Pasty wybielające

Jeśli nie wiesz, jaki balsam jest niezwyciężony w walce z cellulitem - zapytaj na forum. Tutaj możesz także ostrzec rozmówczynie przed kosmetycznym bublem.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Pasty wybielające

Post autor: lemur »

Jeśli chcesz mocno wybielić zęby to polecam Crest, użyłam ich już dość dawno - rok temu, może nawet więcej, ale pamiętam że efekt był silny, jednak w moim przypadku pojawiły się bóle dziąseł. Teraz wybielałam paskami z blend-a-med i jestem zadowolona, chociaż tak, jak pisałam wcześniej - nie ma powalającej bieli, tylko delikatnie kremowy odcień. Mimo to jestem zadowolona. Powód dla którego zrezygnowałam z Crestów? Moja dentystka, kiedy usłyszała że użyłam Crest powiedziała mi, że można nimi zaszkodzić zębom. Poleciła mi plastry blend-a-med, twierdząc że nie działają aż tak inwazyjnie jak Crest. Jednak mimo iż minęło już trochę czasu odkąd wybielałam Crestem, to nic się nie dzieje złego z moimi zębami więc uważam że moja dentystka mogła nie mieć do końca racji. No chyba że skutki takiego domowego wybielania ujawniają się dopiero po latach...
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Pasty wybielające

Post autor: Eewa »

Ja też używałam pasków obu firm i bardziej polecam Cresty. W moim przypadku to po blend-a-med bolało mnie w jamie ustnej, a po Crest efekty są zdecydowanie lepsze :D
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Pasty wybielające

Post autor: lemur »

Bolesna reakcja na paski czy to crest czy blendamed to indywidualna sprawa. U jednej osoby dziąsła będą bolały po blendamed u innej po crescie, a u innej nie będzie reakcji ani po jednym produkcie, ani po drugim.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Pasty wybielające

Post autor: JolaZ »

Co do bezpieczeństwa w stosowaniu pasków wybielających to mój dentysta twierdzi, że te paski które można kupić w aptece czy drogerii można spokojnie stosować. Groźne wybielanie to domowe wybielanie przy pomocy sody oczyszczonej, kwasu cytrynowego i szczoteczki. Mówił nawet, że kiedyś po ratunek przyszła do niego ładna dziewczyna z "wyżartym" przez sodę i kwas cytrynowy szkliwem!! Podobno miała zęby prawie, że czarne!! Uwaga na domowe sposoby... soda do zmiękczania stóp się nadaje, ale nie do wybielania zębów!
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Pasty wybielające

Post autor: coralie »

Ja zdecydowanie nie wybrałabym domowego wybielania i jakoś mnie nie dziwi, że ta dziewczyna całkowicie zniszczyła sobie szkliwo. Głupota ludzka nie ma granic... Skoro kolejna osoba mówi mi że paski wybielające są z pewnością bezpieczne to nie mam nic do stracenia. Chyba skuszę się na Crest ;) dziękuję za rady dziewczyny!
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pasty wybielające

Post autor: kotsimon »

Gdyby ktoś z Was zastanawiał się nad wyborem wybielającej pasty do zębów, to stanowczo odradzam pearl drops. Ilekroć próbowałam tej pasty byłam nią bardzo rozczarowana... Ta pasta kompletnie sobie nie radzi i nie wybiela ani trochę.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Pasty wybielające

Post autor: Kenza »

Moim zdaniem denivit też się do niczego nie nadaje. W moim przypadku w ogóle nie usuwał osadu z zębów.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Pasty wybielające

Post autor: JolaZ »

JolaZ pisze:Co do bezpieczeństwa w stosowaniu pasków wybielających to mój dentysta twierdzi, że te paski które można kupić w aptece czy drogerii można spokojnie stosować. Groźne wybielanie to domowe wybielanie przy pomocy sody oczyszczonej, kwasu cytrynowego i szczoteczki. Mówił nawet, że kiedyś po ratunek przyszła do niego ładna dziewczyna z "wyżartym" przez sodę i kwas cytrynowy szkliwem!! Podobno miała zęby prawie, że czarne!! Uwaga na domowe sposoby... soda do zmiękczania stóp się nadaje, ale nie do wybielania zębów!


Denerwuje mnie to, że na różnych stronach internetowych ci "pseudospecjaliści" doradzają konsumentom jak sobie zniszczyć zęby! Pisałam o tym wybielaniu domowym - jak groźne dla uzębienia ono jest. A dzisiaj na przykład znalazłam na jednym portalu taką radę na wybielenie zębów: "Przecieraj zęby truskawkami lub sodą oczyszczoną wymieszaną z wodą utlenioną. Pomaga!"
Powinien być jakiś gatekeeper kontrolujący takie brednie! Nic dziwnego, że potem ktoś niszczy sobie całkowicie zęby, przez takie głupoty...
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Pasty wybielające

Post autor: coralie »

Wczoraj widziałam w drogerii taki żel ze szczoteczką Biała Perła Simple. Wiecie czy tym można wybielić zęby? To był taki jakby sztyft? Taki długopis :) ktoś wie, po co to jest?
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Pasty wybielające

Post autor: Eewa »

A to ten sztyft używa się już po wybielaniu systemem biała perła. On jest po to, by przedłużyć efekt wybielania. Na niewybielone zęby nie polecam, bo po prostu nie będzie efektu. Lepiej kupić system Biała Perła, kosztuje ok. 50 zł i zawiera profesjonalny preparat wybielający, zbliżony do tego używanego przez stomatologów. No i przede wszystkim to jest bezpieczne wybielanie, bo żel z białej perły dodatkowo wzmacnia szkliwo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakupy kosmetyczne”