Naturalne i kosmetyczne nabłyszczacze

Porozmawiajmy o pielęgnacji włosów, najmodniejszych fryzurach i najlepszych fryzjerach.
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: Naturalne i kosmetyczne nabłyszczacze

Post autor: kiziamizia »

Podzielę się kolejnym nowym doświadczeniem w tej dziedzinie. Niedawno nabyłam w drogerii natura jedwab w płynie firmy artiste. Kosztował śmieszne pieniądze (5 zł) i tak jakoś wzięłam z rozpędu. Napryskałam sobie na wilgotne włosy po umyciu, ale na drugi dzień jak wyprostowałam włosy to nie było szczególnego efektu. Już byłam zawiedziona i marudziłam pod nosem, że znowu bubelek, ale spróbowałam raz jeszcze tym razem na suche włosy, bo pisało na opakowaniu że można i tak. Nałożyłam to tuż przed prostowaniem i wow - włoski błyszczały i pięknie się poukładały. Ponadto kosmetyk trochę obciąża włosy, więc jest dobry na suche siano na głowie, tak jak moje. Pewnie u osób z tendencją do przetłuszczania efekt będzie mniej fajerwerkowy.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Naturalne i kosmetyczne nabłyszczacze

Post autor: JolaZ »

kiziamizia pisze:Podzielę się kolejnym nowym doświadczeniem w tej dziedzinie. Niedawno nabyłam w drogerii natura jedwab w płynie firmy artiste. Kosztował śmieszne pieniądze (5 zł) i tak jakoś wzięłam z rozpędu. Napryskałam sobie na wilgotne włosy po umyciu, ale na drugi dzień jak wyprostowałam włosy to nie było szczególnego efektu. Już byłam zawiedziona i marudziłam pod nosem, że znowu bubelek, ale spróbowałam raz jeszcze tym razem na suche włosy, bo pisało na opakowaniu że można i tak. Nałożyłam to tuż przed prostowaniem i wow - włoski błyszczały i pięknie się poukładały. Ponadto kosmetyk trochę obciąża włosy, więc jest dobry na suche siano na głowie, tak jak moje. Pewnie u osób z tendencją do przetłuszczania efekt będzie mniej fajerwerkowy.

U mnie strasznie sklejał włosy mimo że nanosiłam z zaleconej odległości 20 cm. Generalnie taki średniaczek, jaka cena taki produkt.
Awatar użytkownika
spencer
Posty: 14
Rejestracja: 24 kwie 2012, 17:39

Re: Naturalne i kosmetyczne nabłyszczacze

Post autor: spencer »

U mnie jedwab z artiste dał dobre efekty ale używałam tego bardziej stężonego, w niewielkim opakowaniu.
MACROVITA
Posty: 15
Rejestracja: 22 lip 2012, 10:07

Re: Naturalne i kosmetyczne nabłyszczacze

Post autor: MACROVITA »

Polecam laminowanie. Robimy to tak: 2 łyżki żelatyny, 2 - 3 łyżki gorącej wody, 1 łyżka odżywki. Myjemy włosy i nakładamy tą papkę na ok. 45 min. Głowę owijamy folią. Po upływie 45 min zmywamy wszystko bardzo dokładnie. Włosy są lśniące i nie widać zniszczonych końcówek. Efekt utrzymuje się ok. 1 - 2 tygodni. Jest to uzależnione od tego jak często myjemy włosy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o włosach”