Piekne stopy

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Piekne stopy

Post autor: coralie »

Oillan ma w swojej ofercie taki preparat z parafiną do suchych i spękanych stóp, bardzo fajnie zmiękcza i daje przyjemne uczucie. A że ładne stopy powinny ładnie pachnieć to polecam dezodorant do stóp o zapachu zielonej herbaty i mięty firmy abe. Można go kupić w aptece i ma działanie antygrzybiczne.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Piekne stopy

Post autor: lemur »

Dla urody stópek trzeba też zadbać o odpowiednie odbuwie:
- obcas 2,5 -3 centymetrowy (wcale nie płaska podeszwa!!)
- elastyczna podeszwa
- tworzywo: najlepiej skóra naturalna (stopa mniej się poci)
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Piekne stopy

Post autor: kotsimon »

Ja niedawno maczałam sobie paznokcie w podgrzanym olejku rycynowym i wpadłam na pomysł żeby nim posmarować twarde stópki. Wysmarowałam je porządnie i włożyłam skarpety, poszłam spać, a następnego dnia szok :o bo naprawdę podziałało. Naskórek był wyraźnie miękciejszy. Teraz robię taki zabieg raz na 3 dni i stopy mam fajniejsze niż kiedyś. Wreszcie mogę włożyć sandałki :)
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Piekne stopy

Post autor: coralie »

Największe odprężenie dla stóp to kąpiel w wodzie z kostkami lodu i olejkiem miętowym. Po czymś takim są świeżutkie i pachnące, a ten stan odprężenia promieniuje ze stóp na całe ciało:)
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Piekne stopy

Post autor: JolaZ »

Kenza pisze:Były jeszcze takie hebelki do ścinania zgrubiałego naskórka (omega to się nazywało), ale w gabinetach kosmetycznych już dawno tego nie używają i nie wiem czy dopuszczone jest do sprzedazy nadal, bo można było się skaleczyć.

W rossmanie można teraz kupić coś, co się nazywa "ścinacz do zrogowaceń naskórka" (to chyba miała na myśli Kenza pisząc o hebelkach). Bardzo dobrze usuwa stwardniały naskórek! Moim zdaniem to nieprawda, że można zrobić sobie nim krzywdę, jeśli nie ma się wprawy. Ja używałam go wczoraj po raz pierwszy i nic sobie nie uszkodziłam, a naprawdę działa super! Usuwa delikatnie całą zrogowaciałą skórę. Polecam.
gabiszulikowska
Posty: 5
Rejestracja: 08 lip 2011, 17:46

Re: Piekne stopy

Post autor: gabiszulikowska »

Ja polecam kosmetyki z artistry, są łatwe w nakładaniu i naprawde szybko dają rezultat i mają gwarancje satysfakcji poza tym proponuje moczyc stopy w aloesie.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Piekne stopy

Post autor: Kenza »

gabiszulikowska pisze:Ja polecam kosmetyki z artistry, są łatwe w nakładaniu i naprawde szybko dają rezultat i mają gwarancje satysfakcji poza tym proponuje moczyc stopy w aloesie.


A to jakiś płyn z aloesu się dodaje do wody czy ten miąższ z liści?
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Piekne stopy

Post autor: olivia »

Dzisiaj zrobił mi się na prawej stopie olbrzymi pęcherz wypełniony wodą. Dużo chodziłam (i szybko), a miałam wygodne (tak mi się wydawało), ale twarde buty i pęcherz gotowy. No i nie wiem jak go teraz wyleczyć... do jutra, bo potrzebuje tej stopy na jutro! Nie mam plastra na pęcherze, sam z siebie nie pęknie chyba i zastanawiam się czy go nie przebić zdezynfekowaną igłą, ale się waham bo nie powinno się tak robić, bo można zakazić to miejsce... Macie może jakiś inny sprawdzony sposób, który uratowałby mi na jutro stópkę?
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Piekne stopy

Post autor: coralie »

Obawiam się, że nie znam innego sposobu jak ta nieszczęsna igła i nitka. Nie wiem, czy znasz metodę z igłą i nitką, bo pisałaś o samej igle, więc piszę:
Bierzesz igłę, dezynfekujesz ją porządnie, nawlekasz nitkę, przeszywasz nią pęcherz, zdejmujesz igłę a nitkę zostawiasz na noc. Rano powinno być już po pęcherzu, cała woda zebrana w środku powinna wyciec przez dziurki w skórze. Wyjmujesz nitkę i biegniesz dalej :D
gabiszulikowska
Posty: 5
Rejestracja: 08 lip 2011, 17:46

Re: Piekne stopy

Post autor: gabiszulikowska »

Kenza pisze:
gabiszulikowska pisze:Ja polecam kosmetyki z artistry, są łatwe w nakładaniu i naprawde szybko dają rezultat i mają gwarancje satysfakcji poza tym proponuje moczyc stopy w aloesie.


A to jakiś płyn z aloesu się dodaje do wody czy ten miąższ z liści?


Pewnie że najlepszy jest miąższ. Ja osobiście używam płynu z aloesem (z czystego lenistwa i bezpieczeństwa). Poza tym, ten aloes często jest niewiadomego pochodzenia i zawiera całą tablice Mendeleiewa (rosnąc np przy drodze, a nadające się do użytku tego typu uprawy powinny rosnąć min 100m od drogii). Rozmawiałam kiedyś z ludźmi zbierającymi zioła przy drodze(5-6m od drogii). Na pytanie dlaczego zbierają zanieczyszczone rośliny odpowiedzieli wprost z uśmiechem na twarzy, te przy drodze są cięższe i są dla ludzi a dla siebie zbieramy tam gdzie są czyste.Polecam "LOC"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”