Ciekawe miejsca w Europie

Poleć restaurację idealną na kolacje we dwoje, podpowiedz, gdzie można umówić się na biznesowy lunch albo gdzie spędzić weekend z dala od zgiełku miasta.
Lirene
Posty: 13
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:17

Re: Ciekawe miejsca w Europie

Post autor: Lirene »

Ja byłam w przepięknym miejscu w Rodos, hotel znajdował się całkiem niedaleko plaży, dlatego wiele czasu spędzialiśmy nad brzegiem, podziwiając niezwykle widoki. Mieszkaliśmy w rewelacyjnym miejscu, hotelu Lomeniz, gdzie wszystkiego było pod dostatkiem, nie zapomnę tej podróży do końca życia. I z pewnością jeszcze tam wrócę, dla tych widoków i rozgrzanej plaży.
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: Ciekawe miejsca w Europie

Post autor: joanna »

Ja gustuję w trochę chłodniejszych klimatach. Pracowałam kiedyś przez wakacje w Norwegii i bardzo mi się tam spodobało, jednak wrażenie zrobiły na mnie nie tylko okolice, miejsca, widoki, ale też ludzie, bo tam inaczej się żyje, ludzie są całkowicie inni. Wydawałoby się, że jacyś szczęśliwsi, spokojniejsi? Cenię Norwegię za całokształt.
Lirene
Posty: 13
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:17

Re: Ciekawe miejsca w Europie

Post autor: Lirene »

Z pewnością Skandynawia jest wyjątkowa, sama bym się z chęcią tam wybrała, ale ceny trochę mnie odstraszają, o wiele korzystniej pod względem wydatków wychodzi wyjazd do Chorwacji niż do kraju takiego jak Norwegia, ale w przyszłości z pewnością będę chciała spędzić urlop w tym rejonie Europy, bo lubię mroźne klimaty i kulturę ludzi żyjących w tym zakątku świata.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Ciekawe miejsca w Europie

Post autor: olivia »

W Norwegii życie jest drogie, ale jeśli jedziemy do pracy to te koszta nie są tak bardzo odczuwalne, bo zarabia się też dobrze. A jeszcze mam pytanko do Joanny - w jakim mieście dokładnie byłaś?
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: Ciekawe miejsca w Europie

Post autor: joanna »

Mieszkałam w Bergen ;) Spore i piękne miasto, niesamowite okolice.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Ciekawe miejsca w Europie

Post autor: Eewa »

Dziewczyny! Ale Wy jesteście światowe! Ja rzadko kiedy mam możliwość zwiedzać Europę i szczerze mówiąc, nie mam jeszcze takiego miejsca, które aż tak zapadłoby mi w pamięć. Lubię różne miasta, podobało mi się w Mediolanie i Berlinie, także we Francji wiele miast zwróciło moją uwagę - tam jest niesamowicie, ale do tego dodam, że bardzo dobrze czuję się w naszym "cudzie natury" czyli na Mazurach. Polskie, swojskie Mazury... pola, jeziora, prostota, przestrzeń, wolność... ;) takie są moje Mazury.
Lirene
Posty: 13
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:17

Re: Ciekawe miejsca w Europie

Post autor: Lirene »

Mazury są boskie, potwierdzam, szczególnie, że to naprawdę wyjątkowe miejsce na mapie naszego kraju, nigdzie indziej nie ma tak pięknych widoków, przestrzeni nienaruszonej ani przez gospodarkę ani przez przemysł. Po prostu natura w pełnej krasie, czyste jeziora, szczególnie te nieduże zagubione gdzieś daleko od turystycznych kurortów i dróg. Bardzo lubię te miejsca, ale zagranicznymi wycieczkami też nie gardzę.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Ciekawe miejsca w Europie

Post autor: dafne »

A czy któraś z Was była na takim wyjeździe typu "sylwester w..." bo właśnie mam okazję z chłopakiem jechać na "sylwestra w Paryżu", cena jest bardzo atrakcyjna jak na tak późny okres przed Sylwestrem. Jednak generalnie nie przepadam za zorganizowanymi wycieczkami i boję się, że ta taka będzie.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Ciekawe miejsca w Europie

Post autor: megan »

Byłam na takiej wycieczce w Pradze 3 lata temu i powiem, że jeśli nie lubisz zorganizowanych wypadów to może spróbuj na własną rękę wyjechać? Na takiej wycieczce jest jak na każdej innej z biura - przewodnik, trochę czasu dla siebie, godziny i miejsca zbiórek... Ale przed samym sylwestrem już od południa byliśmy wolni od grupy i przewodnika - mogliśmy zwiedzać sami, a zbiórkę mieliśmy w autobusie o 3 w nocy. Więc sam sylwester spoko:) Dużo zależy też na jaką grupę trafisz - ja z chłopakiem trafiłam na tragicznych towarzyszy podróży. Wycieczka była w naprawdę okazyjnej cenie, ale to też przyciągnęło hołotę. W autobusie niektórzy zachowywali się jak dzieci....
Lirene
Posty: 13
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:17

Re: Ciekawe miejsca w Europie

Post autor: Lirene »

Nie bój się wyjazdów zorganizowanych, czasami są one o wiele bardziej komfortowe dla ludzi niż indywidualne, bo dają gwarancję, że nie będziemy musieli myśleć o wszystkim, planować załatwiać, to daje sporo poczucie komfortu, szczególnie jeśli masz jakieś oszczędności nie wahaj się wydać parę złotych więcej na wycieczkę. Czasem warto pozwolić sobie na luksus nieplanowania :).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe miejsca”