Modelowanie twarzy

W tym temacie warto jest być na czasie. Jakie są najnowsze trendy w makijażu? Co komu pasuje na jaką okazję? Nie bójcie się pytać!
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: megan »

To pewnie masz twarz w kształcie serca ;)

Twarz serce
Szeroka na wysokości policzków i skroni, zwęża się ku dołowi. Często spiczasty podbródek. Nałóż puder brązujący na skronie, dobrze rozcierając go aż po nasadę włosów (aby nie zostały białe plamy. Możesz też musnąć nim brodę, aby ją optycznie skrócić.
Najczęstszy błąd: nakładanie różu na szczyty kości policzkowych. Będziesz wyglądać pucołowato, a plamy różu mogą jeszcze bardziej przyciągać uwagę do tego, co chcesz ukryć.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: dafne »

coralie pisze:Założę się, że masz za ciemny brązer, albo nanosisz zbyt dużo warstw. Co do pędzli, to najlepiej mieć jeden średniej wielkości (kości policzkowe, czoło, podbródek), jeden dosyć cienki (na kontur nosa) i jeden szeroki do wyrównania różnicy między brązerem a rozjaśniaczem.


Przyznaję, że używałam dość ciemnego i połyskującego bronzera. Muszę zainwestować w jakiś inny. Jaki polecacie? Mam jasną karnację i ciemne włosy.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: coralie »

Ja używam pudru brązującego Gosh. Ma taki ładny orzechowy kolor i żadnych złotych drobinek. Jest zupełnie matowy, dlatego świetnie nadaje się do modelowania.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: olivia »

Ja używam pudru brązującego z Maca. Nazywa się Matte Bronze. To jest jak najbardziej puder z najwyższej półki. Z nim uda Ci się wymodelować twarz.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: JolaZ »

Żeby nieco ukryć oznaki zmęczenia można jasnym korektorem namalować linie wokół skrzydełek nosa, przy wewnętrznych i zewnętrznych kącikach oka, punktowo wokół ust. Następnie rozcieramy korektor i wyrównujemy dużym pędzlem rozjaśnione miejsca.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: lemur »

megan pisze:To pewnie masz twarz w kształcie serca ;)

Twarz serce
Szeroka na wysokości policzków i skroni, zwęża się ku dołowi. Często spiczasty podbródek. Nałóż puder brązujący na skronie, dobrze rozcierając go aż po nasadę włosów (aby nie zostały białe plamy. Możesz też musnąć nim brodę, aby ją optycznie skrócić.
Najczęstszy błąd: nakładanie różu na szczyty kości policzkowych. Będziesz wyglądać pucołowato, a plamy różu mogą jeszcze bardziej przyciągać uwagę do tego, co chcesz ukryć.

Kurcze, a zawsze myślałam, że nakładanie różu na kości policzkowe wyszczupla twarz... A to modelowanie długiej bródki - mam z nim problem, kiedy zakryłam końcówkę bródki bronzerem to miałam wrażenie że broda jeszcze bardziej rzuca się w oczy! Naprawdę było jeszcze gorzej. :?
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: JolaZ »

Kupiłam sobie właśnie rozjaśniacz w płynie z Inglota, to taki powiedzmy fluid. Bardzo ładnie wygląda w kącikach oczy i na kościach policzkowych i właśnie w tych miejscach najlepiej go nanosić. Jeśli wasza cera nie jest idealna, macie trądzik i krostki to lepiej jednak uważać z rozjaśniaczem bo on uwydatnia takie zmiany.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: kotsimon »

Ważna zasada w modelowaniu oczu: jasne, perłowe, błyszczące powiększa, a matowe, ciemne i obwiedzione czarną linią zmniejsza. Temu jak się ma małe oczka, lepiej nie pomniejszać ich dodatkowo eyelinerem, także smokey eyes może w tym przypadku nie pasować.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: coralie »

Ale wydaje mi się,że czarna linia zrobiona eye linerem powiększa oko,tylko należy wtedy nie malować tej dolnej kreski. Ja mam małe oczka a używam takiego makijażu i bardzo sobie go chwalę.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: Eewa »

No jeśli ktoś ma jasną cerę, jasne włosy, jasne rzęsy i brwi a do tego jasne oczy np. zielone, niebieskie czy szare, to spojrzenie jest mało wyraziste. Wtedy jak najbardziej należy wykonać górny obrys oka który będzie imitował gęstą warstwę rzęs i lekko zaznaczyć dolną linię, tu lepiej kredką niż eye linerem. Dolną linię lepiej poprowadzić tylko od zewnętrznej części oka do źrenicy. Nie należy obrysowywać całego oka i robić "oczko pandy".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makijaż”