gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: olivia »

Zdecydowanie mniej boli pasta, jest mniej drastyczna, a jednocześnie tak samo skuteczna jak plastry. Jednak mimo że boli mniej to nadal coś tam czuć, nie będę Was oszukiwać, że to bezbolesny sposób. ;)
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: Kenza »

A czego używacie do depilacji intymnej? Ja stosuję kremy, bo wszelkie inne sposoby kończą się podrażnieniem, ale słyszałam że właśnie ta pasta cukrowa, o której tu tak dużo piszecie, jest najbardziej naturalna i ... najmniej bolesna podobno!? Nie wiem czy to prawda, bo nigdy nie odważyłam się użyć chociażby wosku do depilacji miejsc intymnych.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: olivia »

Pasta cukrowa jak najbardziej nadaje się do depilacji miejsc intymnych. Znalazłam fajny filmik na internecie, który może Wam pomóc jeśli robicie pastę pierwszy raz:
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: JolaZ »

Jeśli któraś z Was ma problem z wrastającymi po depilacji włoskami to bardzo dobrze na to pomaga krem z mocznikiem. Ja używałam 30% kremu, ale są też słabsze np. 15%.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: coralie »

Ostatnio zrobiły mi się straszne podrażnienia pod pachami. Zauważyłam to dzień po użyciu zwykłej jednorazowej maszynki do golenia. Użyłam pianki do golenia, ale mimo to pojawiły się pod skórą takie spore bolące krosty. Na początku wydawało mi się że to jakieś wewnętrzne zgrubienia. Już się wystraszyłam że tłuszczaki czy jakieś torbiele ale teraz to zaczyna się "uzewnętrzniać" - jest czerwonawe i boli przy dotyku. Oczywiście o dalszej depilacji nie ma mowy, dlatego zarastam od kilku dni :? Posmarowałam to sudocremem ale póki co krem nie radzi sobie. Może Wy mi poradzicie, czym to wyleczyć?
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: megan »

Jeśli sudokrem nie pomoże to radzę ci odstawić dezodorant na chociażby 2-3 dni (o ile to możliwe). Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić to radzę zainwestować w jakiś delikatny specjalny antyperspirant do podrażnionej skóry. Na pewno farmaceuta w aptece doradzi Ci, który antyperspirant wybrać. A takie podrażnienia nie są rzadkością. Ja też miałam taki gul pod skórą. Wystraszyłam się, bo to było w okolicy węzłów chłonnych. Przerażona poleciałam do lekarza, a on mnie uświadomił że to zwykłe podrażnienie i polecił odstawić maszynki do golenia i spróbować depilatora. Teraz używam depilatora z braun i nie mam podrażnień. Nie ma nawet tych takich krostek nieco przypominających pryszcze.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: kotsimon »

Coralie to na pewno od dezodorantu masz, przynajmniej jak ja miałam takie zgrubienia pod pachami to wystarczyło odłożyć dezodorant i te zmiany zniknęły. Więc ja też radzę zmianę dezodorantu.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: megan »

No najlepiej wybrać dezodorant w kulce i to taki który nie zawiera alkoholu.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: Kenza »

To ja miewam na nogach po goleniu takie krostki, czasami przypominające trądzik (wypełnione ropną treścią). Niektóre takie czerwonawe zmiany to może być zapalenie mieszków włosowych (zapalenie przymieszkowe). Najczęściej wywołane jest zakażeniem bakteryjnym lub podrażnieniem przez związki chemiczne. Bakterie wnikają z zewnątrz przez mieszek włosa i ujścia przyległych do włosów gruczołów łojowych. Stan zapalny ma charakter powierzchniowy lub głęboki.
Jeśli ktoś z Was też zauważył takie "pryszcze" na nogach, czy pod pachą to proponuję przejść się do apteki. Jest wiele maści, które szybko działają.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: megan »

To pocieszające, co tu piszecie :) kiedyś się bałam, że jestem jakaś dziwna, że mam "pryszcze" na nogach czy pod pachą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”