Rozjaśnianie włosów

Porozmawiajmy o pielęgnacji włosów, najmodniejszych fryzurach i najlepszych fryzjerach.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Rozjaśnianie włosów

Post autor: dafne »

JolaZ pisze:Dafne a Ty rozjaśniałaś Delią do balejażu? Podziwiam Cię za odwagę, bo na necie właśnie ten rozjaśniacz ma strasznie negatywne opinie. Chociaż skoro fryzjerka Ci go doradziła, to w sumie jest bardziej wiarygodne niż opinia kilku szalonych konsumentek, które same rozjaśniają włosy i w dodatku nie przykładają się do tego, a potem mają pretensje tylko do produktu a nie swoich antyumiejętności.

Z czystym sumieniem polecam ten rozjaśniacz z Delii. Naprawdę nie wiem czemu ten produkt ma takie opinie. Ja jestem zadowolona i dodam, że minęło już trochę czasu od rozjaśniania a włosy wcale się nie niszczyły!
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozjaśnianie włosów

Post autor: kotsimon »

Ja też po rozjaśnianiu pasemek nie miałam problemu z włosami. Nie wiem skąd to całe halo żeby nie rozjaśniać włosów. Może teraz mówię coś strasznego, ale wydaje mi się, że ta panika na forach internetowych to przesada. Wystarczy pójść do zaufanego salonu, albo poradzić się fryzjerki jak dafne i nic się nie stanie.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Rozjaśnianie włosów

Post autor: coralie »

No jesli tylko nie rozjaśnia się domowymi sposobami, mam tu na myśli utlenacz, to z włosami powinno być ok.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Rozjaśnianie włosów

Post autor: Eewa »

A mam takie pytanie; czy na rozjaśnionych (z czerni) włosach szybciej chwytają jaśniejsze farby do włosów?
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: Rozjaśnianie włosów

Post autor: joanna »

Moja odpowiedź brzmi: tak. Też mam za sobą domowe rozjaśnianie, a potem farbowanie. Użyłam koloru jasny brąz i udało się, to znaczy farba chwyciła. Tylko wiadomo, trzeba zainwestować w pielęgnację. Maski, odżywki, w moim przypadku profilaktycznie nawet suplementy ze skrzypem i taki skrzypowy spray wzmacniający włosy.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozjaśnianie włosów

Post autor: kotsimon »

Chwytają, ale trzeba być ostrożnym, bo jeśli po czerni rozjaśnione włosy wyjdą ci takie rudawe, z czerwonymi refleksami, to pewnie jak nałożysz na to blond to niestety wyjdzie taki jasny rudy. Trzeba się liczyć z tym, że rozjaśnione włosy nie przyjmują farby tak jak naturalne, czyli te wskaźniki kolorów na opakowaniach mogą być złudne...
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Rozjaśnianie włosów

Post autor: JolaZ »

No niestety po rozjaśnianiu z ciemnego koloru ciężko uniknąć rudego odcienia. Pewnie po dekoloryzacji przejście z ciemnych do blond włosów jest możliwe, ale dużym kosztem. Poza tym my tu o rozjaśnianiu mówimy, bo chcemy właśnie omijać dekoloryzację.
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: Rozjaśnianie włosów

Post autor: kiziamizia »

Ja zawsze bałam się rozjaśniania włosów i w sumie jeszcze nigdy nie próbowałam, ani sama, ani w salonie. Ale to co mówicie bardzo mnie przekonuje, a chciałabym zrobić sobie jaśniejszy balejaż, a że mam farbowane włosy to w moim przypadku też trzeba rozjaśniać.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozjaśnianie włosów

Post autor: kotsimon »

Polecam Ci mój sposób - rozjaśnienie pasemek. Teraz po raz drugi rozjaśniałam, i już praktycznie nie widać czarnych, tylko gdzieś od spodu można jeszcze wygrzebać parę ciemnych pasemek.
Lirene
Posty: 13
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:17

Re: Rozjaśnianie włosów

Post autor: Lirene »

Ostatnio farbowałam włosy na nieco jaśniejszy kolor, być może przy następnej wizycie zdecyduje się na kolejne rojaśnienie, bo wydaje mi się, że jasnymi włosami mi do twarzy. Wcześniej zawsze miałam włosy naturalne :).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o włosach”