Prostownica

Porozmawiajmy o pielęgnacji włosów, najmodniejszych fryzurach i najlepszych fryzjerach.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Prostownica

Post autor: megan »

Ja używam tej prostownicy już od kilku miesięcy i tak jak kiedyś miałam bardzo zniszczone prostowaniem włosy, to teraz odkąd ścięłam 30 cm zniszczonych, suchych końcówek i kupiłam Babylissa włosy znowu są w dobrej formie! Każdy kto mnie pamięta z tymi zniszczonymi końcówkami chwali decyzję ścięcia włosów, ale ja wiem, że to jak one wyglądają teraz, zawdzięczam także zastąpieniu zwykłej prostownicy tą z jonizacją.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Prostownica

Post autor: Kenza »

Przy prostowaniu włosów ważna jest nie tylko dobra prostownica i kosmetyki wygładzające ale także odpowiednia technika. Powinno się spinać włosy "czekające na swoją kolej" klipsami, wybierać wąskie pasma ok. 3 cm i prostować je zaczynając niemal u nasady głowy (tak, aby się nie oparzyć).
Na koniec konieczny jest lakier, bez niego nawet po dobrej prostownicy za 300 zł proste włosy zaczną się kręcić.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prostownica

Post autor: kotsimon »

Bardzo przydatne w prostowaniu włosów są klipsy fryzjerskie! Ja sobie kiedyś zamówiłam pakiet 12 klipsów i one służą mi do układania dosłownie każdej fryzury.
beautyme
Posty: 43
Rejestracja: 04 sie 2011, 07:15

Re: Prostownica

Post autor: beautyme »

ja też prostuję od kilku lat i niestety nie mogę przestać bo zawsze jak nie wyprostuje, to mi sie wydaje , że wyglądam jak czupiradło , ja używam prostownicy Babyliss jakiejś PRO i jest fajna, nie niszczy włosów, nie pali, po prostowaniu są takie miękkie , jesli chodzi o sprzęt do włosów to mam sprawdzony sklep kalamis
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Prostownica

Post autor: megan »

To chyba masz tą samą prostownicę co ja :) Uwielbiam to jak włosy błyszczą po jonizacji. Nigdy wcześniej mi tak nie błyszczały jak teraz.
beautyme
Posty: 43
Rejestracja: 04 sie 2011, 07:15

Re: Prostownica

Post autor: beautyme »

no to super ja też jestem bardzo z niej zadowolona, no i przynajmniej mam pewność , że w jakimś tam minimalnym stopniu chronię włosy, ale ostatnio wpadła mi do głowy taka myśle, bo w tym sklepie kalamis widziałam suszarkę jonizującą i mocno sie nad nią zastanawiam, co o tym myślisz, czy to dobry pomysł , bo ta jonizująca podobno nie niszczy włosów
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Prostownica

Post autor: Eewa »

Jony neutralizując ładunki elektryczne na włosach, pomagają wygładzać włosy, zapobiegają ich elektryzowaniu się i sprzyjają lepszemu układaniu włosów, chociażby dlatego warto mieć szczotkę, prostownicę, czy suszarkę z jonizacją.
beautyme
Posty: 43
Rejestracja: 04 sie 2011, 07:15

Re: Prostownica

Post autor: beautyme »

o kurcze no to chyba zainwestuję w taką kosmiczną suszarkę skoro ona takie cuda na głowie czyni, dzieki za info
Awatar użytkownika
spencer
Posty: 14
Rejestracja: 24 kwie 2012, 17:39

Re: Prostownica

Post autor: spencer »

Chociażbyśmy używały najlepszej prostownicy z jonizacją i stosowały kosmetyki chroniące przed temperaturą nie zmienimy faktu, iż codzienne prostowanie osłabia i niszczy włosy. Ja robię moim detox od prostownicy. Mam zasadę: tydzień prostowania, tydzień bez prostowania i tak na zmianę. Oczywiście oprócz tego prostuję na specjalne okazje. Zauważyłam, że po roku trzymania się tej reguły włosy trochę wróciły do formy i już coraz rzadziej je prostuje bo są gładkie i ładnie wyglądają naturalne.
Mar-Kos_pl
Posty: 10
Rejestracja: 02 wrz 2012, 20:07

Re: Prostownica

Post autor: Mar-Kos_pl »

Zgadzam się z poprzedniczką. Sama codziennie prostuje włosy i niestety po jakiś czasie wysuszają się i rozdwajają. Nie nagrzewam prostownicy na maxa. Używam też płynów termoochronnych żeby włosy przygotować oraz zabezpieczyć przed tym zabiegiem. Unikam jednak tych szamponów, masek czy odżywek wygładzających. W moim przypadku bardzo obciążały włosy. Miałam wrażenie, ze były wręcz lepkie i bardzo niemiłe w dotyku a na dodatek szybko się przetłuszczały a fryzura traciła objętość.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o włosach”