Jak dobrać biustonosz?

Jak sama nazwa forum wskazuje. Tu panuje pełna dowolność tematyczna!
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak dobrać biustonosz?

Post autor: kotsimon »

W ogóle nie zdawałam sobie sprawy z tego, że trzeba zwracać uwagę na ramiączka i że należy mierzyć obwód, pochylając się. Filmik bardzo się przydał. Dzięki :D
Co do tej dziewczyny, na której pokazany jest instruktaż, to naprawdę widać jakie cuda jest w stanie zdziałać dobry biustonosz. W tym pierwszym koleżanka niestety wyglądała na bardzo płaską (jak wiele z nas - bo nie umiemy dobrać sobie stanika). W drugim biustonoszu było już super. Co za różnica! Aż wierzyć mi się nie chce, że tak wiele zależy od dobrego stanika.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Jak dobrać biustonosz?

Post autor: olivia »

O, bardzo fajnie, że ktoś mi wreszcie podał "na talerzu" taki filmik. Na pewno skorzystam z nowej wiedzy. :)
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: Jak dobrać biustonosz?

Post autor: joanna »

Nie sądziłam, że aż tyle dziewczyn ma ten sam problem co ja. zwykle, kiedy kupię biustonosz okazuje się, że nie jest idealnie dopasowany i zamiast podkreślać moje walory ... maskuje je. co więcej, kiedyś zdałam się na sprzedawczynię w sklepie to tak mi doradziła że wyszłam z tak ciasnym stanikiem że dosłownie przecina mi piersi!
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Jak dobrać biustonosz?

Post autor: megan »

Słyszałam ostatnio, ze bardzo ważne żeby kupując biustonosz sprawdzić czy:
- tył stanika przebiega wzdłuż linii pod biustem i jest prosty,
- czy centralna część stanika przylega do mostka,
- czy miseczka nie wcina się w biust.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Jak dobrać biustonosz?

Post autor: dafne »

To ja mam idealnie ZŁy biustonosz :D dzięki za informacje!
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Jak dobrać biustonosz?

Post autor: olivia »

Mało kto ma dobry biustonosz, nawet dzisiaj w top model była scena, w której brafiterka pyta jedną z uczestniczek jaki rozmiar stanika nosi - ona odpowiada że 60 C, po czym babka jej mówi, że stanik który ona jej dobrała, który jest właściwy to 60 G!
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Jak dobrać biustonosz?

Post autor: megan »

Podobno lepiej kupić biustonosz o mniejszym obwodzie, ale o większej miseczce. A mierzyć obwody powinno się na gołej skórze, a nie np. na dotychczasowym biustonoszu.
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: Jak dobrać biustonosz?

Post autor: joanna »

Kupiłam wczoraj nowy stanik - sama, bez pomocy brafiterki i jest idealny. Wystarczyło, że wcześniej w domu dokładnie się pomierzyłam i zajrzałam do tabeli - sprawdziłam swój rozmiar. Z wyborem stanika nie było problemu ;) Mam 85 C :)
styl_lady
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2012, 14:17

Re: Jak dobrać biustonosz?

Post autor: styl_lady »

Dokładnie jestem tego samego zdania, że można to zrobić bez brafitterki :) Ja się mierzę i sprawdzam w tabeli danego sklepu jaki wg nich jest mój rozmiar i potem korzystam z takich porad https://www.facebook.com/BieliznaDamska?sk=app_128953167177144 i udaje mi się bez problemu wybrać odpowiedni stanik :)
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: Jak dobrać biustonosz?

Post autor: joanna »

Dokładnie, najlepiej przyjść do sklepu ze spisanymi wymiarami. Wtedy mogą nam dobrać idealny biustonosz, a tak jak powiemy, że nosimy np. 90 B no to nie wiadomo, co kupimy, bo z biustonoszem trochę jak z butami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”