Rozjaśnianie włosów

Porozmawiajmy o pielęgnacji włosów, najmodniejszych fryzurach i najlepszych fryzjerach.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Rozjaśnianie włosów

Post autor: JolaZ »

Stwierdziłam, że trzeba zebrać nasze pomysły odnośnie rozjaśniania w jednym miejscu, bo raz piszemy o tym przy dekoloryzacji raz przy pielęgnacji, a teraz będziemy pisać tu, żeby nie robić bałaganu na forum. A więc, pisałam już w wątku o dekoloryzacji, że próbowałam domowego rozjaśniania. Wybrałam do tego rozjaśniacz z Joanny. Wykonałam próbę na jednym pasemku i w efekcie otrzymałam żółtawe pasemko, więc nie rozjaśniałam więcej. Od tamtego czasu byłam sceptycznie nastawiona do samodzielnego rozjaśniania, ale spróbowałam jeszcze raz. Tym razem wybrałam rozjaśniacz syoss, odcień Medium Lightener i efekt był zadowalający. Trzymałam preparat na włosach dość krótko i uzyskałam jasny brąz, dokładnie taki, jaki chciałam.
Jakie są wasze doświadczenia związane z rozjaśnianiem włosów?
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Rozjaśnianie włosów

Post autor: coralie »

Żeby rozjaśnić włosy w kolorze brąz czy blond można spróbować wywaru z rumianku, albo maseczki miodowej. Trzeba jednak być cierpliwym i systematycznym, a kolor powinien być naturalny, ponieważ farbowanych włosów raczej tak nie rozjaśnimy.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Rozjaśnianie włosów

Post autor: Kenza »

Można spróbować rozjaśnić włosy szamponem głęboko oczyszczającym. Myjemy głowę takim kosmetykiem jeden raz, potem drugi, zostawiamy pianę na włosach na kilka minut. Jeśli podczas spłukiwania woda jest ciemna, to znaczy że jest nadzieja. Być może uda się zmyć część farby takim szamponem. Trzeba jednak pamiętać, że szampon głęboko oczyszczający to nie byle jaki szampon. Czasami trzeba się takiego naszukać, bo nie w każdej drogerii jest.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Rozjaśnianie włosów

Post autor: coralie »

Bardzo odradzam rozjaśnianie wodą utlenioną! Niektóre wariatki tak robią, włosy się rozjaśniają, na początku wyglądają w miarę dobrze, a potem jest totalne siano na głowie.... I nie pomoże żadna cudowna maska czy odżywka. Wodzie utlenionej powiedzcie NIE!
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozjaśnianie włosów

Post autor: kotsimon »

Jest mnóstwo NATURALNYCH przepisów na płukanki rozjaśniające, ale one są do włosów blond! Jeśli chcecie rozjaśnić ciemne włosy (nawet farbowane) to możecie spróbować płukanki z nagietka i rumianku. Nie znam dokładnych proporcji, ale sama robię taką płukankę z 2 szklanek wody i sporej garści nagietka i rumianku (proporcja 1:1). Efekt jest, chociaż bardzo subtelny. Niedawno zrobiłam sobie jaśniejsze pasemka rozjaśniaczem (u fryzjera) i jestem bardzo zadowolona. A stosowanie tej płukanki dodatkowo poprawia kolor.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Rozjaśnianie włosów

Post autor: dafne »

Właśnie rozjaśniłam sobie pasemka. Miałam farbowane na ciemny brąz (czyli na czarno) włosy, a dzisiaj zrobiłam drobne pasemka, właściwie balejaż rozjaśniaczem do balejażu Delia. O dziwo rozjaśniacz podziałał na farbowane włosy. Trzymałam go około 40 minut (niecałe) i wyszły takie ładne czerwonawe refleksy. Wyszłam na dwór z lusterkiem i bardzo fajnie to wygląda, bo są takie delikatne brązowo-rudawe odcienie, z kolei w pomieszczeniu ledwo co widać zmianę. O taki efekt mi chodziło :D jestem zaskoczona, że farbowane włosy zareagowały. Po rozjaśnianiu naniosłam na włosy balsam ceramidowy, który był dodany do opakowania z Delii. Włosy po nim są gładziutkie i nawilżone, ale i tak liczę się z tym, że muszę teraz o nie bardziej dbać. Zanim zdecydowałam się na rozjaśniacz, zapytałam o zdanie koleżankę, która uczy się w szkole fryzjerskiej i jest na praktykach w salonie. Powiedziała, że nie muszę się martwić, że zniszczę włosy tylko żebym nie zapomnała o odżywce 3 razy w tygodniu i masce do włosów co jakiś czas. Ona też doradziła mi rozjaśniacz z delii, bo jej szefowa go używa i twierdzi że jest bezpieczniejszy od pozostałych. Zobaczymy, bo czytałam na forach internetowych, że na początku zniszczenia nie widać, a z czasem włoski są osłabione po rozjaśnianiu... oby nie. Bo na razie jest super ;)
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Rozjaśnianie włosów

Post autor: coralie »

Dafne przeczytaj to:
"Problemem przy rozjaśnianiu włosów jest to, że substancje rozjaśniające przechodzą przez osłonkę włosa uszkadzając ją. Ich zasadowy odczyn powoduje uniesienie się łusek osłonki ułatwiając wnikanie barwnika i jednocześnie osłonka traci swoje naturalne właściwości. Po koloryzacji zwykle stosuje się środek zakwaszający, mający przywrócić jej pierwotną budowę, ale powtarzanie zabiegów powoduje, że łuski włosa nie zachodzą na siebie, pozostają trwale uniesione pozwalając na ucieczkę wody z łodygi włosa i przesuszenie włosów. Substancje wybielające mogą być także przyczyną utlenienia mostków dwusiarczkowych w keratynie włosa, co staje się dodatkowym powodem ich uszkodzeń. Włosy tracą swą wytrzymałość mechaniczną, stają się sztywne, niepodatne na układanie, łatwo się kruszą i rozdwajają."

Radzę Ci po każdym myciu włosów zlać je zimną wodą, wtedy zamyka się łuska włosa. Odstaw na jakiś czas suszarkę, jeśli masz prostownicę wet&dry to nie używaj jej przy mokrych włosach.

Polecam Ci Dove, Color Care, Odżywkę rewitalizującą do włosów rozjaśnianych. Chyba nie ma lepszego produktu w twoim przypadku. Po tej odżywce włosy są miękkie i błyszczą, łatwo się układają. Jest naprawdę dobra i niedroga (ok. 9 zł).
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Rozjaśnianie włosów

Post autor: megan »

Ja mam koleżankę co też rozjaśniała i nie miała problemu z kondycją włosów. Nie zawsze tak musi być, że od razu zniszczone włosy.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Rozjaśnianie włosów

Post autor: JolaZ »

Dafne a Ty rozjaśniałaś Delią do balejażu? Podziwiam Cię za odwagę, bo na necie właśnie ten rozjaśniacz ma strasznie negatywne opinie. Chociaż skoro fryzjerka Ci go doradziła, to w sumie jest bardziej wiarygodne niż opinia kilku szalonych konsumentek, które same rozjaśniają włosy i w dodatku nie przykładają się do tego, a potem mają pretensje tylko do produktu a nie swoich antyumiejętności.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Rozjaśnianie włosów

Post autor: lemur »

Jeśli ktoś chce czarnym włosom nadać jaśniejszy, czerwony połysk to polecam sok z buraczków. Na koniec mycia, zlewamy nim włosy. Po kilku zastosowaniach włosy powinny się nieco zmienić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o włosach”