Łamliwe, rozdwajające się paznokcie

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Łamliwe, rozdwajające się paznokcie

Post autor: JolaZ »

Na mocne pazurki i włosy dobry jod. Jestem fanką nowej wody mineralnej ustronianki z jodem i zauważyłam że jej codzienne picie sprawiło że mam teraz mocniejsze paznokcie niż kiedyś.
antracyt
Posty: 7
Rejestracja: 16 maja 2011, 19:01
Lokalizacja: wawa

Re: Łamliwe, rozdwajające się paznokcie

Post autor: antracyt »

Ja mam podobnie, łamią się szybko, do tego rozdwajają. Dodam, że włosy mam w dobrej kondycji. Od 2 miesięcy stosuję odżywkę Sally Hansen do łamiliwych paznokci (taka przezroczysta z niebieską nakrętką, ale też łykam skrzypovit, czy coś takiego. Widzę stopniową poprawę, więc działam na dwóch frontach i jakoś idzie:)
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Łamliwe, rozdwajające się paznokcie

Post autor: Kenza »

Też uzupełnianie diety o jod bardzo pomaga.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Łamliwe, rozdwajające się paznokcie

Post autor: Kenza »

Odkryłam ostatnio że oliwka dla niemowląt działa na paznokcie super - bardzo je wzmacnia. Opiekuję się czasami dzieckiem mojej kuzynki i przez to bardzo często używam takiej oliwki. Teraz kupiłam sobie dla siebie żeby małemu nie podkradać. :D
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łamliwe, rozdwajające się paznokcie

Post autor: kotsimon »

Miesiąc temu nabyłam odżywkę SOS z Eveline'a dla kruchych i łamliwych pazurków. Już po tygodniu była poprawa, a teraz mam ładne, mocne paznokcie, nie muszę ich nawet malować, bo mają naturalny połysk.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Łamliwe, rozdwajające się paznokcie

Post autor: coralie »

Podobno nie powinno się używać cążek i nożyczek bo przez nie na płytce paznokcia powstają mikropęknięcia a kiedy paznokieć wzrasta to one się zwiększają. Najlepiej używać tylko szklanych pilników, ewentualnie metalowych.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Łamliwe, rozdwajające się paznokcie

Post autor: Kenza »

Ja od metalowego pilnika mam bardzo zniszczone paznokcie, temu zainwestowałam w szklany. Trochę więcej kosztuje, ale podobno znacznie wolniej się zużywa niż metalowe czy papierowe.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Łamliwe, rozdwajające się paznokcie

Post autor: lemur »

Słyszałam, że niszczycielską siłą wobec paznokci jest ich piłowanie w różne strony (powinno się piłować zawsze w tą samą stronę) i używanie zmywaczy z acetonem.
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: Łamliwe, rozdwajające się paznokcie

Post autor: joanna »

Żeby wzmocnić pazurki to najlepiej stosować dietę bogatą w krzem, zawarty jest na przykład w pełnoziarnistym pieczywie i w brązowym ryżu.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Łamliwe, rozdwajające się paznokcie

Post autor: megan »

To ja znam jeszcze inny sposób na wzmocnienie paznokci. Trochę śmierdząca sprawa bo to... czosnek :D Dwie łyżeczki drobno posiekanego czosnku wmasuj w płytkę paznokcia. Działa wzmacniająco, a moim zdaniem stymuluje pazurki do wzrostu. Po takiej smrodliwej maseczce, nałóżcie koniecznie odżywkę, a potem stosujcie natłuszczający olejek i paznokcie po paru dniach będą o wiele ładniejsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”