Piekne stopy

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Piekne stopy

Post autor: JolaZ »

coralie pisze:Obawiam się, że nie znam innego sposobu jak ta nieszczęsna igła i nitka. Nie wiem, czy znasz metodę z igłą i nitką, bo pisałaś o samej igle, więc piszę:
Bierzesz igłę, dezynfekujesz ją porządnie, nawlekasz nitkę, przeszywasz nią pęcherz, zdejmujesz igłę a nitkę zostawiasz na noc. Rano powinno być już po pęcherzu, cała woda zebrana w środku powinna wyciec przez dziurki w skórze. Wyjmujesz nitkę i biegniesz dalej :D


Ja zwykle nakłuwam igłą pęcherz z kilku stron po prostu. Nie używam nici. Ale najlepsze i najbezpieczniejsze są plastry na pęcherze z compeed albo scholl.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Piekne stopy

Post autor: lemur »

Moja ciocia ma strasznie zgrubiały naskórek na stopach i używała tarki do usuwania zrogowaceń z Scholla, maczała stopy w sodzie oczyszczonej a jak to nie pomagało to miała jeszcze jeden sposób... Podkradała swojemu mężowi papier ścierny z garażu :) kiedyś przyłapałam ją z tym "narzędziem zbrodni" w ogródku :)
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Piekne stopy

Post autor: megan »

Hehe, o tej metodzie jeszcze nie słyszałam ;) ale ja raczej radzę wypróbować aplikatora ze środkiem do zmiękczania firmy Scholl. Jest trochę drogi, ale mi bardzo pomógł.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Piekne stopy

Post autor: JolaZ »

Polecam glinkę czerwoną z algami, bo świetnie działa na stopy. Można na necie ją zamówić. Oprócz tego olejek rycynowy jednak się sprawdza w walce ze zrogowaceniami.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Piekne stopy

Post autor: Kenza »

Na popękane stopy najlepsze są kapsułki z witaminą A+E. Wystarczy przekuć kapsułkę i wmasować jej zawartość w stopę. W aptece takie kapsułki są niedrogie i bez recepty.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Piekne stopy

Post autor: megan »

Jeśli ktoś wybiera się w tym roku nad morze, to najlepszym naturalnym peelingiem do stóp jest moim zdaniem piasek! Uwielbiam chodzić po plaży z mokrymi stopami. Po całym dniu takich spacerów skóra na nóżkach jest gładziudka jak po szorowaniu pumeksem!
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Piekne stopy

Post autor: Eewa »

Ja kiedyś przywiozłam z wakacji nad morzem kilka słoików piasku z plaży i dodawałam do żelu czy balsamu. Masowałam tym nie tylko stopy, ale także uda. Wiadomo, że piasek mocno ściera więc trzeba uważać żeby nie podrażnić skóry ud, ale do stópek jest świetny.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Piekne stopy

Post autor: JolaZ »

Słyszałam też, że można włożyć stópki w worki z oliwą z oliwek czy kremem nawilżającym. Następnie zawiązujemy woreczki i siedzimy tak nawet parę godzin. Potem wystarczy wytrzeć stopy i gotowe ;)
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Piekne stopy

Post autor: dafne »

Ja kiedyś zrobiłam bardzo podobnie, z tym, że worki dodatkowo zanurzyłam w misce z ciepłą wodą.Skuteczne, ale czasochłonne.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Piekne stopy

Post autor: coralie »

Ważne żeby pamiętać też o nawilżaniu a nie tylko o złuszczaniu. Jeśli nie nawilżycie odpowiednio skóry to ona ponownie stanie sie przesusona i pojawia się zrogowacenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”