gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: lemur »

Wydaje mi się, że jeśli nic z tym nie zrobisz to dojdzie do stanu zapalnego i będzie trudniej wyleczyć.
certyfikowane_piekno
Posty: 16
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:15

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: certyfikowane_piekno »

@lemur ma rację, może dojść do stanu zapalnego, a tego nie chcesz ani Ty, ani Twoje nogi. Jeżeli takowy się pojawi to warto udać się z tym problemem do specjalisty.
Dlatego o wiele lepiej i łatwiej jest zapobiegać niż leczyć. Czyli często stosować peelingi i systematycznie nawilżać skórę.
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: kiziamizia »

Wracając do grudek pod pachami, które robią się czasami po goleniu i od dezodorantu - Jeśli nic nie zrobimy z takimi grudkami pod pachą to zakażenie będzie się rozwijać dalej, pod skórą. Mogą powstać nawet bolesne ropnie. Najlepiej zbadać to u lekarza, bo to może też być tłuszczak.
Awatar użytkownika
dalia
Posty: 61
Rejestracja: 09 lis 2011, 10:38

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: dalia »

No to mnie teraz lekko zmartwiłaś. Hm... Czasem robią mi się pryszcze ale przecieram spirytusem.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: Kenza »

Takie "wypryski", grudki - jakkolwiek to nazwiemy - lepiej mieć na oku. Ja jeśli mam takie zmiany to po prostu wspominam ginekologowi o tym, żeby skontrolował, na wszelki wypadek. Dalia nie martw się - takie grudki chyba każdej z nas się czasem robią i na 99% to po goleniu.
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: kiziamizia »

A mi znowu wyskoczyła taka grudka, a raczej gruda, ma średnice ok. 0,8 cm trochę mnie to martwi, jak nie zniknie do końca tygodnia pójdę do lekarza, ale mam świadomość, że ona pojawiła się praktycznie z dnia na dzień - parę dni temu badałam sobie palpacyjnie pachy i nic nie zauważyłam, aż nagle coś zaczęło mnie swędzieć a przy dotyku nawet boleć. Zastanawiam się czy to nie od dezodorantu w kremie bo takiego używałam ostatnio a przecież istnieje mit, że to dezodoranty w sztyfcie, kulce czy kremie zatykają tam te pory pod pachami czy coś takiego i od tego robią się stany zapalne, grudki. Eh, te zmiany pod pachami to strasznie indywidualna rzecz - mogą wyglądać tak samo u dwóch osób a przyczyna może być różna. Czasami przeziębienie, czasami tłuszczak czy torbiel, czasami podrażnienie... Już tyle razy zamierzałam zrezygnować z jednorazowych maszynek do golenia i dalej ich używam :? czas wyciągnąć wnioski.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: lemur »

U mnie takie guzki zwykle się uzewnętrzniają tzn. robią się z nich normalne pryszcze... ale wiadomo zawsze lepiej spytać chociażby rodzinnego, a ten mit o dezodorantach w kulce, sztyfcie czy kremie to faktycznie mit. Moim zdaniem najlepsze są te w kulce - ekologiczne, a do tego bezpieczne dla skóry i nie mogą zatykać porów bo zwykle mają konsystencję wodnistą. Więc to bujda totalna. Są też takie dezodoranty przeznaczone specjalnie do użycia po goleniu.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: dafne »

Jest coś takiego jak trądzik kosmetyczny: kiedy kosmetyk zatyka ujścia gruczołów potowych i łojowych, wtedy powstają zaskórniki i prosaki. Słyszałam, że takie zmiany najczęściej powstają na twarzy np. przez puder czy róż, ale logika mi podpowiada, że pod pachą też może się tak robić.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: coralie »

Jakich plastrów do depilacji używacie? Czy któraś z was depiluje woskiem okolice bikini? Ja jeszcze nie próbowałam, a chcę w końcu spróbować ale trochę się boję bólu i podrażnień.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: kotsimon »

coralie pisze:Jakich plastrów do depilacji używacie? Czy któraś z was depiluje woskiem okolice bikini? Ja jeszcze nie próbowałam, a chcę w końcu spróbować ale trochę się boję bólu i podrażnień.

Ja używam plastrów tanita ale stosuje je tylko na nogi. Na okolice intymne spróbowałam raz, ale tylko na niewielkim kawałku skóry i niestety miałam bardzo podrażnioną - bolało i zrobiły się takie czerwone kropki, krostki, więc już potem nie próbowałam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”