Makijaż henną?

W tym temacie warto jest być na czasie. Jakie są najnowsze trendy w makijażu? Co komu pasuje na jaką okazję? Nie bójcie się pytać!
karo
Posty: 23
Rejestracja: 22 maja 2011, 22:11

Re: Makijaż henną?

Post autor: karo »

JolaZ pewnie masz rację, że to tylko w salonach jest uzywane, ponieważ nawet na allegro tego nie ma... Gorzej jak się takim "czymś" krzywo kreskę zrobi :))
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Makijaż henną?

Post autor: dafne »

:lol: racja!
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Makijaż henną?

Post autor: Kenza »

Czy któraś z Was farbuje rzęsy i brwi w domu? Bo ja robię to zawsze samodzielnie i zawsze wykorzystuję hennę z delii ale nie jestem zadowolona. Często mam podrażnione oczy, chociaż bardzo się staram żeby nic nie dostało się do oka. A Wy jakiej henny używacie i gdzie ją kupujecie?
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Makijaż henną?

Post autor: megan »

Ja robię hennę na brwi i rzęsy w salonie tylko i wyłącznie, razem z regulacją brwi. Kosztuje to niewiele, a przynajmniej mam pewność że nie wyjdą kruczoczarne paski :) raz zrobiłam taki zabieg w domu, to miałam brwi jak u Gargamela!
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Makijaż henną?

Post autor: kotsimon »

Ja farbuję brwi w domu i też wykorzystuję ten produkt z Delii, bo nie znam innego. Jednak ja nie miałam większego problemu z tym środkiem. Zawsze do farbowania używam szczoteczki ze zużytego tuszu i dzięki takiej aplikacji nie miewam podrażnionych oczu. Polecam ten sposób.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Makijaż henną?

Post autor: lemur »

Nie widzę nic trudnego w aplikacji henny w domu. Co prawda to nieduży koszt u kosmetyczki, ale po co wychodzić z domu, kiedy to naprawdę łatwe? Najważniejsze to dobrać odpowiedni kolor. Jeśli ktoś ma jasną karnację, to nie powinien farbować zwłaszcza brwi na czarno bo efekt będzie nienaturalny. Oczywiście nie można farbować henną, jeśli mamy np. rany w okolicach brwi, lub jakieś dolegliwości oczne - jak zapalenie spojówki czy jęczmień. Przed takim zabiegiem obowiązkowo należy wyjąć soczewki kontaktowe, jeśli się takowe posiada, a jeśli depilowaliśmy brwi chwilę wcześniej, to lepiej poczekać z henną przynajmniej z 15 minut.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Makijaż henną?

Post autor: JolaZ »

Oj, z henną łatwo przedobrzyć, bo dobrze chwyta na skórze. Metoda na szczoteczkę od tuszu jest najlepsza i najbezpieczniejsza.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Makijaż henną?

Post autor: coralie »

A na pudełkach z henną, pisze żeby nanosić ją patyczkiem kosmetycznym, takim z watką na końcówce. A co do wyboru koloru, to trudno nie wybrać czarnej! Brązowa wychodzi czasami rudawo! U mnie tak wyszła... A grafitowa jest mało naturalna. Czarna daje najbardziej naturalny efekt pod warunkiem, że właśnie naniesie się ją tak, by nie spływała na skórę. Ja nanosiłam dotychczas tym patyczkiem, ale bardzo delikatnie, nie dociskając patyczka do skóry, ale teraz spróbuję szczoteczki od tuszu. ;)
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Makijaż henną?

Post autor: olivia »

Ja używam grafitowej i moim zdaniem nie wygląda nienaturalnie. Wręcz przeciwnie czerń na jasnej skórze bardzo się odznacza a grafitowy daje właśnie taki naturalny efekt. Brązowej niestety nie próbowałam.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Makijaż henną?

Post autor: Kenza »

Ja używałam czarnej henny i dotychczas nanosiłam ją patyczkiem, ale spróbuję ze szczoteczką może preparat nie będzie tak drażnił oczu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makijaż”