Jak dopasować zapach do osobowości?

Podziel się swoją opinią na temat nowych perfum. Nowości oraz skuteczność antyperspirantów.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Jak dopasować zapach do osobowości?

Post autor: coralie »

Hm w sumie to ciekawe zagadnienie. Zastanawiam się jak dopasować zapach do stanowiska. Wydaje mi się, że na stanowisku kierowniczym, nie powinno się używać zapachów "miękkich", czyli moim zdaniem, kwiatowych, czy słodkich. Może piżmowe? A może nawet ... męskie? Znam kobietę, która używa męskich perfum by dodać sobie powagi i profesjonalizmu (jej zdaniem). Dodam, że ona jest jak najbardziej hetero. ;)
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Jak dopasować zapach do osobowości?

Post autor: Kenza »

Gdybym miała szefową, która pachniałaby męskimi perfumami to obawiam się, że podchodziłabym do niej z dystansem i uważałabym ją za trochę dziwaczną. Używanie męskich perfum przez kobiety, jest raczej źle widziane i moim zdaniem nie dodaje kobiecie profesjonalizmu i powagi, ale jest sygnałem, że coś jest nie tak z tą panią... Dziwię się twojej znajomej. Ale to moja osobista opinia, może się mylę.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Jak dopasować zapach do osobowości?

Post autor: olivia »

Ludzie na wysokich pozycjach kojarzą się z dużymi zarobkami, więc chyba powinni dobierać klasyczne, ekskluzywne i bardzo drogie perfumy. Moim zdaniem nieważne czy jest to zapach piżma, czy kwiatów. Liczy się trwałość perfum. Sądzę że taką ponadczasową kompozycją, która jest odpowiednia dla kobiet-szefów jest Chanel No. 5. Banalne, ale trudno znaleźć coś bardziej klasycznego. ;)
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Jak dopasować zapach do osobowości?

Post autor: lemur »

Ludzie młodzi, aktywni fizycznie, pracowici kojarzą mi się ze świeżością, którą oddają moim zdaniem cytrusy i niektóre kwiaty.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak dopasować zapach do osobowości?

Post autor: kotsimon »

Mężczyzna z silnym charakterem moim zdaniem pachnie nutką pieprzu :) bardzo lubię ten aromat w męskich perfumach. Aż kolana mi się uginają, kiedy to czuję.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Jak dopasować zapach do osobowości?

Post autor: olivia »

Myślę, że do osób delikatnych, wrażliwych i romantycznych bardzo pasują zapachy kwiatowe. Zwłaszcza jaśmin tak mi się kojarzy.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Jak dopasować zapach do osobowości?

Post autor: megan »

Może to tak obok tematu, ale w avonie od jakiegoś czasu jest taka seria wód toaletowych chyba scentini i to wygląda jakby składały się z dwóch substancji - jedna cięższa i kolorowa wypływa na wierz, druga - woda?? idzie na dno flakonu. O co chodzi?? Pomysł mi się podoba, a żeby chociaż trochę było na temat to takie perfumy, kolorowe i do wstrząśnięcia na pewno są dla osób rozrywkowych, wesołych i dla gadżeciarzy, takich jak ja :D
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: Jak dopasować zapach do osobowości?

Post autor: kiziamizia »

Rozwiązywałam psychotest, który miał podpowiedzieć mi jakie zapachy pasują do mojej osobowości i uważam że pytania były ciekawe... Pamiętam, że pytano z jakim żywiołem się utożsamiam (powietrze), jakie materiały lubię nosić (ja to mięciutkie i cieplusie) :d , ulubiony deser (Szarlotka z bitą śmietaną), sposób spędzania wolnego czasu (wspólne gotowanie, film), ulubioną pogodę (ciepły, słoneczny dzień z lekką bryzą)- dalej nie pamiętam.

Zgodnie z wynikiem polecono mi zapach Bulgari BLV Eau d'Eté - Hmm wydaje mi się że to trafiona propozycja, bo lubię ten zapach.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Jak dopasować zapach do osobowości?

Post autor: dafne »

Dla mnie takie psychotesty są bardzo tendencyjne i nie dają wymiernych wyników. Ilekroć coś takiego rozwiązuję, to kompletnie nie zgadzam się z wynikami i czasami odnoszę wrażenie, że końcowy wynik jest konsekwencją jednej odpowiedzi, podczas gdy w teście jest dużo pytań. Na przykład kiedy raz odpowiesz, że dajmy na to lubisz chłodniejsze, rześkie dni a nie upały to nawet jeśli na pozostałe pytania udzielisz odpowiedzi wskazujących na twój gorący temperament niczym z Hiszpanii to i tak wyjdzie CI że pasują do Ciebie kolory niebieski, zielony (a nie twój ulubiony czerwony i czarny)... Trzeba wiedzieć, co się lubi a nie zdawać się na psychotesty, które niewiadomo jak układają jacyś psychologowie, którym wydaje się, że wiedzą wszystko o ludziach i wierzą w ten swój behawioryzm chociaż to stek bzdur. :lol: :roll:
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Jak dopasować zapach do osobowości?

Post autor: Eewa »

Też nie ufam takim testom, często układają je nie psycholodzy, ale dziennikarze. W wyborze perfum chyba najlepiej kierować się tym, co nam się podoba najbardziej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Perfumy i zapachy”