Makijaż profesjonalny

W tym temacie warto jest być na czasie. Jakie są najnowsze trendy w makijażu? Co komu pasuje na jaką okazję? Nie bójcie się pytać!
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Makijaż profesjonalny

Post autor: Eewa »

Czy któraś z Was używała sprayu do utrwalania makijażu? Ostatnio odkryłam fixer spray make-up studio. Aplikuje się go na umalowaną twarz z odległości ok. 20 cm. Podobno produkt ten zapobiega ścieraniu się makijażu.
Czy warto zainwestować w ten kosmetyk? (cena: ok 70 zł za 100 ml)
Dodam, że chciałabym go używać tylko na szczególne okazje. Za niedługo idę na wesele koleżanki i chciałabym nie martwić się o makijaż tylko dobrze bawić.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Makijaż profesjonalny

Post autor: lemur »

Taki spray w swojej ofercie już od dawna - przynajmniej od 4 lat ma Kryolan. To się nazywa fixator spray. Właśnie 4 lata temu, kiedy szłam na wesele przyjaciółki, kosmetyczka spryskała mnie czymś takim, żartując że to taki magiczny dezodorant, dzięki któremu buzia pod makijażem się nie poci, a makijaż nie spływa. Miała rację, makijaż był nieskazitelny do końca wesela, a koleżanki zazdrosne i "rozmyte" :D .
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Makijaż profesjonalny

Post autor: JolaZ »

Warto zainwestować w taki spray. Ten z Kryolana kosztuje ok. 60 zł, ale na internecie widziałam nawet taniej. Osobiście używałam tylko tego sprayu, ale słyszałam że najlepszy jest fixer Ben Nye.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Makijaż profesjonalny

Post autor: Eewa »

O to muszę się porozglądać. Chyba większe zaufanie mam do Kryolana.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Makijaż profesjonalny

Post autor: lemur »

Niektóre dziewczyny do utrwalenia makijażu używają, uwaga, uwaga.... lakieru do włosów! Tak! Jakie to ma skutki dla urody? nie wiem, ale sądzę że na pewno niefajne...
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Makijaż profesjonalny

Post autor: olivia »

Po lakierze to będzie trudno zmyć make-up nawet oliwką. Niezbyt estetyczny sposób, ale na pewno skuteczny, jeśli ktoś chce mieć buzię pokrytą krostkami i stanami zapylnymi skóry.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Makijaż profesjonalny

Post autor: megan »

Bardzo zadziwiła mnie sesja zdjęciowa do nowej kolekcji MAC Fall Colour. Zdjęcia są wręcz wskazówką, jak się NIE malować. Groteskowe, teatralne makijaże mają pokazać możliwości kosmetyków z nowej kolekcji. Cóż, ja jednak trochę negatywnie odbieram tą kampanie, bo MAC uważany jest za firmę o profesjonalnym asortymencie a takie zdjęcia mogą sugerować gorszą jakość kosmetyków. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Oto jedno z tych zdjęć:
Obrazek
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Makijaż profesjonalny

Post autor: kotsimon »

Moim zdaniem to fajna kampania. Wreszcie jakaś firma podeszła z dystansem do samej siebie, zamiast pokazywać piękną, idealną modelkę w pięknym, idealnym makijażu pokazują klauna albo babki, które są tak wymalowane jak transwestyci. Wreszcie coś zabawnego i zaskakującego. ;) Poza tym, jak to niektórzy mówią - nie ważne jak o nas mówią, byleby mówili :D
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Makijaż profesjonalny

Post autor: dafne »

Też odbieram to bardzo pozytywnie. Mam dosyć tych idealnych twarzy i makijaży, do tego photoshop. To jest po prostu bardziej profesjonalne podejście do sprawy i niezły żart.
Lena
Posty: 45
Rejestracja: 28 paź 2010, 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Makijaż profesjonalny

Post autor: Lena »

Jeżeli chodzi o fixatory - to kryolan i Ben Nye - żadnym innym nie ufam. Ważne jest, żeby spryskać twarz jednym odważnym ruchem, chwilkę odczekać i lekko przypudrować. Wtedy nie ma siły - makijaż będzie się trzymał przez wiele godzin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makijaż”