czego używacie do mycia ciała?

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: czego używacie do mycia ciała?

Post autor: joanna »

Do mycia? Koniecznie żel z peelingiem, bo uwielbiam codzienne delikatne masowanie skóry.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: czego używacie do mycia ciała?

Post autor: coralie »

Polecam bardzo hipoalergiczną gąbkę peelingującą z calypso, jest suuper, nadaje się nawet do delikatnej cery. Bardzo poprawia się po niej kondycja skóry. Tradycyjne peelingi też lubię, ale to jest miła, relaksująca odmiana.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: czego używacie do mycia ciała?

Post autor: lemur »

Od kilku dni używam emulsji natłuszczającej do kąpieli oillan z ciekłą parafiną. Świetnie natłuszcza skórę i zmiękcza naskórek. Jest delikatny i bezzapachowy.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: czego używacie do mycia ciała?

Post autor: Kenza »

Ja czasami po umyciu się przy pomocy żelu dajmy na to, używam jeszcze wody z solą morską. Traktuję to jako taki tonik do ciała. Przygotowuję roztwór i zlewam nim ciało. Osobną płukankę robię dla twarzy i dłoni. Potem obowiązkowo nawilżanie.
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: czego używacie do mycia ciała?

Post autor: joanna »

Woda z solą morską ma działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze i świetnie relaksuje. Sól można dodawać po prostu do kąpieli.
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: czego używacie do mycia ciała?

Post autor: kiziamizia »

Ja przyznam się bez bicia, że czasami używam kosmetyków dla dzieci :D mam np. mydło pielęgnacyjne dla dzieci i niemowląt bambino - dlaczego je lubię? Bo nie wysusza skóry tak jak inne mydła i niektóre żele, poza tym nie uczula ii co więcej można dzięki niemu pozbyć się resztek trądziku. Ja jeszcze do niedawna miewałam jakieś pojedyncze wypryski, ale dzięki mydełku bambino one znikły.
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: czego używacie do mycia ciała?

Post autor: joanna »

Nie ma czego się wstydzić, ja też czasami używam kosmetyków dla dzieci, zwłaszcza szamponu do włosów, bo po nim włoski są takie mięciutkie i delikatnie. Zawsze jak zauważam, że moje włosy są jakoś bardziej łamliwe i słabe to dla mnie znak, że czas na szampon dla dzieciaków.
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: czego używacie do mycia ciała?

Post autor: kiziamizia »

Pamiętam, jak kiedyś (kiedy miałam problemy z trądzikiem :oops: ) moja pani dermatolog stwierdziła że aby mieć ładną, zdrową cerę trzeba by jej po pierwsze: nie malować i po drugie: myć wyłącznie wodą. No, ja nie wierzę w tą teorię, ale istnieje wielu jej zwolenników, ostatnio zwłaszcza wśród szalonych ekologów.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: czego używacie do mycia ciała?

Post autor: kotsimon »

lemur pisze:Od kilku dni używam emulsji natłuszczającej do kąpieli oillan z ciekłą parafiną. Świetnie natłuszcza skórę i zmiękcza naskórek. Jest delikatny i bezzapachowy.

Bardzo dobra jest też emulsja do kąpieli Oilatum. Ma właściwości nawilżająco-natłuszczające. Świetnie sprawdza się w pielęgnacji małego dziecka, co tym bardziej pokazuje, że jest bezpieczny dla skóry. Można stosować w każdym wieku ;)
Awatar użytkownika
dalia
Posty: 61
Rejestracja: 09 lis 2011, 10:38

Re: czego używacie do mycia ciała?

Post autor: dalia »

Nie wiem czy mycie wodą ma w ogóle sens? Niby jak? Wodą zmywasz te wszystkie zarazki gromadzone przez cały dzień? Lubię żele jednak większość z nich nie ma nic poza zapachem, w dodatku szybko powoduje, że skóra jest sucha. Kiedyś oglądałam program dotyczący mydeł ect. i od tamtej pory "przerzucam" się na mydła w kostkach. Oczywiście wybieram te naturalne - prawda, są droższe ale wolę je od żeli. Moje ostatnie nabytki to mydło afrykańskie dudu i oliwna kostka Botani. Takie mydła mają jeszcze jeden plus- najczęściej są bardziej wydajne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”