Jak wybrać puder?

W tym temacie warto jest być na czasie. Jakie są najnowsze trendy w makijażu? Co komu pasuje na jaką okazję? Nie bójcie się pytać!
Lena
Posty: 45
Rejestracja: 28 paź 2010, 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jak wybrać puder?

Post autor: Lena »

A ja polecam przeczytać mój artykuł właśnie na temat pudrów. Myślę, że pomoż e na przyszłość w doborze odpowiedniego pudru. ;)
http://www.przewodnikurody.pl/artykuly/kosmetyka/206-wlk-trojca-puder
serduszko5
Posty: 6
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:29

Re: Jak wybrać puder?

Post autor: serduszko5 »

fajny artykuł :)
ja mam puder od artdeco i wybrałam go w douglasie dzięki pani konsultantce :) pytaj się dziewczyn w sklepach, one od tego są właśnie!
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Jak wybrać puder?

Post autor: coralie »

serduszko5 pisze:fajny artykuł :)
ja mam puder od artdeco i wybrałam go w douglasie dzięki pani konsultantce :) pytaj się dziewczyn w sklepach, one od tego są właśnie!

Ale nie w każdym sklepie. W douglasie czy sephorze jeszcze tak, ale w drogerii natura czy rossmannie nie ma po co pytać, bo te panny polecą Ci to, czego akurat mają najwięcej na stanie i chcą się pozbyć - nie chcę nikogo obrażać, ale taki wniosek wyciągam na podstawie niektórych doświadczeń z pytaniem o poradę ekspedientki w taniej drogerii. Nie wiem, może miałam pecha i trafiałam na przeciętne sprzedawczynie, ale zwykle żałowałam, że skorzystałam z rady.
Lena
Posty: 45
Rejestracja: 28 paź 2010, 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jak wybrać puder?

Post autor: Lena »

coralie pisze:
serduszko5 pisze:fajny artykuł :)
ja mam puder od artdeco i wybrałam go w douglasie dzięki pani konsultantce :) pytaj się dziewczyn w sklepach, one od tego są właśnie!

Ale nie w każdym sklepie. W douglasie czy sephorze jeszcze tak, ale w drogerii natura czy rossmannie nie ma po co pytać, bo te panny polecą Ci to, czego akurat mają najwięcej na stanie i chcą się pozbyć - nie chcę nikogo obrażać, ale taki wniosek wyciągam na podstawie niektórych doświadczeń z pytaniem o poradę ekspedientki w taniej drogerii. Nie wiem, może miałam pecha i trafiałam na przeciętne sprzedawczynie, ale zwykle żałowałam, że skorzystałam z rady.


Przede wszystkim - nie pytamy ekspedientki, tylko wizażystkę (-stę). Jeżeli ekspedientka nie ma pojęcia o kosmetyce, czy wizażu nigdy nie pomoże w doborze idealnego kosmetyku.
serduszko5
Posty: 6
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:29

Re: Jak wybrać puder?

Post autor: serduszko5 »

mówiłam o konsultantce, nie ekspedientce.
po ekspedientkach niekiedy widać, że nawet sobie nie potrafią dobrać pudru... :P
ja mogę polecić artdeco ale to z czystego doświadczenia, sama mam często problem z doborem koloru czy odcienia
zaawsze zostaje rada przyjaciółki....
Awatar użytkownika
spencer
Posty: 14
Rejestracja: 24 kwie 2012, 17:39

Re: Jak wybrać puder?

Post autor: spencer »

Ja stosuję Eclat Mineral od Bourjois. To po prostu puder odpowiedni dla mojej cery. Utrzymuje się na twarzy cały dzień, daje miękkie, satynowe wykończenie i przede wszystkim wygląda bardzo naturalnie, więc gdy spojrzę w lusterko będąc przy oknie czy na dworze nie widzę tony pudru, a taki widok często kuje w oczy w przypadku innych produktów tej kategorii.
Produkt wydajny, świetnie matujący. Jak dla mnie bardzo dobry i używam go od mniej więcej 2 lat. Dodam że mam cerę normalną, bez większych problemów. Metoda jaką wybierałam puder może nie jest zatwierdzona przez żadnego wizażystę, ale skuteczna, to metoda prób i błędów. Przetestowałam tak wiele pudrów, że nie potrafię zliczyć, więc kiedy znalazłam ten jeden jedyny, jestem mu wierna.
Lena
Posty: 45
Rejestracja: 28 paź 2010, 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jak wybrać puder?

Post autor: Lena »

serduszko5 pisze:mówiłam o konsultantce, nie ekspedientce.
po ekspedientkach niekiedy widać, że nawet sobie nie potrafią dobrać pudru... :P
ja mogę polecić artdeco ale to z czystego doświadczenia, sama mam często problem z doborem koloru czy odcienia
zaawsze zostaje rada przyjaciółki....


Ale ja wiem, że Ty pisałaś o konsultantce - cytowałam inny post ;)
Mar-Kos_pl
Posty: 10
Rejestracja: 02 wrz 2012, 20:07

Re: Jak wybrać puder?

Post autor: Mar-Kos_pl »

Ciężko dobrać odpowiedni puder. O tym patencie z mąką ziemniaczaną nie słyszałam, ale warto spróbować :) Też mam cerę przetłuszczającą się i zawsze kupowałam puder sypki, transparentny. Ciężko mi było znaleźć puder prasowany kolorem idealny do mojej skóry i podkładu. Teraz już powoli rezygnuję z pudrów, używam samego podkładu matującego. Lepiej mieć mniej warstw tych kosmetyków na skórze. Tym bardziej, że w moim przypadku często zapychają mi się pory i pojawiają zaskórniki :(
MACROVITA
Posty: 15
Rejestracja: 22 lip 2012, 10:07

Re: Jak wybrać puder?

Post autor: MACROVITA »

Przy dobieraniu fluidu należy kierować się kilkoma prostymi zasadami. Powinnyśmy dopasować fluid do rodzaju skóry: przy tłustej/mieszanej wybierajmy matujący a przy suchej/normalnej - nawilżający. Zwróćmy uwagę czy podkład ma SPF. Ta ochrona jest bardzo ważna a wiele z nas o niej zapomina. Kolor podkładu powinien być o ton jaśniejszy od koloru naszej skóry bo i tak w ciągu dnia ciemnieje. Kolor sprawdzamy na linii żuchwy a nie na nadgarstku. Nie żałujmy pieniędzy na dobry podkład. Myślę, że ważne jest aby był dobry jakościowo bo zły może zrobić na naszej twarzy spustoszenie.
lenka
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2011, 11:09

Re: Jak wybrać puder?

Post autor: lenka »

Myślę, że godnym polecenia jest też puder Marizy. Z racji tego, że pracuję na kasie gdzie raczej mało jest czasu na poprawę makijażu potrzebowałam pudru, który bardzo długo zachowuje efekt matowej skóry. Jednocześnie puder ten nie obciąża za bardzo skóry i nie stwarza znienawidzoenego efektu maski.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makijaż”