, 1 kostka cukru
Obiad: kurczak gotowany 150g, sa┼éata z olejem i cytryn─ů 150g
Kolacja: 2 jajka na twardo, du┼╝a marchewka

DZIEŃ 7
Śniadanie: 1 kubek herbaty bez cukru
Obiad: kawałek chudego grillowanego mięsa 150g
Kolacja: NIC
boxxy

Website: http://ilovebeauty.pl

Re: DIETA KOPENHASKA

Postby Kenza » 31 May 2011, 12:37

Ja mia┼éam niemi┼ée do┼Ťwiadczenie z t─ů diet─ů. Wytrzyma┼éam na niej chyba 11 dni ale ju┼╝ 3 dnia czu┼éam si─Ö ci─ůgle zm─Öczona, miewa┼éam zawroty g┼éowy, poczucie os┼éabienia. Ta dieta bardzo obci─ů┼╝a organizm, nie polecam jej.
Kenza

Postby Eewa » 01 Jun 2011, 18:34

Ja te┼╝ bardzo odradzam t─ů diet─Ö. Pr├│bowa┼éam jej i bardzo przeszkadza┼éa mi kawa na ┼Ťniadanie, ma┼éa ilo┼Ť─ç posi┼ék├│w. Ta dieta dostarcza niewielu kalorii dziennie, temu jest si─Ö bez energii, os┼éabionym. Jest monotonna i radykalna, nie zapewnia r├│┼╝norodno┼Ťci sk┼éadnik├│w od┼╝ywczych. S┼éynna czarna kawa z kostk─ů cukru - nie tak wyobra┼╝am sobie dobr─ů diet─Ö.
Eewa

Postby Kenza » 11 Jun 2011, 18:55

No w┼éa┼Ťnie, m─Öcz─ů mnie takie pomys┼éy - cud diety na kt├│rych mo┼╝na straci─ç zdrowie, a dziewczyny zrobi─ů wszystko, ┼╝eby schudn─ů─ç. Niekt├│re jak zjedz─ů jeden produkt spoza diety maj─ů ju┼╝ z┼ée samopoczucie i sobie dokuczaj─ů. Chore to dla mnie jest. Lepiej na okr─ůg┼éo zdrowo si─Ö od┼╝ywia─ç ni┼╝ od czasu do czasu kiedy waga bije na alarm decydowa─ç si─Ö na takie ryzykowne diety! Kiedy┼Ť te┼╝ by┼éa podatna na kolejne diety "cud", ale teraz da┼éam sobie spok├│j. Staram si─Ö by─ç ┼Ťwiadomym konsumentem i tyle.
Kenza

Postby kotsimon » 21 Jul 2011, 18:30

Hihi a ja w┼éa┼Ťnie w faktach zobaczy┼éam materia┼é o nowej diecie cud: du┼╝y widelec + ma┼éy, niebieski talerz! Podobno jedz─ůc du┼╝ym widelcem nasz m├│zg odbiera k─Ösy ┼╝ywno┼Ťci jako wi─Öksze, podobnie dzieje si─Ö kiedy patrzymy na mniejszy ale przepe┼éniony talerz. Na du┼╝ym talerzu ta sama ilo┼Ť─ç jedzenia wydawa┼éaby si─Ö nam ma┼éa, ale widz─ůc pe┼én─ů po brzegi mich─Ö nie wiemy jak sprosta─ç takiej dawce kalorii! Ot, jak ┼éatwo jest samego siebie ok┼éama─ç i dodatkowo przy tym schudn─ů─ç. A dlaczego niebieski talerzyk? Wed┼éug naukowc├│w, niebieski jest kolorem, kt├│ry nie do┼Ť─ç, ┼╝e w najmniejszym stopniu pobudza apetyt, to dodatkowo zmniejsza ┼éaknienie. Jest wi─Öc szansa, ┼╝e z niebieskiego talerza zjesz mniej ni┼╝ z bia┼éego. :D Mi taka dieta si─Ö podoba!
kotsimon

Postby lemur » 25 Jul 2011, 19:36

No trzeba spr├│bowa─ç ;) bardzo ciekawa dieta, moim zdaniem wcale nie g┼éupia, a na pewno lepsza od niekt├│rych cudownych diet, kt├│re odchudzaj─ůc przy okazji os┼éabiaj─ů organizm.
lemur

Postby beautyme » 05 Oct 2011, 12:33

my┼Ťl─Ö, ┼╝e diet─Ö trzeba dobiera─ç zdecydowanie indywidualnie, nie ma jednej diety, kt├│ra dzia┼éa na wszytskie z Pa┼ä tak samo, znalaz┼éam ostatnio taki poradnik w sieci , Kt├│re diety naprawd─Ö dzia┼éaj─ů wydawnictwa ale historie i musz─Ö powiedzie─ç, ┼╝e ciekawe rzeczy by┼éy tam napisane,
beautyme

Postby juropa » 31 Jan 2012, 12:30

ta dieta to bardzo ci─Ö┼╝kie do┼Ťwiadczenie dla organizmu! no i efekt jojo gwarantowany. Dziewczyny, na diet─Ö nie wystarczy przej┼Ť─ç "na chwil─Ö", trzeba zmieni─ç swoje nawyki ┼╝ywieniowe na sta┼ée! Na pocz─ůtek nie wiele trzeba - pi─ç du┼╝o wody, je┼Ť─ç owoce i warzywa, zast─ůpi─ç t┼éuszcze zwierz─Öce ro┼Ťlinnymi, np. olejem rzepakowym, kt├│ry ma najkorzystniejszy sk┼éad t┼éuszczowy itd. itd. Dieta kopenhaska jest odradzana przez wi─Ökszo┼Ť─ç lekarzy i dietetyk├│w - to powinno da─ç do my┼Ťlenia :)
juropa

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Od┼╝ywianie

Valid XHTML 1.0 Strict