Pielęgnacja dłoni

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Pielęgnacja dłoni

Post autor: JolaZ »

Zrobiły mi się na palcach wskazujących obu rąk takie zrogowacenia. Mam je od kilku tygodni i nie wiem jak się ich pozbyć. To trochę wygląda jakby skóra była popękana. Próbowałam kilku kremów nawilżających do dłoni np. Neutrogene, Eveline i Ziaja kokos, ale wszystko bez skutku. Smarowałam sudokremem też nic. Ktoś zasugerował że to może być alergia skórna, albo nawet... grzybica... dodam, że te pęknięcia są takie ciemne. Pomóżcie!
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Pielęgnacja dłoni

Post autor: olivia »

Czasami najlepsze jest najbardziej proste rozwiązanie. Miałam kiedyś otarcie od rękawic roboczych do pracy w ogrodzie. Używałam ich codziennie przez kilka dni, ręce się pociły, rękawice zaczęły obcierać i pozostały takie brzydkie obtarcia, zrogowacenia. Pozbyłam się ich zwykłym kremem nivea. Zniknęły tak po 3 dniach smarowania rano i wieczorem. Do tego odrobinę starałam się zetrzeć zrogowacenie pilnikiem do paznokci, ale to tylko tak odrobinkę, żeby nie uszkodzić skóry jeszcze bardziej.
lorna
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2012, 18:23

Re: Pielęgnacja dłoni

Post autor: lorna »

Przede wszystkim wymocz porządnie ręce w wodzie z mydłem. Możesz też podgrzać oliwę z oliwek i zanurzyć na chwilę ręce. Potem nałóż bardzo dużo kremu, chociażby z nivea i zostaw ręce w spokoju, żeby kosmetyk się wchłonął. Taka terapia powtarzana przez kilka dni z rzędu powinna przynieść efekty. Do zmywania naczyń i prac domowych na wszelki wypadek używaj rękawic.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Pielęgnacja dłoni

Post autor: dafne »

Możesz też pokazać te zmiany farmaceucie i zapytać o jakąś gotową maść. Może nie będzie trzeba iść do lekarza. Można by też spróbować trochę złuszczyć peelingiem gruboziarnistym, albo nawet delikatnie pocierać pumeksem, ale najlepiej nowym na pewno nie tym, którego używasz do stóp.
Awatar użytkownika
dalia
Posty: 61
Rejestracja: 09 lis 2011, 10:38

Re: Pielęgnacja dłoni

Post autor: dalia »

Ja bym porządnie wymoczyła. Podstawowe kremy + maść z witaminą A, maseczki z oliwy na ciepło. Próbowałaś to ścierać? Czy boli cię to? Czy to się zmienia? Tak jak koleżanka pisała, możesz iść do apteki i poprosić farmaceutę o poradę, na dermatologa trzeba czekać. :) Chyba, że to kurzajka??
Awatar użytkownika
sasetka
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:24

Re: Pielęgnacja dłoni

Post autor: sasetka »

Potraktuj te miejsca delikatnie pumeksem a potem porządnie natłuść. Pomoże też maść z wit A, jak już ktoś wcześniej wspomniał.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Pielęgnacja dłoni

Post autor: JolaZ »

A próbowałam pilnikiem i pumeksem i trochę odpuściło, ale miejscami mam nadal te brzydkie zrogowacenia a nie mogę już mocniej szorować, bo poleje się krew.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Pielęgnacja dłoni

Post autor: lemur »

To może być jakaś postać grzybicy skórnej. Wskazuje na to pękanie skóry. Moim zdaniem to już jest powód żeby odwiedzić lekarza, wstąpić po receptę na maść.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Pielęgnacja dłoni

Post autor: Kenza »

Ciemne pęknięcia? Może po prostu zbiera się w nich brud. To faktycznie brzmi podejrzanie. Nie wiem czy piłowanie pilnikiem i pumeksem coś tu da, jeśli to faktycznie jakaś choroba skórna i tu znajdziesz odpowiedź - jeśli to będzie nawracało mimo mechanicznemu usunięciu to będziesz wiedzieć, że to raczej kwalifikuje się do dermatologa.
lorna
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2012, 18:23

Re: Pielęgnacja dłoni

Post autor: lorna »

Przypomniałam sobie, że jest taki krem do zniszczonych rąk. Stosują go osoby pracujące fizycznie np. w ogrodzie. Nazywa się alva. Z dostępnością może być problem. Raczej pytaj w aptekach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”