STRESSSSSS pracownika !! kopiemy komputer czy medytujemy ?:)

W zdrowym ciele, zdrowy duch. Zadbajmy więc i o swoją psyche. Wspierajmy się wzajemnie w walce ze stresem, depresją czy innymi bolączkami naszej duszy.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: STRESSSSSS pracownika !! kopiemy komputer czy medytujemy

Post autor: kotsimon »

kiziamizia pisze:Właśnie podjęłam nową pracę i muszę powiedzieć, że dzisiejszy dzień był okropny. Mam wrażenie, że zupełnie się nie nadaję do niczego, wszystko sprawiało mi dziś problem, nawet wykonanie prostego telefonu. Cały dzień siedziałam przy biurku zestresowana i wystraszona. Ja nie wiem czy powinnam kopać komputer, medytować czy się załamać? Czy, Wy też miałyście takie trudności na początku pracy czy przychodziło Wam to bez problemu? Pomóżcie!


Głowa do góry! Nie załamuj się! Może z czasem polubisz tą pracę i będzie łatwiej, a pierwszy dzień zawsze jest cholernie trudny, pamiętam że ja pierwszego dnia miałam straszne problemy z żołądkiem, bo bardzo się stresowałam. :) Ja, podobnie jak lemur mam teraz taką pracę bez perspektyw na rozwój, staram się robić różne kursy, które podwyższają moje kwalifikacje, a jak poczuję się gotowa, to odejdę z pracy i znajdę inną. Zawsze powtarzam sobie, że jestem jeszcze na początku drogi zawodowej i wiele przede mną. Może być lepiej!
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: STRESSSSSS pracownika !! kopiemy komputer czy medytujemy

Post autor: coralie »

Ja w ogóle uważam, że życie trzeba dzielić na prywatne i zawodowe. Kiedy wychodzę z pracy, zupełnie o niej zapominam, nie myślę o niej, nie zabieram jej do domu. A w pracy... też podchodzę do wszystkiego bezstresowo. Nie można brać życia zbyt serio, szkoda nerwów na sytuacje, z których każda przecież jest do rozwiązania.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: STRESSSSSS pracownika !! kopiemy komputer czy medytujemy

Post autor: dafne »

Ja sobie zawsze powtarzam, że przecież praca to tylko mały fragment mojego życia - i to nie najważniejszy. Są ludzie, którzy stawiają pracę na I miejscu, ale ja do nich nie należę. U mnie przegrywa ona z moim partnerem, z rodziną, domem... gotowaniem nawet. ;)
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: STRESSSSSS pracownika !! kopiemy komputer czy medytujemy

Post autor: Eewa »

Szczęśliwi Ci, którzy nie muszą zabierać pracy do domu. W momencie kiedy 8 godzin w biurze nie wystarczy, wiele złych rzeczy zaczyna się dziać: jesteś zmęczona, na kopanie w komputer albo medytowanie nie masz czasu, rodzina (partner) się wścieka, Ty się wściekasz... eh Kładziesz się spać tuż po jednym zadaniu, wstajesz i biegniesz do pracy, by realizować kolejne. wracasz po to, by pracować - jeśli to znasz, to się zastanów. Ja już zrezygnowałam z takiego dzikiego tempa. Życie to nie praca, praca to nie życie.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: STRESSSSSS pracownika !! kopiemy komputer czy medytujemy

Post autor: olivia »

Ja to mam czasami ochotę pomedytować. Pod koniec tygodnia pracy czuję, jak bym miała w głowie cegłę - jestem tak zmęczona, że nic ciekawego nie przychodzi mi do głowy i robię się wściekła i rozdrażniona. Przydało by mi się wyciszyć i uspokoić ale to wcale nie jest takie łatwe.
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: STRESSSSSS pracownika !! kopiemy komputer czy medytujemy

Post autor: kiziamizia »

Weekend przemija tak szybko, że wierzyć się nie chce. A niedzielny wieczór to tragedia - przed kolejnym tygodniem pracy...
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: STRESSSSSS pracownika !! kopiemy komputer czy medytujemy

Post autor: megan »

Oprócz sstressu jest też zmęczenie. Wstaje do pracy - jeszcze ciemno, wychodzę z pracy - już ciemno. Kurde, czy my w Norwegii mieszkamy!!!?? ale mam doła przez to i ciągle jestem zmęczona. Mam wrażenie jakbym tylko pracowała i spała.
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: STRESSSSSS pracownika !! kopiemy komputer czy medytujemy

Post autor: kiziamizia »

Medytacja powinna być obowiązkowa w niektórych zawodach. No bo jak tu pracować, kiedy ciągle jakiś termin goni, klienci marudzą etc. na początku bardzo się przejmowałam nową pracą, teraz uczę się wyciszać. W stresujący dzień robię sobie przerwę i staram się nie myśleć o niczym to mi pozwala podchodzić z dystansem. Gdyby człowiek wszystkim się przejmował to po świecie chodziliby sami wariaci!
lorna
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2012, 18:23

Re: STRESSSSSS pracownika !! kopiemy komputer czy medytujemy

Post autor: lorna »

Kiedy jestem zestresowana to trochę zamykam się w sobie i czuję też skutki fizjologiczne. Często mam przyspieszone tętno a czasami nawet boli mnie głowa i czuję się trochę słabo. Więc raczej mi wtedy nie w głowie wyładowywanie się na meblach czy komputerach, a medytować nie umiem, więc ze stresem generalnie nie robię nic.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: STRESSSSSS pracownika !! kopiemy komputer czy medytujemy

Post autor: JolaZ »

lorna to niedobrze! Widać jesteś introwertykiem i wszelkie emocje chowasz w sobie, ale czasami lepiej krzyknąć, albo coś kopnąć, zamiast trzymać to w sobie. Teraz jakoś tłumisz stres w środku, ale kiedyś to może odbić się na Twoim organizmie. Kiedyś też byłam taka jak ty, ale źle mi z tym było i nauczyłam się odreagowywać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia - Zdrowa dusza”