Dekoloryzacja

Porozmawiajmy o pielęgnacji włosów, najmodniejszych fryzurach i najlepszych fryzjerach.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Dekoloryzacja

Post autor: olivia »

lemur pisze:Czy wiecie jak działa rozjaśniacz? Chciałabym trochę rozjaśnić włosy, ale dosłownie o ton czy dwa i wyczytałam gdzieś, że można w tym celu użyć rozjaśniacza, ale się waham, bo nie chcę zniszczyć włosów.
Jak czasami czytam na forach co dziewczyny robią ze swoimi włosami to aż wierzyć mi się nie chce :o farbowanie, dekoloryzacja, farbowanie, rozjaśnianie znowu farbowanie i tak w kółko. Ja tak nie chcę i dlatego bardzo się waham.


Co do tych rozjaśniaczy to ja bym nie ryzykowała, bo jeśli chcesz robić to samodzielnie kosmetykiem zakupionym w drogerii to możesz bardzo zaszkodzić włosom, bo to zwykle silnie działające preparaty. Poza tym... ostateczny kolor jest nie do przewidzenia! Bardzo możliwe, że po takim domowym zabiegu zostaniesz rudzielcem ;)
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Dekoloryzacja

Post autor: JolaZ »

Całkowicie się zgadzam z olivią, niestety miałam doświadczenie z domowym rozjaśnieniem. Na szczęście wykonałam tylko próbę na jednym kosmyku włosów i efekt był okropny... Wyszedł mi kolor, który nazwałabym "żółtawym blondem"... (dosłownie żółtawym)... :?
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dekoloryzacja

Post autor: kotsimon »

Najbezpieczniej rozjaśniać stopniowo, czyli robić pasemka. Ktoś już tutaj o tym pisał i każda fryzjerka wam to powie. Kobieta zmienną jest a takie stopniowe rozjaśnianie przy pomocy pasemek to gwarancja zmiennej fryzury, bo co parę tygodni jest inaczej :) nie wiem jak Wam, ale mi bardzo podobają się ciemne włosy z jaśniejszymi refleksami, a przez takie kolorystyczne akcenty fryzura zdaje się zyskiwać na objętości.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Dekoloryzacja

Post autor: megan »

A co jeśli zrobi się jasne pasemka na bardzo ciemnych, prawie czarnych włosach? Słyszałam że nawet aby dojść do jasnych pasemek trzeba powtarzać taki zabieg kilkakrotnie, podobno po pierwszym rozjaśnianiu pasemka są rudawe.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dekoloryzacja

Post autor: kotsimon »

Wiesz co Megan, ja do fryzjera szłam z olbrzymią obawą, bo właśnie naczytałam się na pewnym forum, że rudy kolor jest obowiązkowy przy rozjaśnianych pasemkach. Kiedy tylko weszłam do salonu zasypałam moją fryzjerkę pytaniami, i zanim zaczęła grzebać przy mojej fryzurze zapewniła mnie, że na pewno pasemka będą blond a nie rude, bo ona wykonuje ten zabieg często i wie jakiej farby użyć, żeby efekt był taki, jakiego oczekuje klient. Zatem kolor pasemek zależy od umiejętności fryzjera przede wszystkim ;) Ja jestem baardzo zadowolona z efektu.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Dekoloryzacja

Post autor: Kenza »

Wiem, wiem... teoretycznie nie można zmyć farby z włosów, trzeba zrobić dekoloryzację. Ale, ale... podpytałam zaprzyjaźnioną fryzjerkę i ona grymasząc zdradziła mi, że jest nadzieja. Potrzebny jest szampon głęboko oczyszczający (taki, który rozszczelnia łuskę włosa) np. detox shampoo Toni&Guy, care pure z Welli czy jakikolwiek inny, byleby głęboko oczyszczał. Włosy myjemy dwukrotnie,ale po drugim myciu należy zostawić pianę na włosach i odczekać około pół godziny. Jeżeli po spłukaniu woda będzie ciemna, to jest nadzieja, że kolor znacznie spłucze się po kilku myciach. Może to być dobry sposób żeby rozjaśnić kolor włosów.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Dekoloryzacja

Post autor: megan »

A czy taki szampon głęboko oczyszczający można kupić w zwykłej drogerii czy tylko na internecie lub w salonie fryzjerskim?
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Dekoloryzacja

Post autor: dafne »

No właśnie ja nigdy nie natrafiłam na profesjonalny szampon głęboko oczyszczający w sklepach. Widziałam na internecie tylko, ale słyszałam też że można samemu zrobić szampon oczyszczający np: delikatny szampon mieszamy z 1 łyżeczką sody oczyszczonej lub zwykłej aspiryny w tabletkach. Inny przepis na oczyszczający szampon: możemy zmieszać zieloną herbatę, sok z cytryny i niedużą ilość oliwy z oliwek. Nie gwarantuję że się uda zmyć kolor takim naturalnym szamponem, obawiam się że potrzeba do tego profesjonalnego kosmetyku. Raz próbowałam tego drugiego przepisu i szczerze mówiąc nie zauważyłam żadnych efektów.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dekoloryzacja

Post autor: kotsimon »

Takie naturalne mieszanki co najwyżej mogą poprawić stan włosa, ale na pewno nie oczyszczą łuski z pigmentu. Jeśli już ktoś chciałby wypróbować takiej "dekoloryzacji" po której może nie być efektów, to musi zainwestować w szampon oczyszczający. Wydaje mi się, że widziałam taki szampon w SuperPharmie. W innych drogeriach, nie przypominam sobie. Może w aptece coś będzie?
InstytutGlamour
Posty: 20
Rejestracja: 03 paź 2012, 07:28

Re: Dekoloryzacja

Post autor: InstytutGlamour »

w tym przypadku polecałabym wizytę w salonie fryzjerskim. Tam na pewno zrobią to profesjonalnie, użyją dobrych kosmetyków i nie zniszczą tak włosów. Na pewno taki zabieg musi potrwać i nie będzie to za pierwszym razem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o włosach”