Kosmetyki bio, eco

Jeśli nie wiesz, jaki balsam jest niezwyciężony w walce z cellulitem - zapytaj na forum. Tutaj możesz także ostrzec rozmówczynie przed kosmetycznym bublem.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Kosmetyki bio, eco

Post autor: megan »

A ja miałam niemiłe doświadczenie z kremem z yves rocher z serii bio. Użyłam go na noc a rano wstałam z buzią obsypaną krostkami. Kremik sprezentowałam koleżance, która podąża za takimi trendami i ucieszyła się z ekologicznego kosmetyku. A ja podziękowałam takim preparatom. Pewnie uczulił mnie jeden składnik i inny krem mógłby mi spasować, ale tamta wysypka zniechęciła mnie na dobre.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Kosmetyki bio, eco

Post autor: Kenza »

Ostatnio oriflame też podąża za modą. Pojawiła się linia kosmetyków nature secrets, które są w bardzo przystępnych cenach, ale niestety nie znalazłam informacji o certyfikacie więc obawiam się, że to przykład kosmetyków, które tylko z pozoru są naturalne (zawierają jeden czy dwa naturalne składniki).
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Kosmetyki bio, eco

Post autor: megan »

Teraz łatwo podrobić naturalne kosmetyki. Wystarczy odpowiednia nazwa i zachęcająca etykieta, wyeksponowanie hasła "ekologia" i sukces gotowy. Ludzie tak bardzo chcą być na czasie z ekologią, że łykają wszystko co zielone i podpisane jako bio. Niewiele jest konsumentów czytających etykiety, nie oszukujmy się.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Kosmetyki bio, eco

Post autor: JolaZ »

Kosmetyki naturalne to jednak nie to samo co organiczne. Podobno jest tak, że kosmetyk naturalny to taki, który jest wytwarzany w dużym stopniu ze składników pochodzenia roślinnego, natomiast w kosmetykach organicznych większość składników pochodzi z upraw ekologicznych, które muszą spełnić ściśle określone kryteria (rośliny nie mogą być modyfikowane genetycznie, testowane na zwierzętach czy konserwowane sztucznymi składnikami, na tego typu farmach nie stosuje się sztucz­nych nawozów oraz środków ochrony roślin). Wniosek: chyba lepiej kupić kosmetyk organiczny niż naturalny.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Kosmetyki bio, eco

Post autor: Kenza »

Tak, jak już ktoś pisał wcześniej - kosmetyki organiczne muszą mieć krótszy okres ważności, gdyż nie powinny zawierać wielu konserwantów. W kosmetyce konserwanty to tzw. parabeny, czyli pochodne kwasu benzoesowego. Dzięki nim kosmetyk może być używany przez wiele miesięcy, a mimo to nie rozwijają się w nim grzyby i bakterie. Jednak parabeny są silnymi alergenami, a ostatnio udowodniono że przyspieszają rozwój raka sutka!
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Kosmetyki bio, eco

Post autor: JolaZ »

Ja polubiłam ostatnio odżywkę do włosów The Body Shop do włosów zniszczonych, przesuszonych, po zabiegach fryzjerskich. Regeneruje, wzmacnia, wygładza i nawilża. Zawiera składniki objęte programem Zrównoważonego Handlu: organiczny miód, miąższ banana z Ekwadoru,olej sezamowy i olej z orzecha brazylijskiego.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Kosmetyki bio, eco

Post autor: megan »

Teraz też FLos Lek ma serię BeEco. Kupiłam sobie z niej maseczkę i jestem bardzo zadowolona. Skóra jest nawilżona, gładka, napięta i mięciutka.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Kosmetyki bio, eco

Post autor: dafne »

Produkty na bazie naturalnych składników, ale tylko te które nie zawierają parabenów, będą cieszyć się coraz większą popularnością. Niedawno przeprowadzono badania, w których udowodniono że parabeny zwiększają prawdopodobieństwo zachorowania na raka piersi czy bezpłodność. W wyciętych rakowych guzkach z kobiecych piersi znaleziono właśnie parabeny (A ludzki organizm ich nie produkuję, zatem ich pochodzenie było oczywiste).
Te wyniki są baardzo niepokojące. Jeśli wnioski z badań się potwierdzą to będzie wielki marketingowy boom, który już się zaczyna. Moda na produkty paraben-free już się zaczęła no i dobrze.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Kosmetyki bio, eco

Post autor: megan »

No gdyby takie badania się potwierdziły to wybuchłaby panika. Mnie ta informacja już uderzyła, aż sprawdziłam w necie. Od razu myślę o tym ile moich kosmetyków mogło mi zaszkodzić, aż strach się smarować kremem, balsamem...
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: Kosmetyki bio, eco

Post autor: kiziamizia »

No mam nadzieję, że to przegięcie z tymi badaniami. Teraz mamy hopla na punkcie produktów bezglutenowych, wkrótce postrach będą siać parabeny? Strach się bać :o Nadal trudno znaleźć produkty bez parabenów, a jak już są to kosztują o wiele więcej niż zwykłe kosmetyki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakupy kosmetyczne”