Haluksy

Porozmawiajmy o swoich bol─ůczkach, dolegliwo┼Ťciach i sposobach radzenia sobie z nimi.

Haluksy

Postby olivia » 31 May 2011, 13:13

Jak wygl─ůda leczenie haluks├│w? S┼éysza┼éam ┼╝e operacja nie nale┼╝y do najmilszych, a jej konsekwencj─ů jest d┼éugotrwa┼éy b├│l. Czy mo┼╝na zapobiec jako┼Ť rozwojowi haluks├│w czy pomagaj─ů specjalne opaski i wk┼éadki, kt├│re niby maj─ů leczy─ç haluksy bez operacji?
olivia

Re: Haluksy

Postby JolaZ » 31 May 2011, 13:26

Wiem tyle, ┼╝e haluks├│w nie mo┼╝na pozby─ç si─Ö metodami zachowawczymi. Konieczna jest operacja. Po zoperowaniu halluks├│w potrzebna jest te┼╝ rehabilitacja, ale pacjent opuszcza szpital jeszcze w dniu zabiegu. ┼╗eby zapobiec rozwojowi halluks├│w konieczna jest codzienna, staranna piel─Ögnacja st├│p i wygodne obuwie. Obcasy w k─ůt :!: Spos├│b i zakres przeprowadzenia operacji zale┼╝y od wielu czynnik├│w np. od tego jak du┼╝a jest deformacja .
JolaZ

Postby olivia » 01 Jun 2011, 15:07

No ja w┼éa┼Ťnie nie wiem czy mam halluksy ju┼╝ czy nie, po prostu zauwa┼╝y┼éam ┼╝e palec w lewej stopie jest troch─Ö odkszta┼écony, wygl─ůda inaczej ni┼╝ ten w prawej. Nosz─Ö cz─Östo obuwie na wysokim obcasie, czasami zdarza mi si─Ö kupi─ç buty kt├│re mnie uciskaj─ů. S┼éysza┼éam te┼╝ o obuwiu ortopedycznym, czy wk┼éadkach ortopedycznych i w┼éa┼Ťnie chcia┼éam zapyta─ç czy warto w nie inwestowa─ç, pewnie wszystkiego dowiem si─Ö od lekarza. Boj─Ö si─Ö tylko ewentualnego zabiegu. Kto┼Ť mi powiedzia┼é ┼╝e operacja polega na ┼éamaniu ko┼Ťci i ponownym ich nastawianiu :o mam nadziej─Ö ┼╝e tylko mnie ten kto┼Ť postraszy─ç chcia┼é
olivia

Postby dafne » 01 Jun 2011, 15:11

Ja s┼éysza┼éam, ┼╝e pomaga roztw├│r jodyny i amoniaku 10%. Wiem, ┼╝e istniej─ů specjalne urz─ůdzenia, aparaty do prostowania palucha. Pomagaj─ů te┼╝ specjalne ─çwiczenia na wzmocnienie wi─ůzade┼é.
dafne

Postby Eewa » 01 Jun 2011, 18:50

Halluksy oznaczaj─ů definitywny koniec z obcasami? Takie dolegliwo┼Ťci nie powinny wyst─Öpowa─ç u m┼éodych kobiet! To nie fair. Ka┼╝da z nas chce dobrze wygl─ůda─ç, a buty na obcasach to wa┼╝ny element kobieco┼Ťci, przynajmniej dla mnie. Podobno w powstawaniu halluks├│w du┼╝─ů rol─Ö pe┼éni te┼╝ genetyka. Wp┼éyw ma oty┼éo┼Ť─ç i siedz─ůcy, lub stoj─ůcy tryb ┼╝ycia. Wi─Öc jak mniemam, utrzymuj─ůc zdrow─ů sylwetk─Ö i b─Öd─ůc aktywnym fizycznie zmniejszamy prawdopodobie┼ästwo pojawienia si─Ö halluks├│w.
Eewa

Postby Kenza » 07 Jun 2011, 13:32

S┼éysza┼éam ┼╝e halluksom zapobiega aparat korekcyjny marcin i aparat marcin II.To takie gumowe kliny kt├│re si─Ö wk┼éada mi─Ödzy palce. Zapobiegaj─ů nachodzeniu na siebie palc├│w i deformacji stopy.
Kenza

Postby JolaZ » 08 Jun 2011, 14:38

Podobno po wykonaniu zabiegu usuni─Öcia haluks├│w, deformacja mo┼╝e powr├│ci─ç, nawet ju┼╝ kilkana┼Ťcie miesi─Öcy p├│┼║niej. ┼üatwiej jest wykona─ç zabieg usuni─Öcia halluks├│w (usuni─Öcia element├│w staw├│w!) u osoby starszej ni┼╝ m┼éodszej kt├│ra prawdopodobnie b─Ödzie jeszcze bardzo aktywna fizycznie. Podobno leczy─ç halluksy mo┼╝na te┼╝ ultrad┼║wi─Ökowo i to lepsza metoda dla ludzi m┼éodych. Przy wi─Ökszych halluksach i powa┼╝niejszej operacji potrzebna jest rehabilitacja, czasami chodzi si─Ö o kulach.
JolaZ

Postby Kenza » 13 Jun 2011, 14:23

Istniej─ů firmy kt├│re specjalizuj─ů si─Ö w produkcji but├│w na haluksy. Takie buty wygl─ůdaj─ů przyzwoicie, prawie tak jak normalne, no... mo┼╝e brakuje jakich┼Ť modnych modeli :) ale nie wymy┼Ťlajmy. Zdaje si─Ö ┼╝e firmy Peko i Helioform produkuj─ů w┼éa┼Ťnie takie buciki.
Kenza

Postby coralie » 15 Jun 2011, 14:19

Operacja halluks├│w nie nale┼╝y do ┼éatwych decyzji. Po operacji czasami dochodzi si─Ö do siebie nawet miesi─ůc. Czasami, przy wi─Ökszych halluksach konieczne jest te┼╝ w┼éo┼╝enie takiego obi─ů┼╝aj─ůcego stop─Ö bucika, sanda┼éka - dlatego chyba lepiej wykonywa─ç operacj─Ö wiosn─ů, latem czy wczesn─ů jesieni─ů. Ale tak jak kto┼Ť pisa┼é - wszystko zale┼╝y jak du┼╝y jest halluks.
coralie

Postby dafne » 16 Jun 2011, 13:58

┼╗eby zapobiec halluksom najlepiej zadba─ç o odpowiednie obuwie - najlepszy jest podobno obcas 3 cm.
dafne

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Problemy zdrowotne

Valid XHTML 1.0 Strict