Modelowanie twarzy

W tym temacie warto jest być na czasie. Jakie są najnowsze trendy w makijażu? Co komu pasuje na jaką okazję? Nie bójcie się pytać!
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: megan »

No to najlepiej weź swoje zdjęcie, otwórz go w osobnym oknie na komputerze i porównuj z wzorcami. Wtedy dowiesz się, jak malować oczy, żeby wydobyć z nich to, co najpiękniejsze. Jak widać jednak wiele w makijażu zależy od kształtu oczu. Właściwie trudno poprawnie wykonywać make up bez tej wiedzy.
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: joanna »

Nie tylko sposób malowania oka, ale też dopasowany kształt brwi wiele zmienia w twarzy. Ja mam twarz okrągłą i kosmetyczka powiedziała mi, że powinnam unikać szerokiego rozstawienia brwi i wyciągać łuk tak, by układał się ku górze. Lepiej nie nadawać brwiom okrągłego kształtu, bo to podkreśli okrągłość owalu twarzy. Warto tuż pod łukiem brwiowym użyć perłowego, jasnego cienia czy kredki. W ten sposób właśnie brwi pójdą do góry.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: Eewa »

Brwi nie powinny być za szerokie, bo wtedy twarz wydaje się groźna. Powinny być dosyć gęste, o kolorze dopasowanym do koloru skóry i włosów. Jeśli są za rzadkie można stosować olejek rycynowy. Nie powinno się wyrywać zbyt wielu włosków znad brwi, bo to może niekorzystnie zmienić twarz.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: dafne »

No właśnie, taka jest zasada - nie wyrywamy włosków znad brwi, a ja niestety to robię i właściwie wyrywam ich tyle, co tych spod brwi. Niestety z natury mam raczej spore brwi i od wielu lat w ten sposób właśnie dbam o nie i uważam, że ten anty naturalny kształt poprawił znacznie moje rysy. Tak więc, od tej zasady (jak od każdej innej) muszą być wyjątki.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: olivia »

Ja boje się trochę kombinować przy swoich brwiach, bo kiedyś sobie wyregulowałam bardzo nieładnie i wyglądałam jak dziwoląg. Po prostu zrobiłam za krótki łuk i dodatkowo kombinowałam z włoskami nad brwiami i wyszły trochę asymetryczne :? dlatego, jeśli nie wiecie jak to zrobić, to lepiej tego nie robić. :)
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: megan »

Makijażystka marki Victoria Secret twierdzi że podstawą wyglądu Limy i jej koleżanek jest róż do policzków i rozświetlacz. Rozświetlaczem zawsze malujemy "plamę" nad różem. Wtedy policzki wydają się być jeszcze bardzie wypukłe.
Lena
Posty: 45
Rejestracja: 28 paź 2010, 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: Lena »

Kochane :) - podam kilka przydatnych rad, takich podstawowych zasad modelowania twarzy.

Wszystko co jasne powiększa.
Wszystko co ciemne zmniejsza.
Jeżeli używamy bronzera do ukrycia np. zbyt szerokich kości policzkowych - musi to być bronzer matowy i oczywiście dopasowany do naszej karnacji lub, jeśli mamy tylko ciemny - nakładany delikatnie.
Używanie rozświetlacza pod oczy to też sztuka - NIGDY nie nakładajcie go tylko pod oczami - rozświetlić należy obszar po trójkącie od oka do skrzydełek nosa. Nie kładziemy korektora pod oczy po łuku, zawsze w trójkąt. Oczywiście ważne jest porządne zblendowanie korektora z podkładem. Nic się nie może odcinać.
Załączniki
przed i po modelowaniu.jpg
przed i po modelowaniu.jpg (28.7 KiB) Przejrzano 11267 razy
malowanie rózem.jpg
malowanie rózem.jpg (59.69 KiB) Przejrzano 11267 razy
modelowanie twarzy.jpg
modelowanie twarzy.jpg (17.76 KiB) Przejrzano 11267 razy
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: joanna »

Ale to wszystko skomplikowane :shock: prawidlowe wykonanie makijażu wcale nie jest łatwe... Chyba minie trochę czasu zanim się nauczę modelować.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: olivia »

A mam takie raczej dziwne pytanie i może bez sensu, ale mam problem z określeniem kształtu twarzy - jest raczej okrągła, ale mam taką spiczastą bródkę że wpasowuje się bardziej w trójkątny kształt twarzy. Skąd mam wiedzieć tak na 100% czy jestem okrągła czy trójkątna? ;)
Lena
Posty: 45
Rejestracja: 28 paź 2010, 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: Lena »

olivia pisze:A mam takie raczej dziwne pytanie i może bez sensu, ale mam problem z określeniem kształtu twarzy - jest raczej okrągła, ale mam taką spiczastą bródkę że wpasowuje się bardziej w trójkątny kształt twarzy. Skąd mam wiedzieć tak na 100% czy jestem okrągła czy trójkątna? ;)


Nie jest tak, że wszyscy mamy tylko jeden okreslony kształt twarzy. Możesz mieć twarz okrągłą z bródką trójkąta - wówczas modelując wyszczuplasz twarz, jak w przypadku twarzy okrągłej oraz skracasz brodę, jak przy trójkącie :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makijaż”